Sacensības atceltas, Latvijai 4.un 5.vieta

Svētdien sarežģītajā Altenbergas trasē Vācijā risinājās Pasaules kausa (PK) izcīņas 2.posma sacensībās četrinieku ekipāžām. Sniegotajos laika apstākļos, sacensības otrā brauciena beigu pusē tika atceltas un par fināla rezultātiem tika ieskaitīti 1.brauciena uzrādītie rezultāti, kas mūsu komandām ļoti veiksmīgi - Jāņa Miņina četriniekam 4.vieta, bet Edgara Maskalāna kvartets ierindojās augstajā 5.vietā.

Pirmajā sacensību braucienā Altenbergā sniga slapjš sniegs, taču tas netraucēja sacensībām turpināties. Ekipāžas, kas trasē devās pirmās, uzrādīja pat nedaudz sliktākus rezultātus kā tās, kas startēja pirmā brauciena beigu daļā, jo trasē gan pārtrauca snigt, gan arī līdz ar to trase kļuva tīrāka.

 

Pirmajā braucienā nedaudz pārsteidzoši labāko rezultātu uzrādīja Vācijas 3.ekipāža ar pilotu Karlu Angereru, bet 2.un 3.vietu dalīja vācieša Andrē Langes un Aleksandra Zubkova četrinieku ekipāžas, kuras uzrādīja identisku rezultātu - 56.77 sekundes, kas bija 0.19 sekundēm lēnāks kā pirmā brauciena līderim.

Tūlīt aiz trijnieka ierindojās abas Latvijas ekipāžas: Jānis Miņins ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi ierindojās 4.vietā, un turpat bija arī mūsu otra ekipāža - Edgars Maskalāns, Ainārs Podnieks, Raivis Broks un Reinis Rozītis.

 

Ar lielu nepacietību tika gaidīts sacensību 2.brauciens, kura sākumā sniegs bija mitējies un sacensības notika bez nokrišņu līdzdalības. Kad trasē devās 1.brauciena 6.rezultāta īpašnieks - amerikānis Stīvens Holkombs - trasē sāka pamatīgi snigt slapjš sniegs, bet viņam izdevās veiksmīgi braucienu pabeigt. Nākamie trasē devās Latvija-2 ar Edgaru Maskalānu priekšgalā un jaunu stūmēju otrajā pozīcijā Pāvelu Tulubjevu (Podnieks guva traumu 1.braucienā). Diemžēl, braucienā tika piedzīvots kritiens. Pēc tā mūsu komandas pilots atzina, ka nav varējis redzēt trasi, tāpēc arī bijis kritiens braucienā. Ņemot vērā, ka laikapstākļi neuzlabojās, žūrija pieņēma lēmumu sacensību 2.braucienu atcelt un par beigu rezultātiem ieskaitīt 1.brauciena rezultātus.

 

Līdz ar to, par posma uzvarētāju kļuva Vācija-3 ar pilotu Karlu Angereru, bet sudraba godalgas tika divām ekipāžām - Andrē Langes vadītajai Vācija-1 un Aleksandra Zubkova - Krievija-1.

 

Pēc sacensībām Latvijas vecākais treneris Sandris Prūsis atzinīgi vērtēja iegūtos rezultātus, neskatoties uz 2.braucienā piedzīvoto kritienu: "Te valda haoss, un šādos gadījumos mums parasti neveicas, bet šoreiz paveicās. Gan Miņins, gan Maskalāns pirmo braucienu līdz pusei veica labi, bet no apļa varēja labāk, bija kļūdas. Podnieks pirmajā braucienā iestiepa kāju, skaidrība par viņu būs pēc divām, trim dienām."

 

Treneris atzina arī Maskalāna ekipāžas kritiena iemeslu: "Edgars snigšanas dēļ praktiski neko neredzēja. Atceļot otro braucienu neapmierinātākie ir amerikāņi, angļi, bet pagaidām neviens protests nav iesniegts," tā pēc sacensībām atzina Sandis Prūsis.

 

Tālāk sportisti dosies uz Austriju, kur jau nākamnedēļ Īglsas trasē risināsies PK izcīņas 3.posms, kuru tiešraidē varēs vērot arī TV6 kanālā.

Jāatgādina, pēc katra aizvadītā PK posma TV3 pirmdienas vakaros piedāvā noskatīties bobsleja un skeletona apskatu. Šoreiz bobsleja un skeletona apskats pirmdienas vēlā vakarā pulksten 0:40 pēc pusnakts.

Pievieno komentāru

Sports