Sezonu sāk velosportisti 5

Dažādās velosacensībās novadu pārstāvēs gan Lizuma, gan Gulbenes velokomandas

Velosacensību sezona ir sākusies, sacensības norisinās katras brīvdienas. Arī mūsu novada velosportisti cītīgi ir metušies iekšā velosacensību karuselī.

Sacensībās startē kuplā skaitā
Lizuma velokomandas dalībnieki paspējuši piedalīties jau vairākās sacensībās – Ogres Zilo Kalnu velokros, Baložu velokrosa pirmajā posmā un “My Sport” kausa pirmajā posmā. Pagājušās nedēļas nogalē Edmunds Dārznieks startēja divas dienas pēc kārtas. Sestdien notika “Baltā cerību kausa” individuālās sacensības 10 kilometru distancē. Edmunds, pirmo reizi startējot šādās sacensībās, sasniedza ļoti labu rezultātu. Amatieru klasē, uzrādot labāko distances laiku - 16 minūtes 34 sekundes, viņš nodrošināja 1.vietu. Savukārt svētdien notika “Dobeles kausa” grupas brauciens 50 kilometru distancē. Par spīti visām grūtībām, Edmunds distanci  pievarēja ļoti veiksmīgi, finišu sasniedzot otrās grupas priekšgalā un savā grupā izcīnot 2.vietu.

Citi komandas pārstāvji svētdien aizvadīja pirmo “Vivus.lv MTB maratona” posmu, kas norisinājās Ventspilī. “Zēni 3” grupā jaunākais Lizuma komandas pārstāvis Edžus Klieders ieguva 4.vietu. “Zēni 7” grupā Lizumam pārliecinošu uzvaru izcīnīja Helvijs Kancers. “Zēni 9” grupā Mārcis Klieders ieņēma 11.vietu. Mārcis startēja arī pusmaratona distancē (27 kilometri), kur kopvērtējumā finišēja 316.vietā, bet savā vecuma grupā izcīnīja 5.vietu. Pusmaratona distancē Aivars Dārznieks izcīnīja 25.vietu. Kristapu Kanceru šoreiz piemeklēja tehniska ķibele jau pašā trases sākumā, tādēļ viņš bija spiests apstāties, bet tas netraucēja izcīnīt 38.vietu kopvērtējumā. Jānis Misiņš finišā ierindojās 118.vietā. Pēteris Misiņš arī neiztika bez ķibelēm - jau devītajā kilometrā pārtrūka ķēde. Pateicoties izpalīdzīgam konkurentam, ķēdi izdevās savest kārtībā un startēt tālāk. Finišā viņam – 279.vieta. Raivis Klieders, atbalstot dēlu Mārci, finišēja 342.vietā, bet Kristīne Kliedere, līdzīgi kā Raivis atbalstot dēlu, finišēja 345.vietā. Komandu vērtējumā Lizuma komanda ierindojās 14.vietā.

Būs gan sporta, gan tautas klases komanda
Arī atsevišķi Gulbenes komandas velosportisti jau ir startējuši dažās sacensībās, tiesa, tās vairāk ir bijušas kā treniņi pirms “SEB MTB maratona”, kura pirmais posms norisināsies šajā nedēļas nogalē. Arī šogad Gulbenes komanda ar nosaukumu “ML-Serviss/Gulbene MTB” startēs sporta klasē. Tās sastāvā startēs Raivis Ančs, Edijs Avens, Kaspars Beitāns, Imants Kublačovs un Oskars Sukurs. Tautas klasē komandas “Gulbene MTB” sastāvā brauks Askolds Liedskalniņš, Egils Mežaks, Anita Muižniece, Ričards Mūrnieks, Ainārs Priedeslaipa, Zintis Skopāns un Anita Žavrida. Komandas pārstāvis Juris Aleksāns stāsta, ka daži dalībnieki vairs nestartēs komandā, citi savukārt no sporta klases ir pārgājuši uz tautas klasi.

“Sākotnēji nemaz necerējām, ka tautas klasē mums būs komanda, jo nebija kodola, bet pēc tam Z.Skopāns izrādīja iniciatīvu, sakot, ka komandu tomēr nepieciešams veidot un saglabāt iepriekš aizsāktās tradīcijas,” stāsta J.Aleksāns.

Gulbenes velosportistus atbalsta SIA “ML-Serviss”, Gulbenes novada dome, kā arī individuāli atbalstītāji.

Komentāri 5

jau 3 vieta kur šo kļūdu neizlabo

“Visu.lv MTB maratonā”
Kas tas par VISU.LV

pirms 4 gadiem, 2015.04.22 08:51

PSP

Gribētu zināt vai par 300 vietu jega kauko publicēt tas pats , kas latvija 50 000

pirms 4 gadiem, 2015.04.26 05:08