Šautriņmetējiem labāk veicas pāru sacensībās

Pagājušās nedēļas nogalē - 14. un 15.martā - Lietuvas pilsētā Traķos notika tradicionālais starptautiskais šautriņu mešanas turnīrs "Traķu pils kauss 2009", informē Latvijas Dārts organizācijas prezidents Žanis Buklovskis.

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas spēlētāji, tostarp arī pārstāvji no Gulbenes rajona - Juris Aleksāns, Kristaps Deksnis un Natālija Zelenika.

 

Pirmajā dienā, kad notika individuālās kungu un dāmu sacensības, kopumā startēja 25 dāmas un 88 kungi. 18 kungi un 7 dāmas bija no Latvijas.

Sākotnēji sacensības notika apakšgrupās. No katras grupas izslēgšanas spēlēm kvalificējās divi dalībnieki.

 

Latvijas kungi, arī gulbenieši nospēlēja diezgan neveiksmīgi - nevienam neizdevās iespraukties astotniekā. K.Deksnis ierindojās dalītā 9.-16.vietā, savukārt J.Aleksānam neizdevās izkļūt ārā no apakšgrupas. Uzvaras laurus vīru konkurencē plūca lietuvietis Arūns Čiplis.

 

Dāmu konkurencē Latvijas dāmām atkal izdevās pierādīt, ka ir labākās Baltijas valstīs. Traķu pils kausu izcīnīja rīdziniece Ieva Brikmane - Buklovska, aiz sevis atstājot jēkabpilieti Vitu Grebsku. Gulbenes pārstāvei N.Zelenikai neizdevās izkļūt no apakšgrupas.

 

Toties pāru sacensībās mūsu šautriņmetēji bija daudz veiksmīgāki. Pāru sacensībās kopumā piedalījās 27 kungu un 8 dāmu pāri. J.Aleksāns kopā ar Ojāru Limbaku no Cēsīm izcīnīja 3.vietu. Pusfinālā ar 3:4viņi bija spiesti piekāpties nākamajiem čempioniem lietuviešiem Gintaram Nagevičjum un Tomasam Šakim.

 

Vienīgās dāmas no Latvijas I.Brikmane - Buklovska un N.Zelenika demonstrēja fantastisku sniegumu, pa visu dienu zaudējot tikai vienu legu pusfināla spēlē. Pārējās spēlēs tika izcīnītas pārliecinošas uzvaras. Arī finālā, ar 4:0 pārspējot lietuviešu duetu, latvietes svinēja uzvaru.

Pievieno komentāru

Sports