Saspringtā spēlē Buki piekāpjas Saldus komandai

Šoreiz Gulbenes Bukiem pietrūka pavisam mazliet, lai gūtu trešo panākumu šajā sezonā. Gulbenes sporta centrā notiekošajā 2. divīzijas spēlē arī šoreiz taču pavisam nedaudz pārāki bija Saldus basketbolisti, rezultāts - 80:71.

Spēli veiksmīgāk iesāka viesi, pirmajā minūtē gūstot 5 punktus pēc kārtas, uz ko Buki atbildēja tikai spēles 2. minūtes beigās (2:5). Buki, vairāk pievēršoties aizsardzībai un neļaujot Saldus basketbolistiem palielināt pārsvaru, drīz vien izvirzījās vadībā (9:8).

Ceturtdaļas vidū pārsvaru mājiniekiem ar vēl vienu precīzu tālmetienu šoreiz Venta Veinberga izpildījumā izdevās palielināt līdz +4 (12:9). taču viesi atbildi parādā nepalika, vispirms atbildot ar 2 precīziem tālmetieniem, bet līdz ceturtdaļas beigām izvirzoties vadībā ar 19:14.

Otrās ceturtdaļas sākums abām komandām izvērtās pat vairāk nekā mazrezultatīvs. Pirmie punkti tika gūti tikai 5. minūtē - Artūrs Lūsis samazināja rezultāta starpību līdz -3 (16:19). Ceturtdaļas vidū lieliski nospēlēja Pāvels Pastušeņa, raidot bumbu grozā kā no groza apakšas, tā arī no tālās distances (21:19).

Kad Buki jau bija atzīmējušies ar 9 punktiem pēc kārtas, beidzot arī saldēnieši guva savus pirmos punktus ceturtdaļā. Lai gan Buki spēles vadībā neatradās ilgi, tomēr neizšķirtu izdevās saglabāt līdz pat pēdējai minūtei, kā arī uzvarēt otrās desmit minūtes, pirmo puslaiku noslēdzot vairs tikai ar 2 punktu deficītu (33:35).

Trešās ceturtdaļas sākumā komandas laukumā turpināja cīnīties līdzīgi - par katru punktu. 3. minūtē rezultāts uz tablo rādīja 38:39 -viesiem par labu.

Līdz pat ceturtdaļas pēdējām sekundēm Buki visiem spēkiem centās apturēt Saldus komandu un neļaut jau atkal liktenīgi palielināt pārsvaru (45:47), tomēr pēdējās sekundēs veiksme bija vairāk Saldus komandas sabiedrotais - Arnis Servuts noslēdza ceturtdaļu ar veiksmīgu punktu guvumu no groza apakšas, tādējādi viesu komandai palielinot pārsvaru līdz +6 (45:51).

Servutam atklājot arī pēdējās desmitminūtes rezultātu, tika panākts jau 9 punktu pārsvars (45:51). Veinbergs ar soda metieniem atkal samazināja rezultāta starpību līdz -6 (48:54), taču ceturtdaļas vidū viesi sasniedza lielāko pārsvaru šajā spēlē (53:62).

Spēles noslēgumā tika uzsākta soda metienu sērija abu komandu izpildījumā, kurā mazliet veiksmīgāki bija gulbenieši, vēlreiz samazinot rezultāta starpību līdz -5 (63:68). "Sodiņu rotaļām" punktu pielika šīs dienas rezultatīvākais spēlētājs Saldus komandā Jānis Dilevka, realizējot tālmetienu (63:73).

Divas minūtes pirms spēles beigām Lūsis vēlreiz samazināja rezultāta starpību, gūstot piecus punktus pēc kārtas (68:75). Tomēr, jau atkal Buku cīņai par uzvaru punktu pielika Arnis Servuts, precīzi metot no tālās distances, panākot savai komandai 11 punktu pārsvaru. Pēdējās spēles sekundēs vēl reizi rezultātu uz tablo izmainīja Ingars Aizpurs, efektīvi triecot bumbu grozā no augšas, par spīti zaudējumam ar 71:80.

BK "Gulbenes Buki" - BK Saldus 71:80 (14:19; 19:16; 12:16; 26:29) .

Gulbenes Buki: Lūsis 21p.+7AB, Veinbergs 17p.+4RP, Aizpurs 11p.+5AB, Lišiks 8p.+6AB, Pastušeņa 7p.+5AB, Bukšs 5p.+5AB, Karolis 2p., Šimanovskis, Vīksna, Matisons.

Saldus: Dilevka 33p.+10AB, Pabērzs 20p.+7AB, Servuts 11p., Miks Ķenavs 8p.+5RP, Mārcis Ķenavs 4p., Broks 2p.+6AB, Valters 2p..