Rikšotāju zirgu sacensības: “Beķeru kausa 2018” ceļojošo balvu aizved uz Lietuvu

Rikšotāju zirgu sacensības “Beķeru kauss 2018”, kuras kopš 2016.gada rīko zemnieku saimniecības “Augstkalni” un Bergu ģimene, 15.septembrī bija pulcējusi daudz skatītāju. Pēc sešiem 1600 metru distanču braucieniem šajā savdabīgajā sporta veidā dalībnieki un skatītāji baudīja adrenalīnu finālā.

Finālā startēja astoņi dalībnieki, kas katrā braucienā bija ātrākie. Sākumā vadībā bija Sandra Dirsiene (zirgs Four Johannes) no Lietuvas, cieši aiz viņas turējās Sandra Soikāne (zirgs Victory Boy T.O.) no Robežniekiem, bet trešais – Pāvels Seimuškins ar zirgu Jam Star O. Arī otrajā aplī nebija iespējams neko prognozēt, bet pie paša fināla mūsu Sandra apsteidza lietuvieti. Viss izšķīrās pēdējā mirklī.

S.Soikānes laiks – 2.48,47 minūtes un S.Dirsienes – 2.49,15 minūtes. Taču vēl skaļākas bija gaviles, kad trešā finišēja Inese Berga ar zirgu Atonas, kuras brauciens distancē lika sirdij pukstēt straujāk līdzjutējiem ne tikai no Lizuma pagasta.

“Tas ir sports! Sadarbība starp zirgu un cilvēku dod rezultātu. Manuprāt, viss ir kārtībā,” vērtē I.Berga.

“Beķeru kausa 2018” ceļojošo balvu - keramikas zirgu - aizveda lietuviete S.Dirsiene ar zirgu Four Johannes. Ceļojošo balvu  izgatavojusi keramiķe Vaida Namniece. Savukārt fināla dalībnieki saņēma kausus. Bija arī naudas un sponsoru balvas. 

“Pirms sacensībām nolēmām, ka ceļojošo kausu izcīnīs tas, kurš 1600 metru distanci veiks visātrāk, jo finālā ir cita distance. Lietuvas rikšotājiem bija vislabākais laiks – 2.07,35 minūtes,” skaidro I.Berga. Viņa atzīst, ka fināla brauciens bija ļoti skaists. Arī skatītājiem bija, ko redzēt.

Līnas Bergas rikšotājs Taris Augustins diemžēl nebija omā, tāpēc viņa otrajā braucienā palika bez rezultāta. I.Berga uzvarēja trešajā braucienā, tāpēc bija starp finālistiem. “Zirgs visu jūt, un možiem ir jābūt abiem, lai varētu veiksmīgi startēt. Finālā vēl lielāks stress man bija, pārdzīvojot par mātes braucienu. Izrādās, ka, stāvot malā, emocijas ir vēl lielākas, nekā pašai braucot,” secina Līna. Viņa atzīst, ka brauciena laikā nedomā par uzvaru, bet vienkārši brauc, un, protams, labi, ja starts bijis veiksmīgs.

Pievieno komentāru

Sports