Slēpošana: piedalās rekordliels skaits dalībnieku

Jaunais gads Latvijā atnesis daudz sniega, ko steidz izmantot visi ziemas sporta veidu pārstāvji. Svētdien slēpošanas - biatlona trasē norisinājās Gulbenes pilsētas atklātās ziemas sporta spēles distanču slēpošanā, kas paralēli bija arī slēpošanas seriāla „Baltās trases" II posms. Vairāk foto šeit.

Uz sacensībām bija ieradušies 91 dalībnieks, kas ir pēdējo gadu rekordskaitlis. Dalībnieki lielākoties bija no Gulbenes novada, bet kuplā skaitā bija arī ieradušies Viļakas sporta skolas jaunie slēpotāji. Patīkami, ka bērnu un jauniešu grupās dalībnieku kļuvis krietni vairāk, līdz ar to bija konkurence un savstarpējā cīņa.

Vecuma grupas, distanču garumi un slēpošanas stils bija atbilstoši seriāla nolikumam.

Dāmas veica 3 kilometru, bet kungi - 6 kilometri garu distanci. Neoficiālajā vērtējumā ātrākie slēpotāji vīriešiem bija V 18 grupas jaunieši: labāko rezultātu uzrādīja Jaunpiebalgas pārstāvis Viesturs Eglītis (16:00), otra ātrākā rezultāta īpašnieks bija beļavietis Ilmārs Šumskis (18:01), bet aiz viņa trešajā vietā - Andris Beķeris (18:04). Dāmām ātrākais solis distancē bija Dacei Ančai (9:15), otrajā vietā - Lāsma Gabdulļina (10:01), bet trešo labāko rezultātu sasniedza Sandra Volodina (10:06).

Jaunākās S 10 vecuma grupas meitenes sacentās 700 metru slēpojumā. Par uzvarētāju kļuva lejasciemiete Ērika Jermacāne (3:07), otrā - Ance Nata Pilsnibure (3:47), bet trešā - Sanija Enija Vīksniņa no Stāķiem. Zēniem šajā vecuma grupā pirmajā vietā - Gustavs Galvans (3:06), otrais - Ričards Didriksons (3:47), bet trešo vietu izcīnīja Kristers Začs (4:34).

V 13 grupas zēni sacentās 1.2 kilometru distancē, ātrākais bija Viļakas novada pārstāvis no Rekavas Igors Prancāns (3:59), aiz viņa otrais - Reinis Rudzītis (4:06), bet trešo vietu izcīnīja rekavietis Niks Mičs (4:19). Meitenēm šajā vecuma grupā uzvaras laurus plūca Viļakas sporta skolas audzēkne Paula Ločmele (5:04), bet par otro vietu sīvi cīnījās Beļavas jaunās slēpotājas Samantai Lesniecei (6:09), bronza - Diānai Kurepinai (6:11).

S 16 grupā pirmās divas vietas aizceļoja uz Rekavu, bet trešo vietu izcīnīja Annija Liše (4:47).

V 16 grupas zēniem bija jāveic 3 kilometri gara distance brīvajā stilā. Par uzvarētāju kļuva Rekavas sportists Artūrs Buklovskis (9:20), deviņas sekundes ilgāk slēpoja un otro vietu izcīnīja gulbenietis Uldis Ķiploks (9:29), bet trešais - Viļakas sporta skolas pārstāvis Raimonds Koropatkins (10:13).

S 18 grupas jaunietēm trešajā vietā - Jūlija Tīruma (14:49), viņa piekāpās Rekavas vidusskolas meitenēm.

Juniorēm S 20 grupā par uzvarētāju kļuva Undīne Zača (10:39), otrajā vietā - Gundega Sebre (15:09).

Junioriem 6 kilometros pirmajā vietā - Jurģis Volodins (19:09), otrais - Artis Logins no Rekavas (19:13), bet trešajā pozīcijā - Kārlis Duļbinskis (21:46).

Sievietēm 3 kilometru slēpojumā uzvarēja D.Anča, otrajā vietā - Līga Berkolde (10:27), bet trešā - Indra Timofejeva (16:20).

Vīriešiem 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Rekavas slēpotājs Jānis Dokāns (18:31), aiz sevis otrajā vietā atstājot Imantu Āboliņu (18:56).

S 40 grupā 3 kilometros labāko rezultātu uzrādīja L.Gabdulļina, otrajā vietā - S.Volodina, bet trešajā vietā - Anita Žavrida (11:46). Vīriešiem šajā vecuma grupā uzvarēja Aivars Začs (10:32), otrajā vietā - Imants Kublačovs (10:42).

V 50 grupas vīriešiem - dubultuzvara, jo vienādu rezultātu 9:43 uzrādīja Vitālijs Deksnis un Alfrēds Andrups, trešo pozīcīju izcīnīja Ēriks Apšenieks no Balviem (9:59).

S 65 grupā par uzvarētāju kļuva Ņina Travina (11:53), otro labāko rezultātu sasniedza Rita Vucēna (14:33), bet trešā pozīcija - Zaigai Baltajai (15:04).

Vīriešiem šajā vecuma grupā pirmajā vietā - Jānis Ančs (10:49), otrais - Pēteris Borodkins (11:51), bet trešais - Guntis Balodis (12:36).

Pilsētas sporta spēles turpināsies arī šosestdien un svētdien, kad sporta centrā sacentīsies dambretisti, novusisti un galda tenisisti, bet uz Ušura ezera - zemledus makšķernieki.