Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacenšas loku šaušanā

Gulbenes novada Lejasciema apkārtnes "Pukstu" māju tuvumā jau trešo reizi notika par tradīciju kļuvušās lokšaušanas sacensības "Pukstu aplis".

Sacensību rīkotājs Juris Novožilovs "Dzirkstelei" stāsta, ka sacensības piedalījās 22 dalībnieki no dažādiem novadiem.

 

"Tas Latvijā rīkotajām sacensībām ir labs rādītājs, jo organizēti ar lokšaušanu brīvdabas apstākļos mūsu valstī nodarbojas neliela entuziastu grupa. Tuvākie dalībnieki ieradās no Alūksnes. Gulbenieši gan šoreiz nepiedalījās. Ziemā no gulbeniešu puses netiek izrādītā interese, toties, kad lokšaušanas sacensības notika pērnā gada vasarā, tad gan," saka J.Novožilovs.


Tā kā sacensību dienā bija lielas sniega kupenas un sals, tad mērķu skaits tika samazināts uz pusi.

 

"Lielākoties tiek šauts pa 28 zvēriem, bet noteikumi pieļauj arī 14 mērķus," skaidro sacensību rīkotājs.

Viņš uzsver, ka lidojoša bulta nav nevainīga izklaide, bet nopietns ierocis. Galvenie loku veidi ir olimpiskais loks, kurš ir aprīkota ar tēmekli un stabilizatoriem, kompaktloks, kas tehniski ir ļoti sarežģīts, un garais angļu loks jeb tradicionālais loks. Tas nav aprīkots ar šaušanu atvieglojošām ierīcēm. Ir arī citi tradicionālie loku veidi, bet tie esot sastopami retāk.


Sacensību rīkotājam ir prieks par ikvienu, kurš izrāda interesi par lokšaušanu, tāpēc viņš ir gatavs sniegt jebkādu informāciju par sacensībām un apkārtni, kur tās tiek rīkotas. Nākamās lokšaušanas sacensības "Pukstos" notiks augusta pēdējā sestdienā.

 

J.Novožilovs aicina pieteikties uz lokšaušanas sacensībām interesentus. Vairāk informācijas pa tālruni 29456810.

Pievieno komentāru

Sports