Šīs sezonas pēdējā spēlē Buki piekāpjas Valmieras komandai

Vakar vakarā ASK/Buki aivadīja savu pēdējo spēli 2008./2009. gada Latvijas basketbola līgas sezonā, piekāpjoties Valmieras komandai ar rezultātu 98:70. Tādējādi Buki regulārajā sezonā ieņem pēdējo - 9. - vietu.

Spēles sākums mazliet veiksmīgāks izdodas mājiniekiem, taču jau drīz pēc tam Plivda un Rauza izvirza vadībā Bukus 7:8. Ceturtdaļas vidū veiksmīgi no tālās distances valmieriešiem uzbrūk Ingus Bankevics (16:12). Tomēr jau nākamajā minūtē Gundars Rauza atbild - 16:17. Tikai pats ceturtdaļas noslēgums Bukiem neizdevās tik veiksmīgs, pēc vairākiem neprecīziem metieniem no 3p.-līnijas, pēc nospēlētām pirmajām 10 minūtēm nācās atzīt Valmieras pārākumu 20:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā Ingus Bankevics ar diviem precīziem metieniem no tālās distances palielināja rezultāta starpību līdz +6, Valmierai par labu (26:20). Jau ceturtdaļas otrajā minūtē Zintis Plivda izpelnījās trešo piezīmi un bija spiests nomainīties - Valmiera, gūstot 10 punktus pēc kārtas, nu jau ieguva solīdu pārsvaru - 40:25.

Ceturtdaļas otrā pusē glābt zaudēto centās Gundars Rauza, ar vairākiem precīziem tālmetieniem samazinot rezultāta starpību līdz -7 (40:33). Līdz pirmā puslaika beigām Valmierai tomēr izdodas nosargāt 8 punktu pārsvaru (43:35).

Lai arī cik veiksmīgi tika iesākts otrais puslaiks, tik neveiksmīgs izvērtās tā turpināums Bukiem. Trešās ceturtdaļas vidū mājiniekiem jau atkal īsā laika posmā izdevās gūt 8 punktus pēc kārtas, atjaunojot 14p. pārsvaru spēlē (56:42).

Lai gan ceturtdaļas otrajā pusē Bukiem vēl izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -10 (58:48), tomēr neizdevās to saglabāt līdz ceturtdaļas beigām 64:51.

Pēdējās ceturtdaļas vidus gulbeniešiem izvērtās pagalam neveiksmīgs - īsā laikā Valmiera, realizējot piecus tālmetienus un pateicoties Pozņaka aktīvai darbībai zem groza, panāca jau 27 punktu pārsvaru.

Visā spēlē Valmiera guva uzvaru ar 28 punktu pārsvaru 98:70.

SK Valmiera - ASK/BUki 98:70 (20:18; 23:17; 21:16; 34:19) .

ASK/Buki: Mētra 22p.+6AB+5RP, Rauza 20p., Rudzītis 11p., Plivda 10p.+5AB, Kazāks 7p.+7AB, Servuts, Kindzulis.