Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Situācija basketbolā Latvijā ir neskaidra

Lielākā daļa basketbolistu vēl nezina, kur aizvadīs nākamo sezonu
Vasara jau pamazām iet uz beigām un basketbolistiem būtu jāsāk nopietni gatavoties jaunajai sezonai, taču lielākā daļa basketbolistu joprojām ir neziņā, kur viņi aizvadīs nākamo sezonu.

"Dzirkstele" sazinājās ar vairākiem bijušajiem Gulbenes basketbolistiem, kas nu jau vairākus gadus savas gaitas aizvada citos klubos.  

Izvērtēs visas iespējas

Artūrs Brūniņš, kurš pagājušo sezonu aizvadīja komandas "Barons/ LMT" sastāvā, laikrakstam atklāj, ka viņš jau otro nedēļu trenējas pats, taču pagaidām nekādu piedāvājumu nav.

 

"Augusta pirmajās nedēļās sazināšos ar aģentu un meklēšu kaut kādu iespēju. Visticamāk, spēlēšu kādā ārzemju klubā. Izskatās, ka "Baronā" vairs nevarēšu spēlēt, jo šobrīd nav īstas skaidrības, vai šī komanda būs, un nav arī īsti zināms, kas vispār notiks Latvijas basketbolā. Es pats pagaidām īpaši nesatraucos, galvenais, šobrīd ir trenēties, atgūt sportisko formu un tad jau skatīsies, domāju, ka viss būs kārtībā," saka A.Brūniņš.

 

Pāvels Veselovs iepriekšējās sezonas veiksmīgi aizvadīja "Ventspils" klubā, taču līgums ar šo komandu viņam ir beidzies, tāpēc tagad viņš ir darba meklējumos. Pāvels vērtēs visus piedāvājumus gan no Latvijas klubiem, gan arī ārzemju klubiem. Ir izskanējušas ziņas, ka Pāvels varētu doties spēlēt uz Poliju, taču viņš līdz brīdim, kamēr tiks noslēgts līgums, nevēlas neko teikt ne par vienu klubu.

 

"Pašam, protams, gribētos labāk palikt Latvijā, taču šobrīd vēl nav zināms, kas šeit notiks ar basketbolu," vērtē Pāvels.

 

 

"Meklēts ir visur. Kur būs iespēja, tur būs jāspēlē, protams, labāk jau gribētos spēlēt tepat Latvijā, taču situācija šeit šobrīd ir diezgan dramatiska - neviens netrenējas un visi gaida septembri," saka Jānis Graudiņš, kas pērn spēlēja Liepājas komandā.

 

Jau noslēgti līgumi

Optimistiskāk noskaņots ir Jurijs Aleksejevs. Viņš stāsta, ka paliks tajā pašā komandā, kur aizvadīja arī pagājušo sezonu. Viņš jau ir arī noslēdzis līgumu ar "VEF Rīga" un ir apmierināts, ka nav ne par ko jāuztraucas. Pašreiz Jurijs Liepājā trenējas kopā ar Latvijas izlasi.

Arī Edmundam Gabrānam ir skaidrs, kur viņš aizvadīs nākamo sezonu. Tā būs Ukrainas komanda "Dņepro - Azot", kurš viņš jau aizvadīja arī pagājušo sezonu.

 

"Esmu noslēdzis līgumu un jūtos apmierināts, jo īpaši redzot, kāda šobrīd ir situācija pie mums, Latvijā. Esmu dzirdējis, ka daudzi basketbolisti šobrīd ir neziņā. Arī brālis Raimonds pašreiz ir meklējumos," piebilst Edmunds.

 

Nespēlēs 1.divīzijā

Joprojām vēl nav skaidrības arī par to, vai Gulbenes basketbola komanda turpinās pastāvēt vai ne. Basketbola kluba "ASK/ Buki" direktors Sandis Čilipāns atklāj, ka šobrīd vēl tiek domāti dažādi varianti.

 

"Tiesa, ja Gulbene tomēr spēlēs Latvijas basketbola līgā, mēs nespēlēsim 1.divīzijā, bet gan 2.divīzijā. Jāpiebilst, ka arī Latvijas basketbola līgā šobrīd vēl ir neskaidrības ar komandu pieteikšanos. Pat tādiem klubiem, kas šķita ļoti stabili, vēl ir neskaidrības ar spēlēšanu. Cerams gan, ka viss nokārtosies, lai gan pašreiz jāsaka, ka situācija basketbolā ir diezgan dramatiska," saka S.Čilipāns.

 

"Mums joprojām turpinās sarunas ar Aizsardzības ministriju par līdzekļiem, kurus mēs joprojām neesam saņēmuši, tādēļ arī neesam spējuši izpildīt savas saistības. Šobrīd beidzot novads būs vairāk vai mazāk sācis funkcionēt, būs skaidrība, pie kurā amatpersonām vērsties."

 

Komandu komplektēs no jauna

Direktors norāda, ka viņš ar kluba prezidentu Nikolaju Stepanovu cenšas darīt visu iespējamo, lai basketbols Gulbenē turpinātu pastāvēt, taču pašreiz ar komandu nenotiek it nekas.

 

"Manā uztverē nav jēgas sākt kaut ko darīt un kalt lielos plānus, ja tiem nav sava īsta seguma, kādu mēs to vēlētos. Šādu mācību esam guvuši no pagājušās sezonas. Uzskatu, ka augusta pirmajās nedēļās ir jātop skaidrībai, vai komanda būs vai nebūs, pēc tam var domāt par daudz ko citu," saka direktors.

 

Viņš atklāj, ka pašreiz ar lielāko daļu spēlētāju līgumsaistības klubam ir beigušās.

 

"Jāsaka gan arī, ka tos spēlētājus, kuri spēlēja pagājušajā sezonā, šajā mēs nevarēsim atļauties. Tas nozīmē, ka komanda faktiski tiks uzbūvēta pilnībā no jauna," piebilst S.Čilipāns.

Pievieno komentāru

Sports