Sezonas kopvērtējumā - čempiona tituls 3

M.Švarca - Švampāna ekipāžai bijušas gan bronzas, gan sudraba godalgas, beidzot izcīnīta arī zelta medaļa
Pagājušajā nedēļas nogalē Liepājas apkārtnē ar rallijsrpintu „Kurzeme 2009" noslēdzās šīgada Latvijas rallijsprinta čempionāta sezona. Atsevišķās klasēs kopvērtējuma čempioni bija jau zināmi pirms šī rallija, bet dažās sportistiem vēl nācās krietni pacīnīties. Arī „4WD" klasē čempioni tika noskaidroti tikai šajā rallijā un par tiem kļuva mūsu Mareks Švarcs - Švampāns/ Gatis Cimdiņš.

Šoreiz rallijsprinta posms bija nedaudz neierastāks nekā allaž - tradicionālais rallijs "Kurzeme" šogad apvienoja rallija, rallijsprinta un rallija-reida čempionātus.  

„4WD" klasē cīnījās astoņas ekipāžas, tostarp arī trīs mūsu ekipāžas - M.Švarcs - Švampāns/ G.Cimdiņš, Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis un Sandis Boks/ Jānis Veilands. Šajā klasē uz kopvērtējuma zelta medaļām pirms šī posma pretendēja piecas ekipāžas, taču dažādu iemelsu dēļ pretendentu skaits saruka, kas beigās līderu godā ļāva noturēties M.Švarcam - Švampānam/ G.Cimdiņam (šajā rallijā viņiem - 2.vieta).

 

Šoreiz bija cita taktika

„Esmu ļoti priecīgs, ka izdevās iegūt čempionu titulu. Par spīti tam, ka sezonas sākums nebija tik veiksmīgs, kā gribētos, arī sezonas vidū brīžiem likās, ka nekas nebūs, tomēr beigās izdevās! Šogad pārliecība bija jau no paša sākuma un devīze arī bija tieši tāda - ir jābūt čempioniem!" saka M.Švarcs - Švampāns.

 

„Šī rallija formāts bija citādāks, daudz kas bija neierasts un deva papildu stresu. Lai gan mums vajadzēja iegūt vēl tikai dažus punktus, viss bija jāizdara perfekti. Šī sacīkste bija sarežģīta, daudzi vispār izstājās. Visu laiku bija jādomā līdzi, protams, bija nepieciešama arī veiksme."

 

Mareks atzīst, ka arī šajā rallijā viņi būtu varējuši izcīnīt 1.vietu, taču šoreiz viņiem bijusi citādāka taktika. „Šoreiz galvenais bija izcīnīt čempiona titulu kopvērtējumā. Šis man ir pirmais čempiona tituls. Četrus gadus uz to gājām, ir bijusi gan bronza, gan sudrabs, beidzot izcīnīts arī zelts. Neatlaidība ir devusi rezultātus. Par nākamo sezonu pagaidām neko nevaru pateikt - viss būs atkarīgs no apstākļiem un atbalstītājiem. Protams, milzīgs paldies visiem tiem, kas mani atbalstīja šajā sezonā," piebilst Mareks.

 

Arī pārējiem labi rezultāti

 

J.Patmalniekam/ R.Ziemelim šī sacīkste diemžēl bija neveiksmīga - dzinēja defekta dēļ viņiem nācās izstāties no cīņas, tomēr sezonas kopvērtējumā J.Patmalniekam/ R.Ziemelim izdevās izcīnīt bronzas godalgas. S.Boks/ J.Veilands rallijā „Kurzeme" izcīnīja 3.vietu, savukārt kopvērtējumā viņi ierindojās 4.vietā.

 

Vienīgā „road" klasē startējusī mūsu puses ekipāža Atis Ozoliņš/ Gatis Jansons pēdējā rallijsprinta čempionāta posmā izcīnīja 4.vietu, savukārt čempionāta kopvērtējumā viņi šogad ierindojās 5.vietā.

Komandu ieskaitē par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva „R1 Racing Team", kur startē arī M.Švarcs - Švampāns/ G.Cimdiņš. Liepājā šī komanda uzrādīja otro rezultātu. „Auto Moto rallija komanda", kurā apvienojušās visas pārējās mūsu ekipāžas, šajā posmā izcīnīja 4.vietu, savukārt kopvērtējumā - 5.vietu.

 

Rallijsprinta čempionāts šosezon ir beidzies, taču 19. septembrī Ķeguma novada Birzgales pagastā autosportisti vēl varēs sacensties „SKY Rallija kausā".

Pievieno komentāru

Komentāri 3

laucinieks

Cien. Evita, ja tagad ir radies tas, ko dēvē par Gulbenes novadu, tad tas nenozīmē, ka vairs nav pagastu un citu, tostarp arī ģeogrāfisku, koordināšu. Policijas ziņās gan parasti ir precīzi teikts- kurā vietā kaut kas slikts sastrādāts, piemēram, "Gulbenē" vai "Jaungulbenē" u.t.t. Toties, ja ir panākumi vai kas labs, tad tikai "mūsējie" vai "novada pārstāvji" un tml. Tā sanāk tāda pavisam jocīgi lielmanīga taktika jebšu to labo grib kāds saistīt tikai ar vienu vārdu "Gulbene" ( kā novads), bet slikto turpretim sadalīt pa visām novada vietām. Tāpēc, manuprāt vajadzētu precīzi pateikt no kurienes ir, piemēram, "labais"uzvarētājs M. Švarcs- Švampāns (nav gulbenietis) vai dalībnieks S. Boks, kurš arī nav gulbenietis. Tas tikai celtu visa novada ļaužu pašapziņu un ne tikai Gulbenei vien piešķirtu iespēju lepoties par savējo panākumiem. Pagaidām jau vairākos rakstos, diemžēl, manāma pretēja, ne sevišķi patīkama tendence.

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 18:05

Sports