Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Šķūnenieku kausā" - dalībnieku rekords

Kā vienmēr ar ļoti kuplu dalībnieku skaitu un spraigām cīņām  aizvadītas tradicionālās sacensības “Šķūnenieku kauss” Lejasciemā. Sacensības notika divas dienas.

1996. gada vasarā četri radinieki – Aivars Galejs, Gatis Kurzemnieks, Artis Zablockis un Aigars Igaviņš nolēma sacensties, lai noskaidrotu ātrāko riteņbraucēju 10 kilometru distancē. Lai pasākums liktos nozīmīgāks, jokojot tam tika dots nosaukums „Šķūnenieku kauss”. Pēc gada viņi piedāvāja piedalīties arī citiem. Sarīkoja arī apbalvošanu un balli, un, lai palīdzētu pamosties nākamajā rītā, ieplānoja nelielu triatlonu. Pozitīvās atsauksmes nozīmēja to, ka “Šķūnenieku kausam” jākļūst par tradīciju. Šogad “Šķūnenieku kauss” notika jau 22.reizi.

Sacensības sākās, kā atzīst viens no organizatoriem G.Kurzemnieks, “ar pašu galveno disciplīnu” - 10 kilometru distanci. Riteņbraukšanas sacensībās sieviešu grupā, kurā startēja 129 dalībnieces, 1.vieta – Madarai Kukainei, 2.vieta – Evai Mārtinsonei, 3.vieta – Laurai Igaviņai. Savukārt 174 vīru konkurencē 1.vietu izcīnīja Jānis Andersons, kurš ir bijis vairākkārtējs sacensību uzvarētājs. “Viņš ir rīdzinieks. Uz sacensībām pats atbrauca ar velosipēdu. Uzvarēja un otrā dienā aizbrauca,” stāsta G.Kurzemnieks. 2.vietā – Aivars Dārznieks, 3.vietā – Edmunds Dārznieks.

Kupls dalībnieku skaits sestdien startēja arī velokrosā, kas ir krietni grūtāks fizisks pārbaudījums. G.Kurzemnieks norāda, ka daudzi arī izstājušies. S1 grupā uzvara - Ērikai Jermacānei. S2 grupā uzvaras lauri – Karlīnei Skrastiņai, S3 grupā – Lindai Raitumai. Savukārt vīriešiem V1 grupā uzvaru izcīnīja Oskars Jaunbērziņš, V2 grupā – Kaspars Beitāns, V3 grupā – Viesturs Kazainis.

Svētdien sacensību programmā bija triatlons. Triatlonā startēja 17 komandas, kā arī individuāli. Kopumā - apmēram 100 dalībnieki. Komandu vērtējumā 1.vietu izcīnīja komanda “Pludiņš un Putni”.

Futbola turnīram pieteicās 23 komandas. G.Kurzemnieks stāsta, ka bija divi turnīri: viens bija jauktais - sieviešu un bērnu komandu turnīrs. Tajā spēlēja 8 komandas, un uzvara – alūksniešiem, savukārt vīru turnīrā spēlēja 15 komandas. Uzvarēja komanda “Serdžiu”, kas jau ir uzvarējusi arī citos gados.

G.Kurzemnieks stāsta, tā kā pirms sacensībām bija labi laikapstākļi, bijis vieglāk sagatavoties sacensībām.

“Ļoti patika, ka pirmajā sacensību dienā bija karstums.  Citos gados, kad notiek sacensības, ir bijis vēss laiks. Pēdējos gados, iespējams, vēsā laika dēļ sacensībās piedalījās apmēram 250 dalībnieku, šogad – rekordliels dalībnieku skaits riteņbraukšanā – vairāk nekā 300. Tas bija dalībnieku rekords. Vairāk nekā bijām plānojuši,” atzīst G.Kurzemnieks.

Vairāk informācijas par sacensību rezultātiem - “www.skunenieki.lv”.

Pievieno komentāru

Sports