Rogainings: Eiropas un Latvijas čempionātus aizvada veiksmīgi

23. un 24. jūlijā Raunas un Brantu apkārtnē tika aizvadīts astotais Eiropas un sestais Latvijas čempionāts rogainingā, kurā divu vai vairāku cilvēku komandai 24 stundu laikā, brīvi orientējoties apvidū, bija jāapmeklē kontrolpunkti izvēles secībā un jāsavāc pēc iespējas lielāka punktu summa.

Distancēs devās 300 komandas no septiņpadsmit valstīm. Kā jau mājinieki, latviešu pulciņš neapšaubāmi bija viskuplākais, tomēr daudz bija arī Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Čehijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Polijas un Spānijas orientieristu. Sportistiem, kuri nav tik pieredzējuši (bez EČ vērtējuma), bija iespēja veikt sešu stundu distanci, kurā piedalījās apmēram 30 komandas.

Gulbenes novada BJSS pārstāvēja trīs jauniešu komandas, kuriem šīs bija pirmās šāda mēroga un grūtības pakāpes sacensības. Piebilstams, ka uz goda pjedestāla kāpa visi gulbenieši, bet vienīgās Eiropas čempionāta vērtējumā iegūtās bronzas godalgas izcīnīja Sindija Širaka un Laura Igaviņa, kas startēja WJ (jauniešu, junioru) grupā, viņām Latvijas čempionātā - pirmā vieta.

 

Neapšaubāmi izcils sniegums bija M J grupas dalībniekiem Kristapam Vējam - Āboliņam un Emīlam Galvanam, kuri Latvijas vērtējumā izcīnīja otro vietu, bet Eiropas čempionātā bija ceturtie. Viņi kopsummā bija ieguvuši 202 punktus, bet līdz bronzai pietrūka vien 12 punktu.

 

Piebilstams, ka pēc mežā pavadītām 18 stundām viņus pievīla apavi un nācās finišēt, līdz ar to arī zuda cerība uz augstāku vietu kopvērtējumā. Šajā vecuma grupā vēl startēja Jānis Bošs kopā ar Kārli Duļbinski un Mārtiņu Indānu, viņi Latvijas čempionātā ierindojās trešajā pozīcijā.

 

Neapšaubāmi rogainingā startēja arī mūsu ekstrēmo sporta sacensību regulāra dalībniece Gerda Sirmā pārī ar Jelgavas orientieristi Ingunu Čākuri, viņas savā vecuma grupā (WV) Latvijas čempionātā izcīnīja trešo vietu, bet Eiropas vērtējumā bija astotās.

 

6 stundu rogainingā piedalījās Egils Bošs pārī ar Viktoru Borisovski, viņi MJ grupā Latvijas čempionātā bija līderi un izcīnīja pirmo vietu.

 

„Salīdzinoši ar citiem rogainingiem, kādos esmu bijusi, šis bija tehniski sarežģītākais čempionāts, apvidus bija grūti caurskrienams, daudz izcirtumu, kas apgrūtināja distances veikšanu, tas arī bija par iemeslu tam, ka veiktā kilometrāža šoreiz bija mazāka nekā citus gadus (vienmēr apmēram 100 kilometri!!!). Prieks par jauniešiem, viņi nostartēja ļoti labi un jau sāka kalt plānus nākamajam gadam. 2012.gada maijā 9.Eiropas čempionāts notiks arī netālu - Lietuvā, Kauņā, bet Pasaules čempionāts, kas notiek katru otro gadu, būs Čehijā."

Pievieno komentāru

Sports