Skrējiena "Gulbenes apļi 2019" absolūtais uzvarētājs - Lauris Lapsa

Svētdien, 6.oktobrī, četrpadsmito reizi Gulbenes stadionā notika tradicionālais skrējiens „Gulbenes apļi”. Vēsā sacensību diena pulcēja 124 skrējējus un 16 soļotājus. Par skrējiena absolūto uzvarētāju kļuva Lauris Lapsa (Gulbenes n.BJSS).

No rīta pirmie uz starta stājās soļotāji, kas spēkiem mērojās 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju S grupā kļuva Inese Sirmā (Tirza), aiz viņas otrajā vietā Irita Bačka (Druviena), bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Evelīna Vanaga (Gulbenes NVĢ).

Vīriešu grupā pirmo vietu izcīnīja Patriks Dāvis Freivalds, otrajā pozīcijā Liners Laizāns, bet trešais Maksims Maistruks (visi Gulbenes NVĢ).

Senioru konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā Harijs Āboliņš, viņam arī absolūti labākais rezultāts distancē. Otrajā vietā Gunārs Rubenis, bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Ādolfs Mičulis (abi Gulbene). Dāmu konkurencē par uzvarētāju kļuva Ņina Jurciņa (Daukstes), otrajā vietā Dace Saulīte (Madona), bet trešajā vietā Diāna Odumiņa (Dzirksteles redakcija).

Jaunākie sacensību dalībnieki sacentās 400 metru distancē, veicot vienu stadiona apli. Finišu sasniedza 17 septiņgadīgi un jaunāki zēni, kā arī 16 meitenes. Ātrākā no meitenēm bija Denīze Dreiškena (Gulbenes 2.vsk) otrajā vietā Jasmīna Vinogradova, bet trešā Beatrise Birzniece (abas Gulbenes NVĢ). Zēniem par uzvarētāju kļuva Dans Ķemers (Gulbenes NVĢ), aiz viņa otrajā vietā Patriks Ribušs (Alūksnes pilsētas BJSS), bet trešais Marks Upītis (GNVĢ). Distanci pieveica arī divi divgadīgi topošie sportisti – Rūta Dreiškena un Enriko Rags.
Sacensību turpinājumā spēkiem mērojās S 10 un V 10 vecuma grupas 12 meitenes un 23 zēni 1 kilometra distancē. Absolūti labāko rezultātu šajā distancē uzrādīja alūksnietis Rihards Tomsons, aiz viņa otrajā pozīcijā Adrians Laizāns (GNVĢ), bet trešo vietu ieguva Rihards Pavlovs (Alūksnes p.BJSS). Meitenēm pirmo vietu izcīnīja Laura Kallase (Gulbenes n.BJSS), otrā – Evelīna Rēzija Lapsa (Gulbenes 2.vsk), bet trešā Marta Pētersone (Alūksnes p.BJSS).

Pl.13.00 starts tika dots 3, 6 un 9 kilometru skrējējiem. Par absolūto uzvarētāju 3 kilometru distancē, kā arī S 12 vecuma grupā meitenēm pārliecinoši kļuva Sintija Birzniece (Gulbenes n.BJSS), aiz viņas otrajā vietā Anna Nikola Berkolde (SK “Lejasciems”), bet trešajā pozīcijā Ance Poļaka (Alūksnes p.BJSS). Zēniem par uzvarētāju kļuva Martins Kristers Celms, otro labāko rezultātu sasniedza viņa treniņu biedrs Adrians Stepe (abi SK “Lejasciems”). Sekundi vēlāk finiša līniju šķērsoja Maksims Pavlovs (Alūksnes p.BJSS), viņam trešā vieta.
S 14 grupas meitenēm labāko rezultātu uzrādīja kaimiņu novada pārstāve no Alūksnes sporta skolas – Robina Klasmane. Otrā ātrākā izrādījās Elizabete Galvane, bet trešā vieta Gerdai Asnātei Berkoldei (abas SK ”Lejasciems”). Zēniem šajā vecuma grupā 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Artūrs Filips Igaviņš (SK Lejasciems). Otrajā pozīcijā Emīls Strodāns (Alūksnes p.BJSS), bet trešais Toms Kļava (GNVĢ).

Par S 18 vecuma grupas uzvarētāju 6 kilometru distancē pārliecinoši kļuva Jolanta Pence. Otro labāko rezultātu uzrādīja Kristīne Pence (abas SK “Lejasciems”), bet trešajā pozīcijā Līva Poļaka (Alūksnes p.BJSS). Jaunieši spēkiem mērojās 9 kilometru distancē un par uzvarētāju kļuva Lauris Lapsa. Otrajā vietā Dāvis Ende (Gubenes 2.vsk), bet trešo vietu ieguva Jans Kazačenoks (Alūksnes p.BJSS).
Sievietēm 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Evita Taurene (Gulbene). Vīriešiem 9 kilometru distancē uzvarēja Andris Doņuks (Daukstu pagasts).

S 40 grupā par uzvarētāju 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Laura Matisone, bet otrā – Baiba Strodāne (Alūksnes p.BJSS). Vīriešiem 9 kilometru distancē finiša līniju visātrāk sasniedza Aivars Griķis (Pirtslietu darbnīca), bet otrajā vietā Gundars Kristapsons (Gulbenes autobuss).

V 50 grupā 6 kilometru distancē uzvarēja Jānis Circāns (Viļaka), aiz sevis otrajā vietā atstājot Ināru Supi no Balviem. Dāmām S 50 grupai uzvarētājas noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas un par uzvarētāju 3 km distancē kļuva Ilze Boldāne, otrajā vietā Sandra Volodina (abas Gulbene), bet trešo vietu ieguva Diāna Odumiņa. Arī V 60 grupas uzvarētājus noteica pēc koeficientu sistēmas un par uzvarētāju kļuva Jānis Supe (Tirza), otrajā vietā Vladislavs Ponomarenko ( Jaungulbene), bet trešais Ēriks Apšenieks no Balviem.

„Tautas klases” skrējēji veica 3 kilometrus garu distanci. Dāmām uzvarēja Zoja Ribuša (Alūksnes p.BJSS), otrajā vietā Anželika Griķe, bet trešajā vietā Zlata Kallase (Gulbene). Vīriešiem V tautas klasē par uzvarētāju kļuva Viesturs Ronis, otrais – Kaspars Kallass (abi Gulbene), bet trešais Ivars Poļaks (Alūksnes p.BJSS).

Tradicionāli ar kliņģeriem tika sveiktas kuplākās skolu komandas un organizācijas. Vismasveidīgāk pārstāvētā un visaugstākās vietas izcīnījusī komanda šogad bija Gulbenes novada valsts ģimnāzija (sporta skolotāja Irēna Aizpure). Kā kuplākā cita novada komanda, tika sveikta Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skola.

Sacensību organizatoru vārdā liels paldies visiem skrējiena dalībniekiem un atbalstītājiem: Gulbenes novada pašvaldībai, Gulbenes pilsētas pārvaldei, „Rankas piens” un tirdzniecības centra “BETA” vadītājai, kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknim un Gulbenes novada Pašvaldības policijas.