SEB BBL spēlē "Valmiera" sensacionāli pārspēj "Žalgiris" komandu

Valmiera, 5.okt., LETA. SEB Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas spēlē Latvijas klubs "Valmiera" svētdien ar rezultātu 90:82 pārspēja aizvadītās sezonas Lietuvas un SEB BBL čempionvienību Kauņas "Žalgiris".

"Valmieras" komandā rezultatīvākais ar 24 gūtajiem punktiem bija Ronalds Klārks, 21 punktu guva Rinalds Sirsniņš, bet 18 punktus - Ingus Bankevics. "Žalgiris" komandā ar 16 gūtajiem punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Lorens Vūdss, bet 15 punktus guva Pauļus Jankūns.

Gandrīz visu mača pirmo ceturtdaļu spēle ritēja punkts punktā, bet ceturtdaļa noslēdzās ar +3 "Valmierai" - 26:23.

Trešajā ceturtdaļā "Žalgiris" komanda sāka samazināt mājinieku pārsvaru, to noslēdzot vairs tikai ar -4 (62:66).

Ceturtajā ceturtdaļā "Valmierai" vēlreiz izdevās palielināt savu pārsvaru - nepilnas četras minūtes pirms mača beigām tas sasniedza desmit punktus - 81:71.

Mača noslēgumu krietni vien labāk aizvadīja "Valmieras" komanda, kura pusotras minūtes laikā guva deviņus punktus, savukārt "Žalgiris" komanda šajā laikā posmā tika tikai pie trīs punktiem - 90:82.

Jāpiebilst, ka pirms mača izskanēja informācija, ka "Žalgiris" vienība "Valmierā" varētu ierasties ne tajā spēcīgākajā sastāvā, jo komandas pārstāvji nebija saņēmuši algas, kuras bija plānots izmaksāt jau piektdien. Neraugoties uz to, Valmierā Lietuvas čempioni spēlēja ar pilnu spēku.

LETA jau ziņoja, ka svētdien Igaunijas čempionvienība Tartu "Rock" sarūpēja sensāciju, savā laukumā ar rezultātu 79:66 (19:15, 20:15, 24:14, 16:22) pārspējot Lietuvas vienību Viļņas "Lietuvos rytas".

Jau ziņots, ka SEB BBL elites divīzijas turnīrā šogad spēlē četri Latvijas, četri Lietuvas un divi Igaunijas klubi. Pēc divu apļu turnīra sacensību vājākā komanda aizvadīs pārspēles ar "Challenge Cup" turnīra spēcīgāko vienību, cīnoties par vietu nākamās sezonas elites divīzijas turnīrā.