Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Šķūnenieku kausā” tiek pārspēti rekordi 7

Pagājušās nedēļas nogalē no dažādām Latvijas vietām uz “Šķūnenieku kausu” Lejasciema pagastā, kas šogad norisinājās jau 18.reizi, sabrauca gan sportisti, gan riteņbraukšanas entuziasti, gan arī vienkārši aktīvas atpūtas cienītāji.

Šie riteņbraukšanas svētki daudziem ir kļuvuši par tradicionālu pasākumu, kas tiek apmeklēts gadu no gada. Un ne jau velti – te var ne tikai kārtīgi pasportot, bet arī gūt pozitīvas emocijas, satikt līdzīgi domājošus cilvēkus un labi atpūsties.

Sacensībās ik gadu savus spēkus var pārbaudīt arī paši mazākie. Tiem, kam galvenā - 10 kilometru - distance vēl ir par grūtu, varēja startēt bērnu sacensībās, kur jāpieveic vien dažu simtu metru distance. Tiesa, ik gadu arī 10 kilometru distancē dodas pat pavisam mazi bērni, arī šogad jaunākie dalībnieki bija trīs 2009.gadā dzimuši bērni. Kopumā 10 kilometru distancē uz starta stājās 274 dalībnieki.

Jāpiebilst, ka atkal ir pārspēts pagājušā gada dalībnieku skaita rekords - pērn 10 kilometru distancē devās 269 dalībnieki, šogad – par pieciem vairāk.

Par sacensību absolūto uzvarētāju šogad atkal kļuva Kaspars Launerts no Jelgavas, kurš nodarbojas ar velosportu. Viņa rezultāts bija 13,28 minūtes. Piebilstams, ka šogad ir pārspēts arī līdzšinējais rezultāta rekords kopš 2007.gada, kas piederēja Jānim Andersonam. 2.vietā ierindojās Andis Gailis, kurš pērn ieguva 3.vietu, savukārt 3.vietā šogad ierindojās Reinis Markss.

Sieviešu konkurencē arī šogad ātrāko rezultātu uzrādīja vairākkārtējā sacensību uzvarētāja lejasciemiete Lāsma Gabdulļina. Viņa tagad ir kausiem visbagātākā sacensību dalībniece. 2.vietu, atpaliekot tikai par nieka sekundi, ieguva Līna Berga, un 3.vietā ierindojās Santa Kazaine.

Visus rezultātus pa vecuma grupām var aplūkot interneta mājas lapā “www.skunenieki.lv”.

Sacensību organizators Gatis Kurzemnieks stāsta, ka četri dalībnieki neesot arī ievērojuši noteikumus, kas paredzētu pat diskvalifikāciju, taču organizatori viņiem piešķīruši tikai soda minūtes.

“Šie dalībnieki noteikti būtu godalgotās vietās. Viņiem bija diezgan liels izbrīns, ka viņu šmaukšanās ir atklāta, taču mums trasē bija vairāki tiesnešu posteņi un trase bija pilnībā pārskatīta,” stāsta G.Kurzemnieks.

Ievieš izmaiņas

Velokrosā šogad bija ieviestas izmaiņas – trasei klāt nācis puskilometrs, kas to padarīja gan interesantāku, gan arī sarežģītāku. Organizatori piebilst – neesot pamata domāt, ka nākamgad kaut kas tiks atvieglināts. Velokrosā S1 grupā uzvaru izcīnīja Alise Kazaine, S2 grupā labāko rezultātu uzrādīja L.Berga un S3 grupā uzvarētājas godu izpelnījās Rita Lekse. V1 grupā labākais rezultāts - Vairim Skurulim, V2 grupā ātrākais bija Mārtiņš Ozols un V3 grupā – Imants Kublačovs.

Triatlonā, kur dalībniekiem bija jābrien un jāpeld pa upi, jābrauc ar velosipēdu, kā arī jāskrien, vērtējumu varēja saņemt gan individuālajā, gan arī komandu vērtējumā. Sieviešu konkurencē S1 grupā ātrākā bija Ance Frīdenberga, S2 grupā uzvaru izcīnīja Ārija Prūse. Vīriešu konkurencē V1 grupā visātrāk finišēja V.Skurulis, V2 grupā uzvaras laurus plūca K.Launerts. Komandu vērtējumā labākie rezultāti bija komandai “Pieci no Pieci” (Rihards Gailītis, Uģis Zvirgzdiņš, Linda Mūsiņa).

“Lai arī kopumā traumu šogad salīdzinoši bija mazāk, gan mēs, organizatori, gan arī mediķi aicina nepārvērtēt savus spēkus. Velokrosā finišējot viena meitene šogad saļima, pēc mediķu sniegtās palīdzības, protams, viņai viss bija kārtībā, bet tas ir kā brīdinājums, ka cilvēkiem, kas dodas trasē, būtu jāpadomā par saviem spēkiem. Tas tomēr ir grūts uzdevums, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un darīt to, ko var izdarīt, nevis eksperimentēt un pārpūlēties. Tad jau labāk distanci veikt lēnā garā un prieka pēc,” piebilst G.Kurzemnieks.

Atmiņā paliks balle

Svētdien visi interesenti varēja pulcēties arī uz futbola turnīru, kas notika 11.reizi. Tajā piedalījās 13 vīru un 6 jauktās – sieviešu/ bērnu – komandas. Vīriem finālā komanda "Purva Bebrēns" (no Madonas apkārtnes) uzvarēja Lejasciema komandu "Uz Naglas", 3.vietā – lejasciemiešu komanda "Končas". Starp jauktajām komandām "Hei, Bumbulīši" uzvarēja komandu "Opelis". Trešie palika komanda "Degošās riepas". Jau vairākus gadus pēc kārtas norisinās arī amizantais dubļu futbols, kam arī šogad netrūka atbalstītāju. Spēles dubļos notika trīs stundas un nepārtraukti laukumā bija apmēram 10 cilvēki. Domājams, ka kopumā dubļu peldes izmēģināja vismaz 50 cilvēku.

Noteikti atmiņā visiem paliks arī sestdienas balle – gan ar spēcīgajām lietavām un negaisu, gan arī ar grupu “Dzelzs vilks”, par kuru intriga saglabājās līdz brīdim, kad viņi kāpa uz skatuves.

G.Kurzemnieks pateicas visiem palīgiem un arī dalībniekiem un visus aicina uz “Šķūnenieku kausu” atkal nākamgad.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

L Lata

Mierīgi un pārliecinoši kā jau daudzus gadus. Bez plātīšanās un lielīšanās- augstākās raudzes republikas līmeņa pasākums, kurā sportiskais azarts mijas ar jautrību. No paša sākuma līdz beigām, no startiem līdz apbalvošanai. Un balle ( Dzelzs Vilks) pāri visam!

pirms 7 gadiem, 2013.08.15 17:24

Twiters

"Daloties" ar šo rakstu tviterī, parādās saite uz @dzirkstele lai gan vajadzētu @dzirksteleLV.....

pirms 7 gadiem, 2013.08.16 10:34

Purva bebrs

Uzvarētājkomandu futbolā pareizi sauca "Purva Bebruks"

pirms 7 gadiem, 2013.08.16 19:19

gaujuks

Daudz vairāk foto (interesanti un izteiksmīgi) mājas lapā "Šķūnenieku kauss". Iesaku apmeklēt lapu un papriecāties par kaut ko foršu un jauku šajā heiterisma (naidīguma) laikā!

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 07:44

Autors

...nav tiesa, no šī gada bilžu vēl nav, pie šī raksta ir pagaidām vienīgās - pārējais būs vēlāk ;)

pirms 7 gadiem, 2013.08.19 02:21

sports

Šķ kauss tiešām ir viens no labākajiem pasākumiem visā Vidzemē un Latvijā!!! Te viss ir profesionāli sagatavots un nostrādāts! Malači organizatori - nesavtīgi un ar prieku dāvina svētkus mums, dalībniekiem!Tiekamies nākamgad! Cik nenovērtējami ir cilvēki, kuru fanātisms aizrauj pārējos!! Cepuri nost!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 23:54

Sports