Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas pīļu medību sezona

Šo sestdien daudzviet varēs dzirdēt šāviena trokšņus, jo tad sāksies pīļu medību sezona. Pīļu medību sezona medniekiem esot viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem. Galvenais šajos svētkos medniekiem esot kopības sajūta.


Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš stāsta, ka medību sezona tiek atklāta augusta otrajā sestdienā, šogad tas ir 10.augustā pulksten 16.00 un ilgs līdz 30.novembrim.


“Līdz oktobrim pīles būs atļautas medīt trešdienā, sestdienās un svētdienās. Tas tāpēc, lai pasaudzētu putnus, jo pašā sākumā vēl ne visi ir lidojoši. Bet pēc tam – katru dienu,” norāda L.Kļaviņš.


Mednieki atzīst, ka visvairāk tiek medītas meža pīles, un nedrīkstot aizmirst to, ka liela uzmanība jāpievērš, lai nekļūdītos un nenomedītu sugas, kas nav medījamo putnu sarakstā.


L.Kļaviņš medniekiem atgādina, ka medībās ir jāatceras, pirmkārt, visa medību drošība. Otrkārt, jāatceras tas, ka izmantojot ieročus, kas neatbilst noteikumiem, tos var arī pazaudēt. “Tie ir pusautomātiskie ieroči, kuros nedrīkst būt kopā ielādētas vairāk kā trīs patronas. Mednieki uz šo te lietu daudz grēko. Ja mēs pārbaudot konstatējam, ka pusautomātiskā ierocī ielādētas vairāk nekā trīs patronas, tad tās pēc likumdošanas skaitās kā nelikumīgas medības un šāds ierocis tiek konfiscēts. Pagājušajā gadā bija konstatēti šādi pārkāpumi, kad tika konfiscēti ieroči. Pazaudēt simtiem latu vērtu ieroci, vai tas ir tā riska vērts? Mednieki tiks kontrolēti,” uzsver L.Kļaviņš un piebilst, ka medību laikā organismā nedrīkst būt ne promiles alkohola.

Pievieno komentāru

Sports