Skriešana: Stāmerienā meistarību pārbauda apmēram 60 sportistu 2

Saulainajos Bānīša svētkos aizvadītajā sestdienā Stāmerienā, popularizējot skriešanu kā aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, notika tradicionālais skrējiens „Apkārt Stāmerienas ezeram”. Aptuveni sešdesmit dalībnieki mazliet pēc bānīša došanās ceļā uz Alūksni stājās pie sliedēm – starta līnijas, lai pārbaudītu savu sportisko meistarību 6,5 un 1 kilometra distancēs.

Pirmie distancē devās jaunākās grupas (2003.gadā  dzimuši un jaunāki) zēni un meitenes, kas veica 1 kilometra distanci. Pirmais finiša līniju šķērsoja Gatis Ieleja no Gulbenes (4:18), tikai divas sekundes vēlāk finišēja un otro vietu izcīnīja mājinieks Emīls Poļaks. Trešo vietu ieguva Jaunannas pārstāvis Ralfs Siliņš (4:30). Meitenēm visātrākā bija Sanija Jansone no Jaunannas (4:25), bet tikai vienu sekundi aiz viņas finišu sasniedza Loreta Beķerniece (Gulbene), viņai - otrā pozīcija. Trešo vietu izcīnīja Sabīne Elfa Cinglere (5:18, Kalniena). Jaunākais dalībnieks bija 2008.gadā dzimušais Mairis Vasiļenko, bet meitenēm - 2006.gadā dzimusī Lizete Krustiņa, kuri saņēma veicināšanas balvas.

Tūlīt pēc bērnu finiša tika dots starts „Skrējienam apkārt Stāmerienas ezeram”. Par absolūto uzvarētāju ar rezultātu 22:32 pārliecinoši kļuva Kristaps Vējš – Āboliņš. Pēc divām minūtēm finišēja alūksnietis Arnolds Dmitrijevs (24:37), bet kopvērtējumā trešais bija Raimonds Siliņš no Jaunannas (25:28), kurš, sasniedzot finiša līniju, neapstājās, bet turpināja skriet vēl vienu apli. Dāmām pirmā finiša līniju šķērsoja Dace Anča (30:16), otrā bija Dana Vasiļenko(31:03), trešā ātrākā ar rezultātu 33:01 bija Sandra Volodina (visas Gulbene).

Vecuma grupā 1998.-2002.g.dz.jauniešiem par uzvarētāju kļuva Edijs Dāvis Rečs (27:36), otrais - Gatis Razgals (29:40, abi Gulbene). Meitenēm ar rezultātu 39:31 uzvarēja Inta Umure, bet otrā - Klinta Vītola (43:46, abas Stāmeriena).

V 16 grupā (93.-97.) par uzvarētāju kļuva A.Dmitrijevs, otrais ar rezultātu 26:29 - Ralfs Kromulis no Gulbenes, bet trešajā vietā - Matīss Andrejevs (32:41, Ranka). Jaunietēm ātrākā bija D.Vasiļenko, otrajā vietā - Karīna Salmiņa (41:15, Gulbene), bet trešajā pozīcijā - divas sportistes no Jaunannas - Albīna Trofimova un Sarmīte Maļiņina (43:04).

V 21 grupā (83.-92.) pirmajā vietā  K.Vējš – Āboliņš, otrajā vietā - Artis Luguzis (27:42, Gulbene), bet trešajā vietā - Jānis Švika (28:43, Lejasciems). Dāmām uzvarēja stāmerieniete Baiba Pušpure (35:14), bet otrajā pozīcijā - Maruta Ratsepa (40:31, Kalniena).

V 31 grupā (73.-82.) par uzvarētāju kļuva R.Siliņš, tikai četras sekundes vēlāk finišu sasniedza un otro vietu ieguva Salvis Žīgurs no Kalnienas, bet trešajā vietā - mājinieks Artis Timenieks (32:34). Dāmām uzvarēja D.Anča, bet otrajā vietā - Ilze Fiļipova (44:51, Rīga).

V 41 grupā (63.-72.) pirmais finiša līniju šķērsoja alūksnietis Ivars Fērmanis (28:00), otrajā vietā - Aldis Emsiņš (37:25, Stāmeriena). Sievietēm pirmajā vietā - S.Volodina.

V 51 grupā (62.g.dz.un vecāki) visātrāk distanci veica un pirmo vietu izcīnīja Jānis Supe no Tirzas (28:09), septiņas sekundes vēlāk otrajā pozīcijā finišēja Juris Grodnis, bet trešais - Jānis Ančs (31:51, abi Gulbene).

Sacensību dalībnieki izsaka atzinību skrējiena organizatoriem Gunai un Jānim Ģērmaņiem, kā arī viņu izveidotajai tiesnešu brigādei par veiksmīgām un pārdomātām sacensībām. Patīkami, ka bija daudz vecuma grupu un sagādātas vērtīgas balvas. Paldies atbalstītājiem: Z/S KRAUJAS; SIA UNISPORTS; SIA GULBJU APTIEKA; veikalam RESPECT YOU; SIA UŠURU KŪDRA un Stāmerienas pagasta pārvaldei.

Komentāri 2

Raimonds

Skrējiens tiešām bija ļoti labi noorganizēts un bagāts ar balvām,kā arī padomāts par īpašām medaļām.Paldies organizatoriem.
Gulbenes apļi atpaliek balvu fonda ziņā...

pirms 7 gadiem, 2013.09.11 17:17