Skrējiens: "Gulbenes apļi" - jau septīto reizi 7

Aizvadītajā svētdienā, 14.oktobrī pie Gulbenes sporta centra notika tradicionālais tautas skrējiens „Gulbenes apļi", kas šogad svinēja jau savu septīto jubileju. „Gulbenes apļi" atkal pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu, kas šogad sasniedza 300. Paralēli skrējienam sportisti sacentās 3 kilometru soļošanā. Šogad jaunievedums bija „bērnu distance". Vairāk foto šeit.

Jau gandrīz par tradīciju (trešo gadu) kļuvis tas, ka par sacensību dubultuzvarētāju kļuva Edgars Gjačs no Lizuma. Tā vispirms viņš uzvarēja 3 kilometru soļojumā, bet vēlāk kļuva par čempionu „Gulbenes apļu"skrējienā, uzrādīdams absolūti labāko rezultātu 7.5 kilometru distancē. Dāmām ātrākā 5 kilometros bija stāmerieniete Guna Ģērmane. 2 apļu - 5 kilometru distancē labāko rezultātu sasniedza Antis Zunda (Gulbene), bet 2.5 kilometru - 1 apļa skrējienā ātrākais bija Druvienas psk jaunais sportists Niks Sandris Ābols un Laura Reča (Tirzas psk). Aptuveni 300 dažāda vecuma un sagatavotības sportisti, atbilstoši vecuma grupai, veica 300 metri, 2.5; 5 vai 7.5 kilometri garu distanci. Par kuplo skrējēju skaitu bija parupējušies mūsu novada sporta skolotāji. Kuplākais dalībnieku skaits (aptuveni 70) bija no Bērzu sākumskolas, kuras sporta skolotāja Sarmīte Gobiņa arī pati ir aktīva skriešanas fane. Otrs skaitliski lielākais pulciņš (25) bija no K.Valdemāra pamatskolas (sporta skolotāja Līga Berkolde), nedaudz mazāk bija no kaimiņu novada Rekavas vsk. Jāuzteic „Gulbenes apļu" uzticamie sporta skolotāji, kas katru gadu kuplina skrējēju rindas, tā vienmēr skrējienu apmeklē Rankas psk (Jurijs Svetlovs), Druvienas psk (Jurijs Gjačs), Tirzas psk (Mārcis Rudzītis). Uz skrējienu un soļojumu bija ieradušies arī mūsu regulārie ciemiņi no Grundzāles psk. Tālākie ciemiņi šoreiz bija no Daugavpils, Jelgavas, Ādažiem, Iecavas un Rīgas. Katru gadu Gulbenes apļus apmeklē madonieši, alūksnieši, valmierieši un balvenieši.

Sacensības tradicionāli iesāka soļotāji, viņiem bija jāveic 3 kilometri pa stadionu. Kopumā startēja 21 soļotājs. Vīriešiem uzvarēja Edgars Gjačs. Soļojumā ātrākā dāma - jauniete bija Ilma Melne (Lizums), otrajā vietā Gundega Sebre (Gulbenes vsk/BJSS), bet trešā Judīte Valkjūna (Lizums). Jauniešiem sīvā cīņā visātrāk finiša līniju šķērsoja Artis Vizners (Druvienas psk), otrajā vietā Dilans Kurepins (K.Valdemāra psk). Sieviešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Anita Žavrida (Gulbene), bet otrajā vietā daugavpiliete Ināra Fjodorova. Senioriem izcīnīto vietu noteica pēc koeficientu sistēmas, tādejādi par uzvarētāju kļuva Zigurds Irbe no Rīgas, otrajā vietā mūsu sportists Harijs Āboliņš, bet trešo vietu izcīnīja Raitis Lērme no Valmieras, mazliet līdz godalgotajai vietai pietrūka Daukstu pagasta sporta darba organizatoram Jāzepam Odumiņam, kurš drīzumā svinēs savu 80 dzimšanas dienu. Sievietēm-seniorēm par uzvarētāju kļuva madoniete Dace Saulīte, otrajā vietā Ņina Jurciņa, bet trešo vietu izcīnīja Diāna Odumiņa (abas Daukstes).

Pirms lielā skrējiena starts tika dots „Bērnu skrējienam", kur 2005.gadā un agrāk dzimušiem bērniem bija jāveic 300 metru (1 stadiona aplis) distance. Uz starta stājās 13 zēni un 13 meitenes. Zēniem visātrāk finiša līniju šķērsoja Ēriks Maurs Boks, otrajā vietā finišēja Renārs Sveķis, bet trešais Toms Kļava (abi Bērzu ssk). Meitenēm ātrākā bija Beāte Jundze, aiz viņas otrā bija Elīna Kalniņa (abas Bērzu ssk), bet trešajā pozīcijā Ramona Rudzīte (K.Valdemāra psk).

Pl.12.30 starts tika dots „Gulbenes apļi" skrējienam. Distancē devās gan 2.5 kilometru (1 apļa), gan 5 km (2 apļi), gan 7.5 km (3 apļi) skrējēji. 2.5 kilometru distancē jaunākās grupas 2002.gadā un agrāk dzimušiem zēniem kokurence skaitliski bija vislielākā - 36 dalībnieki. Pirmajā vietā Lorens Seņko, aiz viņa otrais Atis Valkjuns, bet trešo vietu izcīnīja Gustavs Briedis (visi Druvenas psk). Meitenēm šajā vecuma grupā pirmās vietas lauri Viktorijai Skibai no Bērzu sākumskolas, otrajā vietā Gunita Šakina (Rekavas vsk), bet trešajā vietā Nellija Augule (Druvienas psk).

2000.-01.gadā dzimušiem zēniem 26 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva Niks S.Ābols. Otro labāko rezultātu sasniedza rekovietis Silvestrs Kozlovskis, bet trešais ātrākais bija Valts Zaķis no Gulbenes 2.vsk. Meitenēm absolūti labāko rezultātu sasniedza Laura Reča, otrajā vietā Diāna Kurepina (K.Valdemāra psk), bet trešajā pozīcijā Līga Nogobode (Tirzas psk).

Vecuma grupā meitenēm dzimušām1999.-98.gadā uzvarēja Aivita Lasmane, bet otrajā vietā Arvita Kļaviņa (abas K.Valdemāra psk), bet trešajā pozīcijā Elīna Bukša (Rekavas vsk). Šīs vecuma grupas zēniem bija jāveic divreiz garāka distance - 2 apļi (5 km). Par uzvarētāju kļuva Grundzāles psk pārstāvis Matīss Slikšjānis, aiz sevis otrajā vietā atstājot Gati Razgali no K.Valdemāra psk, bet trešajā vietā Ilgvars Caune (Grundzāles psk).

1997.-96.gadā dzimušiem zēniem ātrākais divu apļu skrējienā bija rekovietis Artūrs Buklovskis, otrajā vietā Artis Maksims (Alūksne), bet trešajā vietā Dāvis Ločmelis (Rekavas vsk). Meiteņu grupā par uzvarētāju kļuva Regīna Rudzīte (K.Valdemāra psk), aiz viņas otrajā vietā Velta Logina (Rekavas vsk), bet trešajā vietā Marina Vīksniņa (Tirza psk).

Jaunietēm - juniorēm dzimušām 1995.-93.gadā visātrāk distanci veica Rasma Rudzīte (Kalncempji), otrajā vietā Inese Brezinska (2.vsk/BJSS), bet trešajā vietā Līna Berga (Jelgava). Šīs grupas jaunieši sacentās 3 apļu skrējienā jeb 7.5 kilometru distancē. Par uzvarētāju gan savā vecuma grupā, gan kopvērtējumā kļuva Edgars Gjačs, aiz viņa otrajā vietā Arnolds Dmitrijevs (Alūksne), bet trešajā vietā Dāvis Kārkliņš (Gulbenes 2.vsk).

Vīriešiem, dzimušiem no 92.-73.gadam, visātrāk distanci veica Grundzāles pārstāvis Artūrs Pauliņš, aiz viņa otrais Kristaps Vējš-Āboliņš (Lejasciems), bet trešais finišu sasniedza Raimonds Siliņš (Jaunanna). Savukārt, sievietēm bija jāsacenšas 5 kilometru distancē un par uzvarētāju kļuva Guna Ģērmane, otrajā vietā Glorija Kozlovska (Rekova), bet trešā Liene Vipule (Jelgava).

Sievietēm 77.-63.gadā dzimušām par uzvarētāju kļuva Inese Sirmā (Tirza), aiz viņas otrā Elga Babre (Ādaži), bet trešajā pozīcijā Sarmīte Gobiņa. Savukārt, vīriešiem V 40 grupā 3 apļus visātrāk veica Aivars Ozols (Daugavpils), otrajā vietā atstājot Viesturu Zaķi no Alūksnes, bet trešais Kaspars Rudzītis (Kalncempji).

50 gadīgo vīriešu grupā 5 kilometros nepārspēts palika un pirmo vietu izcīnīja Antis Zunda, otro vietu ieguva gulbenietis Juris Grodnis, bet trešajā vietā Ēriks Apšenieks (Balvi). Sievietēm 2.5 kilometru distancē uzvarēja Zinaīda Rācenāja, bet otrā Dace Saulīte (abas Madona).

60 un vairāk gadīgo vīriešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Jānis Supe (Tirza), otro vietu ieguva Daugavpils pārstāvis Vladimirs Jermoļonoks, bet trešais viņa komandas biedrs Antons Karkins.

Šogad kā jauninājums bija „atklātā grupa" - tautas klase, kurā varēja piedalīties ikviens skrietgribētājs, aktīvists. Viņiem bija jāveic 1 aplis - 2.5 km. Vīriešiem ātrākais bija Aigars Vēzis, bet otrajā pozīcijā Dzintars Vasiļjevs. Dāmām ātrākā bija Ieva Kalniņa, otrā - Indra Timofejeva, bet trešā Diāna Aumeistere - visi Guulbene.

Kuplākās skolu komandas saņēma Gulbenes pilsētas pārvaldes sarūpētās speciālbalvas - kliņģerus. Pārsteiguma balva arī jaunākajai skrējiena dalībniecei Zanei Salmiņai (1 gads). Speciālbalva arī divām ģimenēm, kuras kuplināja skrējēju rindas: tā Rudzīšu ģimene no Kalncempjiem pasākumā piedalījās sešu cilvēku sastāvā - visi pieci bērni: Rasma, Regīna, Ralfs, Reinis un Ramona, kā arī viņu tētis Kaspars. Un Vasiļjevu ģimene uz skrējienu bija ieradusies simtprocentīgi, abi bērni Linards un Valters, kā arī mamma Aija un tētis Dzintars.

Organizatoru vārdā liela pateicība Vidzemes reģiona policijas pārvaldes Gulbenes iecirkņa ceļu policijas darbiniekiem.

Komentāri 7

starite

žēl gan, ka foto nav pilnīgi visu apbalvoto un arī pašus mazākos nevar nevienā bildē redzēt pilnīgi visus.
Toties pats pasākums bija super jauks, paldies organizatoriem un sporta centra darbiniekiem!!!

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 21:16

Jānim no mammas

Vajag lasīt uzmanīgak. "2002 gada un agrāk dzimušajiem" .Bet tas kad 8 gadīgiem ir jāskrien 2,5 km,tas tas gan Gerdiņ nav prāta darbs.Mana meita ar ar draudzeni gribēja piedalīties,bet astoņos gados tādu gabalu??? nu nav tas normāli! vajag jau drusku domat.

pirms 7 gadiem, 2012.10.16 22:56

Jānis

bet tiešām šinī rakstā par tiem vecumiem nekas nav minēts.Tak ne jau viņiem bij jāskrien 2,5 km.?

pirms 7 gadiem, 2012.10.16 19:33

Gerda

Anonīmajam komentētājam!
Laipni lūdzu atnākt uz Gulbenes sporta centru, kur Tev došu iespēju palīdzēt sagatavot nākamā gada skrējiena un soļojuma "Gulbenes apļi" nolikumu un notiesāt sacensības.
Ko skrēja 2002 g.dz.un jaunāki bērni ir rakstīts nolikumā!

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 22:48

A ko skrēja 2002;2003;un 2004g. dzimušie bērni? Kur viņiem distances? Par tiem Gerdai laikam nospļauties!

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 21:57