Sibīrijas tūri "Dinamo" beidz ar sagrāvi un kautiņu pret "Sibirj"

Novosibirska (Krievija), 8.sept., LETA. Rīgas "Dinamo" hokejisti pirmdien noslēdza piecu spēļu izbraukuma tūri Sibīrijā, ciešot graujošu zaudējumu pret Novisibirskas "Sibirj".

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē "Dinamo" ar 1:6 (0:3, 1:0, 0:3) zaudēja "Sibirj", un mača beigās rīdzinieki iesaistījās masveida kautiņā ar Krievijas komandas spēlētājiem, kurā guva iespaidīgu uzvaru.

"Dinamo" labā vienīgos vārtus guva Aleksandrs Ņiživijs.

Spēles rezultātu mača astotajā minūtē atklāja "Sibirj" izbrucējs Jevgēņijs Lapins, bet spēles 12.minūtē, spēlējot mazākumā, Jevgēņijs Muratovs savu komandu izvirzīja vadībā ar 2:0.

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem "Dinamo" galvenais treneris Jūliuss Šuplers pieprasīja minūtes pārtraukumu, taču tas neko neizmainīja - pēc divām minūtēm Edgars Masaļskis tika pārspēts vēlreiz. Mājiniekiem mača 14.minūtē 3:0 panāca Dmitrijs Juškevičs. Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Masaļska vietā laukumā devās Sergejs Naumovs.

Rīdzinieki vienus vārtus atspēlēja jau otrās trešdaļas 26.sekundē, kad pēc Alekseja Širokova un Mārtiņa Cipuļa piespēlēm 1:3 vairākumā panāca Ņiživijs. Otrajā periodā labas izdevības gūt vārtus bija arī Jurims Štālam un Cipulim, tomēr samazināt rezultāta starpību vēl vairāk neizdevās.

Pēdējā trešdaļā "Dinamo" ielaida vēl trīs ripas - spēles 43.minūtē precīzs metiens padevās Ivanam Černikam, bet mača 49.minūtē, spēlējot piecatā pret trim, 5:1 panāca Deniss Tjurins. Vēl pēc divām minūtēm rīdzinieki atkal spēlēja trijatā pret pieciem un ielaida vēl vienu ripu - 6:1 mājiniekiem panāca Aleksandrs Borovkovs.

Spēles 57.minūtē rīdziniekiem izdevās gūt vārtus, tomēr tie netika ieskaitīti, un pēc tam sākās kautiņš. Mājinieku rindās līdz spēles beigām noraidīti tika vārtsargs Tomass Lousons, uzbrucējs Mihails Aņisins un aizsargs Aleksejs Krivčenkovs, bet "Dinamo" rindās 20+5 minūšu sodu saņēma uzbrucēji Rolands Petrovickis, Marsels Hosa, Mets Elisons un aizsargs Dūvijs Vestkots.

Kā ziņots, abas vienības tikās arī svētdien, un ar 2:1 pagarinājumā uzvaru izcīnīja "Sibirj" hokejisti.

"Dinamo" ar izcīnītajiem pieciem punktiem piecās spēlē turnīra tabulā noslīdēja uz 13.vietu. Latvijas komanda šajos mačos ir izcīnījusi vienu uzvaru, piedzīvojusi divus zaudējumu, viens zaudējums bijis pagarinājumā un vēl viens - pēcspēles metienu sērijā.

Nākamo maču "Dinamo" aizvadīs 11.septembrī Rīgā, kad tiksies ar Krievijas komandu Balašihas MVD, kurā par galveno treneri strādā Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks.