Skrien apkārt Stāmerienas ezeram 8

Pagājušajā nedēļas nogalē Stāmerienā jau otro reizi notika rudenīgais skrējiens "Apkārt Stāmerienas ezeram". Uz sacensībām pulcējās 31 dalībnieks.

acensībās varēja piedalīties ikviens mūsu novada iedzīvotājs, ikviens, kuram nav svešs skriešanas sports un kuram patīk aktīvi pavadīt brīvdienas pie dabas krūts.

Sacensībās šoreiz viskuplāk bija pārstāvēts Stāmerienas pagasts, taču bija ieradušies arī skrējēji no Gulbenes, Beļavas, Sinoles, arī Jaunannas.

Sportisti pulcējās pie Stāmerienas pils un, sadalīti pa vecuma grupām, devās trasē apkārt Stāmerienas ezeram. Distances garums bija 6 kilometri. Trase vijās gan pa asfaltētu, gan arī zemes ceļu. Bērniem līdz 10 gadu vecumam distances garums bija 2 kilometri - viņi skrēja pa pils parku.

2001.gadā dzimušu un jaunāku meiteņu grupā uzvaru izcīnīja Klinta Vītola, 2.vietā ierindojās Dārta Putne, 3.vietā - Kitija Kuropatkina. Šī paša vecuma zēniem uzvaras laurus plūca Emīls Poļaks, aiz viņa ierindojās Oskars Kuropatkins un Rūdis Rēderis. Visi jaunākas grupas godalgoto vietu ieguvēji pārstāv Stāmerienu.

1996. līdz 2000.gadā dzimušajām meitenēm 1.vietu izcīnīja gulbeniete Samanta Žavrida. Šā vecuma zēnu grupā labāko rezultātu uzrādīja Dāvis Poļaks no Stāmerienas. 2.vietu ieguva Dilans Kurepins no Beļavas, 3.vietā ierindojās Matīss Brencis no Stāmerienas.

1991. līdz 1995.gadā dzimušajiem jauniešiem ātrākais bija Ilmārs Šumskis no Beļavas, aiz sevis atstājot stāmereniešus Kristapu Kravali un Arvilu Romanovu.

S 30 grupā (1981. līdz 1990.gadā dzimušās) 1.vietu izcīnīja Guna Ģērmane, 2.vietā ierindojās Aiga Putne (abas no Stāmerienas), 3.vietā - gulbeniete Līga Zvirbule.

V 30 grupā nepārspēts palika stāmerenietis Rihards Timenieks, 2.vietu ieguva Aldis Sebris, 3.vietā ierindojās Gatis Bērziņš.

S 40 grupā (1971.gadā līdz 1980.gadā dzimušās sievietes) 1.vietu izcīnīja Maija Stradiņa no Gulbenes. Vīriešiem šajā vecuma grupā ātrākais bija stāmerenietis Jānis Ģērmanis, 2.vietā - Raimonds Siliņš no Jaunannas.

S 50 grupā (1970. gadā dzimušas un vecākas sievietes) 1.vieta Anitai Žavridai no Gulbenes.

Sacensību organizatore Guna Ģērmane stāsta, ka šogad dalībnieku bija mazāk nekā pagājušajā gadā - iespējams, vairāki skriešanas sporta cienītāji bija devušies uz plašāka mēroga skrējienu Cēsīs, bet tas nemazināja sportot gribētāju prieku.

"Šoreiz sacensībās vairākumā bija pagasta iedzīvotāji. Tas arī ir ļoti patīkami, ka viņi ir atsaucīgi un piedalās vietējos pasākumos. Sacensības izvērtās draudzīgas un ģimeniskas. Domāju, ka šis skrējiens kā laba tradīcija turpināsies arī nākamajā gadā," saka G.Ģērmane.

Komentāri 8

Vai tad Stāmerienā var noķert kaut ko tik nelabu kākreņķis? Nē taču - tā ir kā radīta dzīves baudīšanai!

pirms 8 gadiem, 2011.09.29 23:40

tak neķer kreņķi!dzīve jau nav tikai skriešana!

pirms 8 gadiem, 2011.09.29 09:29

Prozīt!

Šis raksts gan ir par Stāmerienas brašajiem skrējējiem, bet prieks, ka to lasa arī kāds no šībrīža smēlējiem. Kas zina, gada laikā varbūt būs pārskatījis savas dzīves prioritātes un nākamgad jau piepulcēsies skrējēju rindām. Laipni lūgtum! Prozīt!

pirms 8 gadiem, 2011.09.28 23:03

bet man garšo alus...un kas stiprākas arīdzan...labi,ka ir tādi cilvēki,kas man palīdz to slāpi remdēt!

pirms 8 gadiem, 2011.09.28 11:33

Lāčausis

Kāds cilvēks, tādas viņa asociācijas: kam sirdij tuvs skaistums, tas priecājas par Stāmerienas skaistumu, kam tīk dzīvi vadīt žvingulī, tam pirmā doma ir par kandžas glāzi. Katrs saredz to, kas atbilst viņa dzīves vērtībām.

pirms 8 gadiem, 2011.09.27 22:58

stāmerniete ..

es pilnigi piekritu šim iepriekšejam komentāram stamernieša pie mums stamerienā vismaz kautkas notiek un te vis ir skaisti rudens ari jau iekrāsojis stāmerienu ..............

pirms 8 gadiem, 2011.09.27 11:45

man gan Stāmeriena asociējas ar to kandženieku....

pirms 8 gadiem, 2011.09.27 08:23

Stāmernietis

Ai, malači stāmerienieši! Stāmeriena ir kā oāze vispārējā panīkuma jūrā. Tik vareni Bānīša svētki un tik fantastiski skaists Svecīšu vakars, tad līdzdalība Ates dzirnavu apkūlībās, tagad skrējiens - ik nedēļas nogale sniedz iespēju pašam iesaistīties un līdzdarboties kādā interesantā norisē.
Un tūlīt sāksies rudens lapu kasīšanas maratons! Laikam nav iespējams rudenī izbraukt cauri Stāmerienai, lai neredzētu kādu slotu švīkstam pār asfaltu vai ceļmalas dārzu. Iebraucēji brīnās: "Pie jums tik daudz kas notiek un viss ir tik sakopts!" Tā ir. Jo gandrīz ikvienam cilvēkam te piemīt kāda īpaša vērtība. Gandrīz ikviens atrod kādu savas personības izpausmes veidu, kas kopumā padara Stāmerienu par sevišķu un izredzētu vietu ne tikai novadā, bet visā Latvijā.

pirms 8 gadiem, 2011.09.26 22:54