Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šķūnenieku kauss - ikgadēja lejasciemiešu tradīcija (FOTO)

Pagājušās nedēļas nogalē Lejasciemā tāpat kā citos gados ar ļoti kuplu dalībnieku skaitu un spraigām cīņām tika aizvadīts tradicionālais “Šķūnenieku kauss”. Sacensības notika divas dienas 10 km riteņbraukšanā, velokrosā un triatlonā.

Sportiskais pasākums ir ļoti iecienīts, jo sabrauc sportotāji no visas Latvijas. Šogad “Šķūnenieku kauss” notika 24.reizi un tajā piedalījās gandrīz 300 dalībnieki.

Viens no sacensību organizatoriem Gatis Kurzemnieks “Dzirkstelei” stāsta, ka dalībnieku bija ļoti daudz. 289 dalībnieki piedalījušies 10 km riteņbraukšanas sacensībās, un tas ir ļoti labs rādītājs. Šīs bijušas otrās kuplākās sacensības kausa vēsturē.

“Pārsteigumu sagādāja tas, kas bija trīs dalībnieki, kuri trasi veica ātrāk par 14  minūtēm. Jau 15 minūšu robeža dod cerību uz kausa iegūšanu, bet šos rezultātus var vērtēt kā izcilus! Velokrosā – arī ļoti daudz. Nedaudz mazāk dalībnieku bija triatlonā, taču tur, visticamāk, korekcijas ieviesa ne visai patīkamie laika apstākļi. Svētdienas rīta lietus noteikti lika pārdomāt dalībniekiem par savu piedalīšanos šajās sacensībās. Taču, neņemot vērā lielo stresu, šajās sacensībās tas izdevās ļoti labi. Beidzot esam iemācījušies starta zonas sakārtot tā, lai dalībnieki cits citam netraucētu, un paši smējāmies, ka tik daudz gadiem (triatlons notika jau 23.gadu) bija jāpaiet, lai beidzot saprastu, kā visu noorganizēt perfekti. Arī jaunā maršruta izveide sevi ir attaisnojusi, ko atzina paši dalībnieki, un to noteikti mēs turpināsim arī nākamgad,” viņš saka.

Vēl G.Kurzemnieks piebilst, ka sacensību sagatavošanas laikā aktīvi darbojusies apmēram 20 cilvēku liela komanda, bet sacensību dienās tie bijuši jau 50 cilvēki. Tie bijuši kaimiņi, draugi un ļaudis, kuriem šīs sacensības ir nozīmīgas un svarīgas. Pēdējos gados šis pasākums esot tik ļoti ir “izaudzis”, ka visiem rīkotājiem pat vārdus ir grūti atcerēties, taču tas netraucē tiem uzticēties, jo katrā komandā ir cilvēki ar lielu pieredzi tieši šo sacensību rīkošanā. Vislielāko paldies viņš saka sponsoru firmām un pašvaldībai, kuras rada iespēju atbalstīt šīs Lejasciemam tik svarīgās sacensības.

Riteņbraukšanā 10 km distancē dāmām kopvērtējumā šogad uzvarēja Eva Elīza Leikarte, 2.vietā - Nadīna Kučere, 3. - Karīna Harkina. Kungiem uzvaras lauri - Jānim Andersonam, 2.vietā - Arvils Vikštrems, 3. - Agnis Apse. Velokrosa sacensībās absolūti labākos laikus uzrādīja Ieva Jureviča un Viesturs Kazainis. Triatlonā labākais laiks - Madarai Lazdai un Jānim Rapam. Savukārt komandu sacensībās no 12 komandām, kuras startēja, šogad uzvarēja mūsu novada komanda “Ar putniem galvā” (Dārta Putne, Alvis Putnis un Emīls Galvans).

Pievieno komentāru

Sports