Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacensību laikā ieskatās orientēšanās vēsturē

Ir aizritējušas trīs orientēšanās sacensību seriāla “No senatnes līdz mūsdienām” sacensību kārtas un noskaidroti arī kopvērtējuma līderi.

Šo sacensību mērķis bija popularizēt orientēšanās sacensības mūsu novadā un radīt jauniešiem lielāku interesi par orientēšanās sportu, kā arī atskatīties vēsturē un orientēšanās sporta attīstībā mūsu novadā.


Orientēšanās sacensību seriāla kopvērtējumā S10 grupā labākos rezultātus uzrādīja Linda Boša, V10 grupā labākais bija Kārlis Bošs. S12 grupā 1.vietu izcīnīja Signe Sirmā, V12 grupā uzvarēja Armands Vaičulis. S14 grupā 1.vieta – Sandai Porietei, V14 grupā – Krists Jānis Karolis. S18 grupā uzvaras laurus plūca Laura Igaviņa, V18 grupā – Egils Bošs. SH grupā labākais rezultāts bija Lindai Krēsliņai, VH grupā – Ģirtam Bokam. SB grupā uzvaru izcīnīja Līga Lupkina, SA grupā – Inese Žīgure, VA grupā – Jānis Bošs. S35 grupā līderu godā bija Sarmīte Gobiņa, V35 grupā dalītu 1./2.vietu izcīnīja Aivars Smirnovs un Māris Vabulnieks, savukārt V55 grupā labākais rezultāts bija Jurim Zaķim.


Sacensību dalībnieki katrā seriāla kārtā startēja, izmantojot dažādas atzīmēšanās sistēmas. Pirmajā kārtā tika pielietota atzīmēšanās ar zīmulīšiem tiesnešu izsniegtajā kontrolkartītē. Otrajā kārtā dalībnieki atzīmējās ar kompastieriem, savukārt trešajā kārtā tika pielietota elektroniskā atzīmēšanās sistēma “SPORT ident”, kāda tiek izmantota šābrīža sacensībās.


Sacensību organizatore un orientēšanās kluba “Pūznis” valdes priekšsēdētāja Gerda Sirmā stāsta, ka pārsvarā sacensībās piedalījās mūsu novada orientieristi, taču bija arī pa kādam pārstāvim gan no Balviem, gan Alūksnes. “Priecājos, ka bija ieradušies bijušie audzēkņi, interesi par sacensībām izrādīja arī jaunieši, kas līdz šim ar orientēšanās sportu nemaz nav bijuši saistīti,” stāsta G.Sirmā. “Sacensību dalībniekos radīja lielu interesi katrreiz cita atzīmēšanās sistēma. Vecākiem dalībniekiem tā bija iespēja atcerēties kādreizējo sacensību norisi, savukārt jaunajiem bija iespēja iepazīt gan melnbaltās kartes, gan iepriekšējās atzīmēšanās sistēmas. Viņiem tās bija pavisam jaunas izjūtas.”


Šis sacensību seriāls tika organizēts biedrības „Sateka” mazo projektu konkursa „Senatne mūsdienās” atbalstītā projekta gaitā. G.Sirmā piebilst, ja radīsies iespēja piesaistīt finansējumu, līdzīgas sacensības varētu tikt organizētas arī citreiz.

Pievieno komentāru

Sports