Saglabā vietu 1.divīzijā

Kaspars Mājenieks: "Šīssezonas mērķis ir izpildīts."
Gulbenes rajona bērnu un jaunatnes sporta skolas 1993.gadā dzimušie audzēkņi no 26. līdz 29.martam Polijas pilsētā Vroclavā piedalījās Eiropas Jaunatnes basketbola līgas 1.divīzijas šāgada pēdējā posmā.

Jauno basketbolistu treneris Kaspars Mājenieks stāsta, ka uz šo turnīru viņa komanda diemžēl devusies vājākā sastāvā, nekā ierasts, jo diviem pamatsastāva spēlētājiem bija traumas.

 

"Saviem audzēkņiem pirms turnīra teicu, ka katra spēle ir jāspēlē kā pēdējā. Protams, cerējām, ka uzvarēsim, cik vien daudz varam, taču nepaveicās. Jāteic gan, ka iespējas bija, ja viss būtu pozitīvi pavērsies," saka K.Mājenieks.

 

Gūst traumas

Pirmo spēli gulbenieši aizvadīja pret vietējiem basketbolistiem - Vroclavas klubu.

 

"Pret vietējiem vienmēr ir grūti cīnīties, taču viss ir iespējams. Puiši trīs ceturtdaļas spēlēja kā līdzīgs ar līdzīgu, turklāt bijām arī vadībā. Diemžēl pēdējā ceturtdaļā viņi salūza, un pretinieki guva uzvaru ar 10 punktu pārsvaru," stāsta treneris.

 

 

Nākamo spēli mūsu jaunie basketbolisti aizvadīja pret Ventspili.

 

"Šajā spēlē pēc pirmā puslaika bijām vadībā, taču brīdināju audzēkņus, ka viss vēl var mainīties, lai viņi neatslābinās, diemžēl tas netika ņemts vērā un šo spēli zaudējām par diviem punktiem. Tas bija diezgan liels psiholoģiskais trieciens," vērtē K.Mājenieks.

 

Šī spēle vēl ieviesa izmaiņas komandas sastāvā, jo vienam spēlētājam saasinājās veca trauma un viens no līderiem guva pārslodzi ceļgalam, tādēļ nākamajās spēlēs viņš vairs nespēlēja.

 

Gūst vērtīgu pieredzi

Ļoti smagu zaudējumu mūsu basketbolistiem nācās piedzīvot pret Daugavas sporta nama komandu. Savukārt cīņu pret igauņu komandu gulbenieši iesāka cerīgi, diemžēl otrajā ceturtdaļā šīs cerības zuda.

 

"Visi paļāvās uz saspēles vadītāju un paši nebija gatavi spēlēt. Atkal pārliecinājos, ka visi cer uz līderiem. Diemžēl šo spēli zaudējām," stāsta K.Mājenieks.

 

Arī pēdējā spēlē pret Rīgu tika piedzīvots zaudējums.

 

"Protams, gribējās uzvarēt kādā spēlē, taču šīs sezona pamatuzdevumu esam izpildījuši - esam noturējušies 1.divīzijā, arī nākamajā sezonā varēsi tajā cīnīties. Lai arī šīssezonas nobeigums nebija tik labs, kā gribētos, guvām vērtīgu pieredzi. Gan puiši redzēja, kā jācīnās, gan arī pats sapratu, pie kā mums vēl ir jāstrādā. Vasarā būs nedaudz jāizmaina treniņprocess, vairāk būs jāpievēršas individuālajai tehnikai, komandas spēle ir diezgan labā līmenī," saka treneris.

Pievieno komentāru

Sports