Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skries pusmaratona distanci

Daiga Krēsliņa: "Skriešana man ir kļuvusi par nepieciešamību."
Pēc nedaudz vairāk kā mēneša - 17.maijā - Rīgā notiks "Nordea" Rīgas maratons, kurā plāno startēt arī Daiga Krēsliņa.

Agrāk Daiga cītīgi piedalījās dažādās orientēšanās sacensībās, kur guva arī labus rezultātus, taču viņai gribējies pamēģināt kaut ko jaunu, gribējies atkal izjust sportisko azartu, tādēļ viņa nolēmusi pamēģināt, vai var noskriet pusmaratonu. To viņa izmēģinājusi pērn. Izrādījies, ka viņa to spēj pieveikt. Šogad Daiga jau cer šo distanci pievārēt īsākā laikā.

Cenšas uzlabot rezultātus

"Lai rezultāts būtu labāks, ziemā nodarbojos arī ar slēpošanu. Šajā sezonā ir noslēpoti apmēram 250 kilometri. Tas, protams, salīdzinoši ar citiem sportistiem, kas slēpo daudz nopietnāk, nav daudz, bet tomēr," vērtē Daiga.

"Tagad apmēram mēnesi esmu sākusi arī skriet. Tiesa, manas dzīvesvietas tuvumā šobrīd iespējams skriet tikai gar šosejas malu, jo mežā vēl nav nokusis sniegs. Jāpiebilst, ka ar skriešanu gan man veicas visādi - nesen, piemēram, mani sakoda suns. Ir jāpiedomā, kur skriet, tā vis īsti nebūs, ka uzvilksi čības kājās un varēsi skriet. Līdz maratonam vēl ir atlicis nedaudz vairāk par mēnesi. Plānoju nedēļā noskriet 25 līdz 30 kilometrus. Sestdienās plānoju skriet 15 līdz 18 kilometrus, otrdienās un ceturtdienās - mazāk."

Daiga atklāj, ka sapnis viņai ir pamēģināt noskriet arī maratona distanci, taču viss būs atkarīgs no veselības.

"Pērn man neveicās ar veselību. Gribēju piedalīties arī Kuldīgas un Valmieras maratonā, taču muguras sāpju dēļ Kuldīgas maratonā piedalīties nevarēju, savukārt Valmierā noskrēju tikai nepilnus sešus kilometrus un atkal sajutu sāpes mugurā," stāsta Daiga, piebilstot, ka pārāk pārpūlēties arī nedrīkst.

Līdz Rīgas maratonam Daiga plāno vēl piedalīties vairākās sacensībās - 11.aprīlī skrējienā Preiļos, 18.aprīlī krosā Rīgā un 25.aprīlī skrējienā Cēsīs.

Uzkrāj pieredzi

"Sacensību sākumā skriet ir samērā viegli, taču uz beigām kļūst grūtāk. Pērn, kad vēl nebiju skrējusi tādu distanci, pie apmēram 18.kilometra sāku mazliet just, ka ceļgali ir nedaudz piekusuši, taču tik traki jau nemaz nebija. Īsti jau nevarēju arī saprast, cik ātri skriet, taču spēka pietika, iespējams, varēju skriet arī ātrāk. Man jau vēl nav nav tik liela pieredze, taču tā nāks ar laiku. Orientēšanās sacensības ir citādākas. Tās, protams, tagad zaudēs, jau pērn piedalījos ļoti maz orientēšanās sacensībās, taču man gribas izmēģināt kaut ko jaunu," saka Daiga.

Viņa atzīst, ka skriešana viņai jau ir kļuvusi par nepieciešamību.

"Man ir sēdošs darbs, tādēļ pēc tā vajag izkustēties. Prieks, ka arī sacensībās ir kaut kāds rezultāts, pašai ir gandarījums un gribas vēl un vēl," saka Daiga.

Pievieno komentāru

Sports