Sacenšas loka šaušanā

Lejasciema pagasta Dūres apkaimes "Pukstos" augusta nogalē notika loka šaušanas sacensības "Pukstu aplis". Sacensībās startēja vairāk nekā 30 lokšāvēji. Vīru konkurencē sekmīgi startēja "Pukstu" māju pārstāvis Mārtiņš Kazainis un lizumieši Kristiāns Brekte un Patrīcija Brekte, kura sieviešu konkurencē ieguva 2.vietu. Par to informē sacensību organizators Juris Novožilovs.

Šāda veida sacensības Latvijā ir retums, taču šovasar ir kļuvušas populāras mūsu pusē, jo Alūksnē pils parkā šādas sacensības notika 15.augustā.


Sacensību dalībnieki šāva pa speciāli šim nolūkam izgatavotiem dažādu zvēru maketiem dabiskā lielumā un izskatā. Zvēri tika izvietoti četru kilometru garā trasē ar dabīgiem šķēršļiem.


Šāda veida sacensībās pārsvarā tiek izmantoti garie angļu loki, bet piedalīties drīkst arī citu loka klašu sportisti. Tā kā sacensības ir atklātas, tad tajās drīkst piedalīties visi lokšaušanas cienītāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un šaušanas prasmes. "Šoreiz sacensības pulcināja liels dalībnieku skaits. Bija pieteikušies arī vairāki iesācēji. Viņi tika iedalīti grupās kopā ar pieredzējušiem sportistiem, kuri neliedza savu padomu un izskaidroja noteikumus," saka J.Novožilovs.


Sacensības ilga visu dienu, kungu konkurencē uzvaras laurus plūca Jānis Skubeničs, bet dāmu konkurencē vislabāk veicās Agritai Žunnai. Veterānu konkurencē triumfēja alūksnietis Andris Melecis.

"Atzīstamu prasmi sacensību sagatavošanā un to sekmīgā norisē kārtējo reizi apliecināja Gundars Biezais un Uģis Bārbals.

 

Šie puiši dzīvo netālu no "Pukstiem", "Silenieku" mājā," teic sacensību organizētājs un piebilst, ka sacensības vērot bija ieradušies interesenti no tuvākas un tālākas apkaimes. Trasē bija iespēja sekot kādai no grupām un, netraucējot dalībniekus, varēja vērot sacensību norisi.


Turpmāk ir iecerēts šādus pasākumus rīkot divas reizes gadā - janvāra un augusta pēdējā sestdienā. Laipni ir aicināti visi sacensties gribētāji un līdzjutēji.


Sacensību organizators norāda, ka šīs sacensības notiek ar Kazaiņu ģimenes un loka šaušanas sporta kluba "Amazones" atbalstu.

Pievieno komentāru

Sports