Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sieviešu biatlona komandas līdere Madara Līduma lūdz palīdzību

Llai cīnītos ar naudas trūkumu Latvijas labākā biatloniste Madara Līduma izsūtīja vairākus simtus e-pastu, kuros lūdz palīdzību uzņēmējiem. Ar naudu, ko piešķir valsts nepietiek, lai Līduma un vēl trīs biatlonistes tiktu uz visām sacensībām un sagatavotos Olimpiskajām spēlēm.

Uz Madaras lūgumu atsaucās 11 cilvēki, naudu atrada arī viņas komandas biedrenes un trijos pasaules kausa posmos Latvija bija pārstāvēta. Bet janvārī biatlonistēm jābrauc vēl uz trim sacensībām Vācijā un Itālijā. Tam naudas vēl pietrūkst.  

Olimpiskajā vienībā ir četras biatlonistes. Viņām naudu dod Izglītības ministrijai padotībā esošā SIA Latvijas olimpiskā un arī biedrība Latvijas Olimpiskā komiteja. Līdumai sezonā pienākas 6000 latu, par ko pirkt inventāru, trenēties un braukt uz sacensībām un ikmēneša alga 238 lati. Savukārt īpašā Vankūveras spēlēm paredzētā programmā nauda iedalīta Līgai Glāzerei, Gerdai Krūmiņai un Žannai Juškānei - katrai 4 tūkstoši latu. bet ar to nepietiek, jo sportistam sezonā vajadzīgi vismaz 15-20 tūkstoši latu. Par šo nauda jāatrod aprīkojuma pirkšanai un treneru algošanai. Latvijas Olimpiskās vienības vadītājs tikai noplāta rokas - ja nav labu rezultātu, nav arī naudas..

 

Šobrīd sportistes pašas apmaksā piedalīšanos Pasaules kausa posmos. Pēc sacensībām daļu naudas viņas atgūst - Starptautiskā biatlona federācija par katra sportista startu maksā 1000 eiro. Kā saka sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns, šī ir pirmā reize, kad pirms apdraudēta sportistu piedalīšanās atbildīgās sacensībās, lai pienācīgi sagatavotos Olimpiādei.

.

To, ka Latvijas sporta naudas apsaimniekošanā lielākie ieguvēji ir nevis sportisti, bet daudzie naudas dalītāji, konstatējusi Valsts kontrole. Šomēnes tā pabeigs revīziju Izglītības ministrijā un tās kontrolētajā sporta saimniecībā. Pārbaude atklājusi, ka ministrija neseko kā daudzās institūcijas naudu tērē. Uz tās rēķina labi dzīvo sporta funkcionāri, bet sportistiem jāmokās naudas trūkumā.

 

Biatlona federācijas vadītājs sarūgtināts secina, ka biatlonam Latvijā nepietiek naudas, lai konkurētu ar sporta lielvalstīm. Viņam nav atbildes uz jautājumu, kas ar biatlonu Latvijā notiks pēc olimpiādes..

Uz Kanādu Madara Līduma ar komandu dosies pašā februāra sākumā. Biatlonistes šobrīd domā tikai kā labāk sagatavoties olimpiādei un viņas priecātos par jebkuru atbalstu.

 

Visi, kuri var palīdzēt, lūk, sportistes konta numurs:

 

Personas kods: 100882 - 12576.

 

Konta numurs: LV52HABA0551001724614

Pievieno komentāru

Sports