Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdien Gulbenes novadā - velotūre 2

Ikviens interesents tiek aicināts doties Gulbenes novada atklājumu tūrē ar velosipēdu, kas notiks 5.oktobrī. Velotūres dalībnieki caur Stradiem dosies uz Samiņu keramikas cehu, iegriezīsies “Vecdziesniekos”, apskatīs briežudārzu Pededzes upes krastā un atgriezīsies atpakaļ Gulbenē.

Izbraukšana paredzēta pulksten 10.00 no Gulbenes kultūras centra, pulcēšanās - no pulksten 9.45. Lai brauciens izdotos, jābūt piemērotam apģērbam un apaviem, līdzi jāņem pusdienmaizītes un labs garastāvoklis. Dalības maksā pieaugušajiem – 4 lati, bērniem - 2 lati (iekļauta ieejas maksa apskates objektos, kā arī tehniskās palīdzības transports). Sīkāka informācija pa tālruni 29153677 (Dailis) vai e-pastu “dailimk@inbox.lv”.

Maršruts piemērots ikvienam

“Veidojot velomaršrutus, parasti cenšos iekļaut tajos arī kādus interesantus dabas vai apskates objektus mūsu novadā. Diemžēl līdz šim ceļš uz Stradu pusi bija diezgan sliktā stāvoklī, tādēļ nevienam tūrisma un velofanam tur nebūtu gribējies braukt, taču tagad Rēzeknes ceļš ir piedzīvojis rekonstrukciju un situācija ir kļuvusi daudz labvēlīgāka velotūristiem. Šoruden velosezonu varam noslēgt ar skaistu braucienu uz “Samiņiem” un briežudārzu pa jauno asfaltu. Turklāt šis nav garš maršruts un jebkurš var pats mēģināt izbraukt šo maršrutu,” saka Dailis Kadils, kas ir šī brauciena organizators. “Šoreiz noskaidrosim, cik garš ir brauciens gan kilometru skaita ziņā, gan laika izteiksmē, un izvērtēsim labākās apstāšanās vietas. Vēlāk šo jauno velotūrisma maršrutu varēsim piedāvāt ikvienam interesentam.”

Dzird labas atsauksmes

D.Kadils atklāj, ka pēc viņa rīcībā esošajiem datiem šogad mūsu novadu ir vēlējušies apskatīt daudz vairāk velotūristu, piemēram, kāda limbažnieku grupiņa, braucot ar velosipēdiem, mūsu novadā šovasar pavadījusi vismaz četras dienas.

“Esmu dzirdējis arī ļoti labas atsauksmes, ka mums ir atsaucīgi cilvēki gan apskates objektos, gan dažādās saimniecībās un viesu mājās. Cerēsim, ka turpinās sakārtot vēl arī citus ceļus mūsu novadā. Caur mūsu novadu iet arī starptautiskais velomaršruts “Tour de LatEst”, taču ceļi, pa kuriem tas iet, nav diez ko pateicīgi velotūrismam. Es ceru, ka, projektējot ceļus, tiks padomāts arī par vietu ceļa malā, kur var pārvietoties arī velosipēdisti,” saka D.Kadils.

Atzinīgi jaunā velomaršruta izveidi vērtē arī pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” tūrisma speciāliste Laura Lulle. “Tūrisma centrā saskaramies ar to, ka interese par velotūrismu ir pietiekami liela un ar katru gadu tā palielinās. Mūsu novadā ir jau zināmi un iecienīti maršruti. Šis jaunais maršruts varētu būt interesants piedāvājums mūsu novada tūrisma piedāvājumu klāstā,” saka L.Lulle.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

katastrofa tautsaimniecībā

Velosipēdists ir reāla katastrofa tautsaimniecībai.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 18:27

sks

Shitie zhults shlakstitāji un krēslā pirdēji ir vēl lielāka sērga!

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 23:04

Sports