Skolēni vienojas kopīgā rītarosmē 1

Šorīt arī mūsu novadā notika Olimpiskā diena, kurā varēja piedalīties skolēni un skolotāji, un arī ikviens, kurš to vēlas. Olimpiskās dienas pasākumi iesākās kopīgi 48 norises vietās visā Latvijā pulksten 9.45, un tajā piedalījās vairāk nekā 38 000 skolēnu. Vairāk foto šeit un šeit.

Gulbenes novada skolu skolēni un viņu skolotāji pulcējās Gulbenes sporta centra stadionā. Pasākums iesākās ar svinīgu iesoļošanu un nostāšanos stadionā. Gājiena priekšgalā soļoja olimpiskie vēstneši - mūsu divi olimpieši biatloniste Madara Līduma un slēpotājs Jānis Paipals. Viņi arī bija tie, kas, skanot Olimpiskās komitejas himnai, svinīgi pacēla Latvijas Olimpiskās komitejas karogu.

 

Kad himna bija izskanējusi, visus dalībniekus uzrunāja Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, kurš lepojās, ka arī Gulbenes novada Olimpiskās dienas dalībnieki ir starp tiem 38 000 olimpiešu, kas visā Latvijā dažādās vietās piedalās Olimpiskās dienas aktivitātēs.

 

Jauku un atraktīvu priekšnesumu visiem Olimpiskās dienas dalībniekiem veltīja Gulbenes Bērzu sākumskolas skolēni. To viņi bija sagatavojuši skolotājas Solvitas Jansones vadībā.

 

Translē tiešraidē pa radio

Un tad sekoja kopīgā vingrošana, kas bija šīs Olimpiskās dienas vienojošais elements un notika vienlaikus visā Latvijā. Pulksten 10.05 radio "SWH" tiešraidē sāka translēt Olimpiskās rīta vingrošanas kompleksu un visi dalībnieki vienojās kopīgā rītarosmē.

 

Rīta vingrošana ir šā gada Olimpiskās dienas galvenais stūrakmens, lai dalībniekus pamodinātu un sagatavotu turpmākās dienas fiziskajām un garīgajām aktivitātēm, kā arī atgādinātu par pareizi veiktu rītarosmi kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu labas pašsajūtas veicināšanai. Latvijas Olimpiskā komiteja cer, ka kopīgiem spēkiem izdosies aizmirsto tradīciju atjaunot un nākamgad rīta vingrošanā piedalīsies visu Latvijas pašvaldību skolēni.

 

Ļoti cītīgi katru vingrojumu izpildīja mazāko klašu skolēni. Viņi centās precīzi atdarināt vingrojumu kustības un soļus. Kopā ar viņiem vingroja arī olimpieši, skolotāji, pasākuma organizatore Dace Anča un arī A.Šķēls. No malas vērot šo kuplo vingrotāju pulku bija ļoti interesanti, tas izskatījās ļoti atraktīvi un arī skaisti.

 

Labākie saņems balvas

Pēc rītarosmes novada skolu skolēni sacentās pretstafetē, kā arī futbolā. Līdz 30.septembrim viņi varēja arī piedalīties zīmējumu konkursā. Jauniešiem bija jāizdomā un jāuzzīmē Latvijas Olimpiskās komandas talismans Londonas olimpiskajām spēlēm, kas notiks 2012.gada vasarā. Trīs labākie darbi no katras skolas tiks vērtēti novada komisijā, kā arī izstādīti sporta centra foajē, savukārt trīs labākie zīmējumi no novada dosies uz Latvijas Olimpisko komiteju. Zīmējumu konkursa uzvarētājiem, kā arī pretstafetes uzvarētājkomandai 16.oktobrī būs iespēja doties uz Kontinentālās hokeja līgas spēli "Dinamo Rīga" - "Astanas Baris". Uzvarētāju komandas futbolā tiks apbalvotas ar Olimpiskās komitejas sarūpētām balvām.

 

Vidusskolas kolektīvs sporto atsevišķi

Piebilstams, ka Gulbenes vidusskolas kolektīvs uz Olimpiskās dienas pasākumu pulcējās Gulbenes pilsētas stadionā. Arī viņi šo dienu iesāka ar vienotu gājienu, olimpiskā karoga uzvilkšanu mastā un olimpiskās lāpas aizdedzināšanu. Arī vidusskolēnus bija apciemojis olimpiskais vēstnesis - mūsu olimpietis bobslejists Daumants Dreiškens. Viņš arī bija līdzi paņēmis savu ekipējumu - ķiveri, tērpu, apavus, ko parādīt topošajiem sportistiem. Bērni to ar lielu interesi arī aplūkoja. Kopīgi iesildījušies rītarosmē, vidusskolēni turpināja sportot un piedalīties dažādās aktivitātēs visu dienu.

 

Olimpiskā diena diena tika rīkota, lai vairotu jauniešu interesi par sportu un Olimpisko kustību. To organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Domājot līdzi

Pulksten 10.05 radio "SWH" tiešraidē sāka translēt Olimpiskās rīta vingrošanas kompleksu un visi dalībnieki vienojās kopīgā rītarosmē.
====================
Tas bija lielisks kopābūšanas pasākums svaigā gaisā un vēl visā Latvijā.
Ventspilī pat 4 000 skolēnu bija stadionā...uz rīta rosmi!

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 02:26

Sports