Sākas jaunā bobsleja sezona

Ar Latvijas čempionātu Siguldā pagājušās nedēļas nogalē tika atklāta jaunā Latvijas bobsleja sezona. Sacensībās piedalījās visas šābrīža labākās Latvijas un Krievijas ekipāžas. Starp sacensību dalībniekiem bija arī mūsu bobslejisti Daumants Dreiškens kopā ar savu pārinieku Jāni Miņinu un Edgars Maskalāns ar Raivi Broku.

Par uzvarētājiem divu braucienu summā kļuva Krievijas labākā ekipāža - Aleksandrs Zubkovs/ Aleksejs Andriņins. Latvijas komandu konkurencē uzvaru izcīnīja J.Miņina/ D.Dreiškena ekipāža.

 

Starta ieskrējienā gūst traumu

Pēc pirmā brauciena līdera pozīcijās ierindojās J.Miņina/ D.Dreiškena duets. Puiši uzrādīja arī jaunu Siguldas trases rekordu - 50,77 sekundes. Labāko Krievijas duetu šajā braucienā viņi apsteidza par septiņām sekundes simtdaļām. Taču otrajā braucienā Latvijas labākajai ekipāžai vairs tik labi neveicās. Daumants starta ieskrējienā guva traumu, tādēļ šis starta ieskrējiens bija lēnāks. Trasē gan ekipāža slīdēja pietiekami labi, un tika uzrādīti lieli ātrumi. Tomēr Krievijas līderiem šis brauciens bija vēl veiksmīgāks. Divu braucienu summā viņiem arī izdevās plūkt uzvaras laurus. J.Miņins/ D.Dreiškens izcīnīja sudraba godalgas. 3.vietu ieņēma vēl viena Krievijas ekipāža - Jevgeņijs Popovs/ Sergejs Prudņikovs. E.Maskalāns/ R.Broks ierindojās 5.vietā.

Latvijas komandu konkurencē J.Miņins/ D.Dreiškens svinēja uzvaru. 2.vietā ierindojās E.Maskalāns/ R.Broks, 3.vietā - Mihails Arhipovs/ Reinis Rozītis.

 

Izvēle par labu Edgaram

Pēc šīm sacensībām Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis interneta portālam "www.esports.lv" atzinis, ka izlases otrais pilots Pasaules kausa izcīņas pirmajos posmos būs E.Maskalāns.


 

Par otrā pilota vietu cīnījās E.Maskalāns un M.Arhipovs. Abiem bija divas iespējas sevi apliecināt - pirmā reize bija treniņnometnē Turīnā, pēc kuras treneris vēl nepieņēma lēmumu. Tomēr pēc Latvijas čempionāta sacensībām, kurās E.Maskalāns ieņēma 2.vietu Latvijas ekipāžu konkurencē, S.Prūsis devis priekšroku viņam.

 

Iepriekš tika pieļauta doma, ka uz pirmo Eiropas kausa posmu brauks gan E.Maskalāns, gan M.Arhipovs. Tomēr pēc sacensībām Siguldā izlases treneris pieņēma lēmumu par labu E.Maskalānam. Edgars būs otrais pilots sezonas pirmajā pusē. Tiesa, sezonas gaitā otrais pilots var mainīties - viss būs atkarīgs no rezultātiem. M.Arhipovs sezonas sākumā startēs Eiropas kausa posmos.


 

Eiropas kausa izcīņas pirmais posms notiks no 17. līdz 23.novembrim Austrijas pilsētā Īglsā, bet Pasaules kausa izcīņa startēs Vinterbergas trasē Vācijā. Pasaules kausa izcīņas pirmais posms notiks no 24. līdz 30.novembrim.

Pievieno komentāru

Sports