Sākas novada čempionāts basketbolā 4

Sestdien, 3.martā, ar vīriešu un sieviešu spēlēm sākās Gulbenes novada basketbola čempionāts. Vīriešiem sacensībām piedalās pagājušā gada vicečempioni “Rūsiņš”, trešās vietas ieguvēji Lejasciems, Gulbenes n. BJSS 93./94., Gulbenes n. BJSS 95./96., “Lokomotīves”, “Respect you” un “Draugi”. Sievietēm piedalās visas iepriekšējās sezonas komandas: Sporta centrs, Beļava, Ģimnāzija un Druviena.

Vīriešu komandas savstarpēji izspēlēs „apli”, un četras labākās komandas turpinās cīņu par zelta godalgām finālspēlēs, kur pirmajā kārtā tiksies „krusta” spēlēs un vēlāk jau cīnīsies par vietām. Dāmas savukārt izspēlēs divus apļus.

Sestdien tika aizvadīts pirmais sabraukums. Sporta centra abos laukumos norisinājās interesantas un saspringtas spēles, kur uzvarētāji noskaidrojās tikai pēdējās sekundēs.

Dāmas aizvadīja trīs spēles. Divas uzvaras izcīnīja Sporta centra komanda. Pirmajā mačā ar Beļavas vienību spēle beidzās ar rezultātu 39:16, rezultatīvākā spēlētāja ar 13 punktiem bija Ērika Elksne, beļavietēm Līgai Berkoldei un Ievai Mezītei - pa 4 punktiem. Otrajā sestdienas spēlē tikās Sporta centra dāmas ar Ģimnāzijas jaunietēm. Abas komandas jau divus gadus ir sīvākās konkurentes par zelta godalgām. Pirmā ceturtdaļa sākās ar Sporta centra atrāvienu 10:0, arī turpinājumā vadības groži palika pieredzējušāko spēlētāju rokās, un spēle beidzās ar rezultātu 45:20. Rezultatīvākās spēlētājas - Ē.Elksne ar 16 punktiem un Madara Umure (Ģimnāzija) ar 11 punktiem.
Trešā spēle Ģimnāzija - Beļava risinājās līdzīgi, bet pēdējās 7 minūtēs vairāk spēka bija atlicis beļavietēm un viņas svinēja uzvaru ar rezultātu 36:26.

Kungiem pirmajā spēlē spēkiem mērojās “Lokomotīves” un Gulbenes n. BJSS 95./96. komanda. Spēle sākās ar sporta skolas jauniešu ofensīvu 10:0, tomēr līdz ceturtdaļas beigām “Lokomotīves” atspēlējās 12:15. Otrās septiņas minūtes laukumā labāk aizvadīja “Lokomotīvju” spēlētāji ar 33:32. Trešajā ceturtdaļā vadības grožus pārņēma „Lokomotīvju” puiši un izvirzījās vadībā – 48:40, tomēr turpinājumā sekoja 5 kļūdas “Lokomotīvēm”, ko prata izmantot jaunie sporta skolas basketbolisti, ceturtdaļas noslēgumā izvirzoties vadībā ar 64:56. Rezultatīvākais  uzvarētāju rindās ar 20 punktiem bija Arvis Rudzītis, bet “Lokomotīvēm” 20 punkti - Andra Gala kontā.

Otrajā spēlē tikās Lejasciems un “Respect you”. Mačs solījās būt saspringts un aizraujošs. Gaidītā intriga saglabājās līdz pirmā puslaika beigām – 30:29 Lejasciems. Vēl trešās ceturtdaļas sākumā spēle risinājās punkts punktā, bet turpinājumā ar Kriša Matisona, Aigara Jačuka un Elvija Švedes centieniem tika panākts 13 punktu pārsvars “Respect you” un uzvara ar 62:52. Uzvarētājiem Artūrs Lūsis guva 16 punktus, bet zaudētājiem rezultatīvākais ar 14 punktiem - Gundars Rauza.

Trešajā spēlē Gulbenes novada BJSS 93./94. komanda diezgan viegli tika galā ar saviem vienaudžiem komandu „Draugi”, pārspējot ar rezultātu 68:48. Uzvarētājiem ar 20 punktiem izcēlās Kaspars Kalniņš, bet zaudētāju komandā 11 punktus guva Jānis Mičulis.

Ceturtajā spēlē tikās Lejasciems un “Lokomotīves”. Pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo bija 31:27, mazliet vadībā atradās lejasciemieši. Tomēr spēles turpinājumā jau vadību nostiprināja Lejasciema spēlētāji un mačs beidzās ar 62:45. Rezultatīvākais Lejasciema komandā bija Agris Kazāks – 19 punkti, bet “Lokomotīvēm” – Sandis Dzērve un A.Gals – 9 punkti.

Piektajā mačā sīva cīņa risinājās starp Gulbenes n. BJSS 95./96. un “Draugu” vienību. Sākums mazliet veiksmīgāks bija sporta skolas komandai – pēc ceturtdaļas 14:11, puslaiku savukārt labāk beidza “Draugu” komanda – 27:23. Trešajā ceturtdaļā Sporta skolas basketbolisti atguva savas pozīcijas un uzvarēja ar 50:45. Rezultatīvākie uzvarētājiem ar 17 gūtiem punktiem bija A.Rudzītis, bet “Draugiem” visvairāk punktus (9) guva Mārtiņš Korulis.

Pēdējā sestdienas spēle skatītājiem bija kā „saldais ēdiens”. Cīņa par uzvaru starp Gulbenes n. BJSS 93./94. un “Respect you” komandu risinājās līdz pat spēles beigu signālam. Nopietnu handikapu pirmajā ceturtdaļā neizdevās gūt nevienai komandai, pēc pirmā puslaika “Respect you”pārsvars jau bija četri punkti - 28:24. Trešajā ceturtdaļā “Respect you” savu pārsvaru bija palielinājuši jau līdz 39:32. Tomēr sporta skolas jaunieši nepadevās un ceturto ceturtdaļu iesāka ar nelielu ofensīvu, gandrīz panākot pretiniekus – 38:39. Turpinājumā vēlreiz “Respect you” ieguva sešu punktu pārsvaru, bet Sporta skolas basketbolistu pakaļdzīšanās beidzās neveiksmīgi un spēle noslēdzās ar minimālu “Respect you” pārsvaru – 46:45. Rezultatīvākie spēlētāji bija A.Lūsis – 21 punkts un Nauris Rikveilis – 14 punkti.

Nākamais sabraukums vīriešiem norisināsies sestdien, 10.martā, bet pēdējais sabraukums pirms finālspēlēm notiks 18.martā, kad spēkiem mērosies arī dāmu komandas.