Šaušana: pārspēj pieredzes bagātus medniekus

Pagājušās nedēļas nogalē sporta klubā “Mārkulīči” norisinājās gadskārtējās šaušanas sacensības “Purnavu muižas kauss 2014” un Latvijas čempionāts šaušanā pa skrejošu meža cūku (35 metri). Sacensībās startēja arī vairāki mūsu novada mednieki, bet vislabākos rezultātus sasniedza Dairis Neilands.


Sacensību dalībniekiem bija jāsacenšas trīs disciplīnās: šaušanā ar gludstobra ieroci pa skrejošu meža cūku (35 metri), sportingā un medību šaušanā ar vītņstobra ieroci (pa meža zvēru siluetiem). D.Neilands sportingā ieguva 2.vietu, medību šaušanā ar vītņstobra ieroci – 3.vietu un šaušanā pa skrejošu cūku – 6.vietu.


Sacensībās tika noteikti arī kopvērtējuma labākie šāvēji, vērtējot dalībnieku iegūto vietu summu visos trīs šaušanas veidos, un kopvērtējumā Dairis izcīnīja 1.vietu un ieguva lielo sacensību uzvarētāja kausu, kā arī vērtīgu balvu - “Swarovski” firmas binokli.


Dairis ir gandarīts par saviem panākumiem, kā arī iegūto vērtīgo balvu. Viņš var arī lepoties, ka sacensībās ir pārspējis pieredzes bagātus medniekus un arī sacensību uzvarētājus.


Jāpiebilst, ka “Purnavu muižas kausa” sacensības bija arī otrais atlases posms dalībai Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanā Somijā. Ja Dairis būtu piedalījies pirmajā atlases posmā, iespējams, viņš būtu izcīnījis arī iespēju startēt Eiropas čempionātā, taču viņš pirmajā posmā, kas maijā notika Zvārdē, nepiedalījās.


No Gulbenes medniekiem “Purnavu muižas kausa” izcīņas sacensībās otrs labākais rezultāts kopvērtējumā bija Vilnim Zvirgzdiņam – 4.vieta.


Sacensību dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt spēkus un meistarību gan individuālajā, gan arī komandu ieskaitē. Komandas sacentās tikai šaušanā pa skrejošu meža cūku. Komandu vērtējumā 2.vietu ieguva komanda “Gulbene”, kurā startēja Ainārs Kuprovskis, Emīls Kuprovskis, Lauris Neilands un Raivis Kundrats, savukārt otra mūspuses komanda “Huberts”, kuru pārstāvēja D.Neilands, V.Zvirgzdiņš, Kārlis Zvirgzdiņš un Jānis Irbe, ieguva 4.vietu.


Pievieno komentāru

Sports