Sākas smilšu volejbola sezona

Sestdien, 18.jūnijā Litenes stadionā ar Gulbenes novada/Litenes kausa izcīņas 1. posma sacensībām vīriešiem tika atklāta smilšu volejbola sezona. Kungiem arī šajā gadā norisināsies 4.kārtas. Pirmais posms bija pulcējis vienpadsmit komandas: senioru 40 + grupā - trīs, bet vīriešiem pamatgrupā – astoņas.

V 40 + grupas volejbolisti spēlēja apli (katrs ar katru) līdz divu setu uzvarai. Visās spēlēs divos setos uzvarēja un par posma uzvarētājiem kļuva vietējā Litenes komanda „Serve”, kurā spēlē Vitālijs Platais, Ivars Kupčs un Gunārs Mačeks. 2.vietā - Balvu vienība „Shark” (brāļi Imants un Aigars Kairiši),  3. vietā - vēl viena Balvu komanda „Vecie buki” (Jānis Strapcāns, Andrejs Roginskis un Georgs Bratuška). Veterānu konkurencē sacensību nolikums atļauj spēlēt trīs spēlētājiem uz laukuma.

Vīriešu pamatgrupā uz pirmo kārtu bija ieradušās astoņas komandas – divas no Alūksnes, viena – Litenes, pārējās no Gulbenes.

Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās pa četrām komandām. Pēc „apļa” pirmās trīs iekļuva finālsešniekā, ņemot līdz savstarpējās spēles. Pirmais sešnieks savstarpēji izspēlēja apli, rezultātā sestajā pozīcijā komanda no Litenes „Passat” (Mārtiņš Ķikusts un Mārtiņš Mohovikovs),  5.vietā - Gulbenes duets „Brālēni” (Jānis un Ritvars Ginēviči), 4.vietā - „UGD” (Dzintars Peksts un Artūrs Vičs). 3.vietā - gulbenieši Dainis Melnis un Gints Grodnis – komanda „Kosmoss”. Sīva cīņa izvērtās par pirmo vietu. Diemžēl Gulbenes duetam ”Marķīzs” (Dzintars Vasiļjevs un Kārlis Karolis) nācās atzīt alūksniešu „GR” - Riharda Mihailova un Guntara Freija pārākumu.

Turnīra organizators V.Platais saka paldies Litenes pagasta pārvaldei un sekretariātam.
Svētdien Gulbenes stadionā norisinājās Gulbenes novada un „Vidzemes Būvnieks” kausa izcīņas 1.posms smilšu volejbolā sievietēm, kur desmit komandu konkurencē par uzvarētājām kļuva Gulbenes duets „LaMa” (Laura Stradiņa un Madara Umure). Šajā sezonā dāmām plānotas piecas kārtas. Pirmajā posmā 4 komandas bija J 18 grupa, divas – S 35 grupa, pārējās četras – sieviešu pamatgrupa. Lai gan komandas visas spēlēja vienā konkurencē, apbalvotas tika atbilstoši savai vecuma grupai.
Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, katrā pa piecām un izspēlēja apli.

Izspēles sistēma tāda pati kā kungiem - pēc apakšgrupu spēlēm labāko sešniekā iekļuva pirmo trīs vietu ieguvējas, līdzi ņemot savstarpējās spēles. Komandas izspēlēja „apli”, rezultātā par  1.posma uzvarētājām kļuva komanda „LaMa” (L.Stradiņa un M.Umure). No 2.- 4.vietai bija vienāds punktu skaits, tādējādi bija jāskaita „mazie punkti”. Rezultātā – 2.vietu izcīnīja komanda „Rūdža” (Solvita Vīcupa un Lauma Lazdiņa), 3.vietu - komanda „Bites” (Inita Medne un Inese Ubaga), bet  4. - Madonas novada komanda „Mamba”. 5.pozīcijā duets „Tiina” (Daiga Ņikitina un Iluta Rudzīte), bet olimpisko sešnieku noslēdza „Optimistes” (Nika Kaktiņa un Ārija Samsonova).

Organizatoru vārdā paldies stadiona darbiniekiem par labi sagatavotiem laukumiem un SIA „Vidzemes Būvnieks” (personīgi Jānim Boktam).

2.posma sacensības kungiem notiks 23.jūlijā Litenes stadionā, bet dāmām 3.jūlijā. 2.jūlijā Litenē un Gulbenē notiks arī starpnovadu sacensību smilšu volejbolā viens posms. Savukārt, jauniešiem 28.jūnijā Gulbenes stadionā norisināsies Latvijas jaunatnes pludmales līgas sacensību 1. posms.

Pievieno komentāru

Sports