Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rogainigs: mūsu orientieristi cīnās 9.Eiropas čempionātā

5. un 6.maijā Lietuvā, Moletai apkārtnē, tika aizvadīts nu jau devītais Eiropas čempionāts rogainingā.Uz 24 stundu garo pārbaudījumu, orientēties Lietuvas mežos, bija devušies arī seši Gulbenes novada sportisti.

Rogainingā ir jāapmeklē kontrolpunkti izvēles secībā un jāsavāc pēc iespējas lielāka punktu summa.

 

Pāgājušajā vasarā Eiropas čempionāts norisinājās Latvijā, uz kuru bija ieradušās 300 komandas, šogad to skaits bija samazinājies līdz 171. Ļoti liela atsaucība bija no latviešu puses - 55 komandas, daudz orienytieristu bija no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Somijas un Zviedrijas. Sportistiem, kuri nav tik pieredzējuši (bez EČ vērtējuma), bija iespēja veikt sešu stundu distanci, kurā piedalījās 55 komandas.

 

24 stundas bija par ilgu laiks 13 komandām, lai sameklētu visus apvidū izliktos kontrolpunktus. Visātrāk visus 392 punktus ieguva igauņu duets, otrie labākie bija Krievijas pārstāvji, bet trešie ātrākie Eiropā, bet pirmie labākie jaukto grupu konkurencē bija latviešu pāris Anita Liepiņa un Valters Kaminskis.

 

No gulbeniešiem uz goda pjedestāla kāpa komanda Gulbene/Jelgava: Jānis Bošs, Kārlis Duļbinskis un jelgavniece Krista Strautniece, kuri jauktajā jauniešu konkurencē izcīnīja trešo vietu, iegūstot 231 punktu. Piebilstams, ka pāgājušajā gadā abi sportisti startēja jauniešu konkurencē un Eiropas čempionāta vērtējumā neiekļuva labāko trijniekā. Tāpēc gandarījums par paveikto ir viennozīmīgi.

 

Tāda paša kaluma medaļu - trešo vietu - WV grupā dāmām veterānēm izcīnīja komanda „Take it easy" Daiga Krēsliņa, kas startēja pārī ar cita novada pārstāvi Ivetu Žāģeri. Viņām izdevās iegūt 295 punktus. Piebilstams, ka Daigai šīs bija pirmās tāda mēroga un grūtības pakāpes sacensības.

 

Šajā vecuma grupā startēja arī Gerda Sirmā un viņas Jelgavas partnere Inguna Čākure (komanda „Hop Hop"). Šogad viņas pievīla atzīmēšanās sistēma, līdz ar to - 274 punkti um komandu vērtējumā - devītā vieta.

 

Neapšaubāmi izcils sniegums bija M J grupas dalībniekiem Kristapam Vējam - Āboliņam un Emīlam Galvanam (komanda Gulbene), kuri tāpat kā pagājušajā gadā bija ceturtie. Viņi kopsummā bija ieguvuši 311 punktus, bet līdz bronzai pietrūka vien 5 punktu.

Pievieno komentāru

Sports