Slēpošana: Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēlēs trešo gadu pēc kārtas uzvar gulbenieši

8. februārī slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" norisinājās Latvijas sporta veterānu savienības 51.sporta spēles distanču slēpošanā. Sacensībās startēja aptuveni 160 dalībnieki no 20 pašvaldībām. Komandu vērtējumā trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Gulbenes novads, iegūstot 116 punktus. Otrie ar 112 punktiem – mājinieki Cēsu novads, bet trešajā vietā ar 110 punktiem - Daugavpils pilsēta.

Gulbenes novadu sacensībās pārstāvēja 12 dalībnieki. Sešas individuāli labākās izcīnītās vietas summēja kopvērtējumā, kā arī stafešu slēpojumu.

Sakarā ar šīs ziemas minimālo sniega segu Priekuļos bija saīsinātas distances. 2 kilometru distanci veica lielākā daļa slēpotāju. Ņina Travina S 65+ grupā ieguva otro vietu. S 45 + grupā Sandrai Volodinai arī sudraba medaļa. Mazliet veiksmes un ātruma pietrūka Sarmītei Gobiņai, viņu no goda pjedestāla šķīra tikai divas sekundes. Pirmo zelta medaļu Gulbenes novadam izcīnīja Jānis Ančs V 70 + grupā, Pēterim Borodkinam - piektā pozīcija. Savukārt V 75+ grupā Gunāram Rubenim - sudraba godalga. V 65+ grupā Harijam Āboliņam - bronzas godalga.

Divas reizes garākā distancē – 4 kilometros - S 35+ grupā par uzvarētāju kļuva Dace Anča. V 50+ grupā Antim Zundam - otrā vieta.
9 kilometrus veica V 35+ grupas vīrieši. Jānis Ģērmanis ierindojās piektajā pozīcijā, no goda pjedestāla atpaliekot astoņpadsmit sekundes. Par šī grupas pārliecinošu uzvarētāju kļuva viņa brālis Juris, kurš pārstāv Carnikavas novadu. Imants Āboliņš finišu sasniedza kā septītais.

Stundu vēlāk starts tika dots jauktajai stafetei 4 x 2 km. Stafešu slēpojums solījās būt interesants un neprognozējams.

Gulbeniešiem pirmajā posmā startēja Raivis Ančs. Viņs savā etapā finišēja otrais, tikai vienu sekundi atpaliekot no Ogres slēpotāja.

Otrajā posmā devās Sandra Volodina. Visu distances daļu viņa noturējās kopā ar Ogres slēpotāju, vien viņas īsi pirms finiša apdzina bijusi olimpiete Andžela Brice no Cēsīm.  Trešajā posmā startēja Dace Anča, kura pēc stafetes saņemšanas ātri apsteidza priekšā esošās sportistes un pēdējā posma veicējam Antim Zundam maiņu nodeva ar 45 sekunžu handikapu. Pēdējā etapā Antis demonstrēja lielisku sniegumu un finiša līniju šķērsoja pārliecinošā vadībā, kas nodrošināja Gulbenes novada komandai uzvaru arī komandu vērtējumā.