Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacenšas 23 spēcīgi puiši 7

Mūsu novada spēcīgākais puisis - gulbenietis Artūrs Ķirps
Pagājušajā sestdienā pie Gulbenes kultūras centra notika sacensības "Gulbenes dzelzs 2011" un "Tautas stiprinieks 2011". Sacensībās kopumā spēkiem mērojās 23 spēcīgi puiši gan no mūsu novada, gan arī no Valmieras, Rīgas, Balviem, Inčukalna, Alūksnes, Smiltenes un Kokneses. Vairāk foto šeit.

Dalībniekiem sacensību laikā bija jāizpilda pieci vingrinājumi - auto vilkšana (iejūgā), baļķa celšana, automašīnas vilkme (no zemes), stafete un akmens celšana. Sacensības vadīja un arī tiesāja mūsu spēkavīrs Andris Leišavnieks. Pēc pirmajiem diviem vingrinājumiem sacensības turpināja vairs tikai 18 puiši, savukārt nākamajā vingrinājumā tika noteikti 10 finālisti, kas veica vēl pēdējos divus vingrinājumus.

 

Piebilstams, ka "Gulbenes dzelzs 2011" vērtējumā startēja tikai mūsu novada puiši, visi pārējie cīnījās par "Tautas stiprinieka 2011" titulu. Sacensībās varēja piedalīties tikai sportisti, kas nav piedalījušies ne Latvijas amatieru, ne elites spēkavīru čempionātos.

 

Sacensību mērķis ir dot iespēju izmēģināt puišiem savus spēkus šajā sporta veidā. Varbūt kāds pēc tam vēlēsies startēt arī amatieru čempionātā, bet ar laiku varbūt tiks izaudzināts arī vēl kāds īsts spēkavīrs.

 

Mūsu novadu sacensībās pārstāvēja 8 puiši - Artūrs Ķirps (Gulbene), Uvis Vasiļenko (Beļava), Kristaps Kravalis (Līgo), Didzis Dzērve (Gulbene), Gints Šķenders (Beļava), Jānis Kravalis (Līgo), Linards Rācenis (Jaungulbene), Roberts Bašķers (Beļava).

 

"Gulbenes dzelzs" vērtējumā 1.vietu izcīnīja A.Ķirps, 2.vietā ierindojās U.Vasiļenko, 3.vietu ieguva K.Kravalis. "Tautas stiprinieka" vērtējumā uzvaru izcīnīja Edmunts Vjaters no Valmieras. A.Ķirpam izdevās uzrādīt otro labāko rezultātu visu vingrinājumu kopvērtējumā, savukārt 3.vietā ierindojās Jānis Anšmits no Inčukalna. Tūlīt aiz viņa ar viena punkta starpību 4.vietu ieņēma U.Vaiļenko. Sacensībās diemžēl nepiedalījās pagājušā gada sacensību "Gulbenes dzelzs" uzvarētājs Kristaps Dauksts no Rankas.

 

Kā vērtē sacensību organizatori - sacensības ir izdevušās. Dalībnieki vingrinājumus pildīja ar lielu cīņassparu un azartu.

 

"Prieks, ka sacensības bija tik kupli apmeklētas. Arī man pašam šīs sacensības bija kā labs treniņš, jo puiši, piemēram, akmeņus cēla augšā, bet es savukārt - lejā. Sacensību laikā nedaudz iztraucēja lietus, taču dalībnieki bija apņēmības pilni turpināt cīņas. Protams, kādam atsevišķos vingrinājumos arī neveicās, taču bija arī tādi atlēti, kas visus vingrinājumus paveica ļoti labi. Dalībnieki bija apmierināti ar sacensību organizāciju. Ja viss izdosies, kā iecerēts, tuvākajā laikā ir plānots sarīkot otru "Tautas stiprinieka" posmu Balvos," stāsta A.Leišavnieks.

 

Sacensības organizēja biedrība "Sporta klubs "Gulbenes K.S.P."". Organizatori pateicas SIA "RCI Gulbene", Gulbenes kultūras centram, Gulbenes pilsētas pārvaldei, Gulbenes novada domei, Gulbenes sporta centram, kā arī veikalam "Gigants LV" par atbalstu sacensību organizācijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Artūrs Ķirps

Labdien.

Vienmēr esmu bijis gulbenietis (arī juriģiski) :). Gan sportā, gan kultūrā esmu pārstāvējis Gulbeni. Te esmu dzīvojis, mācījies, sportojis, popularizējis mūsu mazo pilsētu. Paldies Andrim un Aigaram par labi noorganizētajām sacensībām.

Veiksmi!

pirms 8 gadiem, 2011.07.13 10:35

Nezināju,ka Artūrs ir no Gulbenes,viņš tak ir no Alūksnes novada.

pirms 8 gadiem, 2011.07.12 22:49

Haralds

Prieks par puishiem. Artūrs malacis, pārliecinoši uzvarēja!

pirms 8 gadiem, 2011.07.12 21:25

Malacs

Vienalga kurš uzvarēja, UVIS tāpat IR un PALIEK LABĀKAIS!!!!

pirms 8 gadiem, 2011.07.12 12:37

Sports