Slēpotāji sacenšas Vietalvā

Pagājušajā sestdienā un svētdienā Vietalvā, „Maiļu" slēpošanas trasē, norisinājās Latvijas čempionāta II posms distanču slēpošanā.

Sestdien sportisti spēkiem mērojās sprinta sacensībās klasiskajā stilā, bet svētdien distancē ar masu startu - brīvajā stilā.  Lai gan visu iepriekšējo nedēļu termometra stabiņš no rītiem bieži vien noslīdēja līdz - 25 grādu atzīmei, tomēr sacensību organizatori tās neatcēla, jo dienas vidū temperatūra bija noteikumiem atbilstoša. Ja vēl sestdien bija vēsi ap -15 grādiem, tad svētdien bija īsti ziemīga un skaista diena, un saulē termometra stabiņš turējās ap -10 grādiem.


Tomēr dalībnieku skaits šajā čempionāta posmā bija viduvējs, kas izskaidrojams ar to, ka S un V 18 grupas spēcīgākie jaunieši tikai sestdien atgriezās no Liberecas (Čehija), kur startēja Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā. Savukārt daži pieaugušie jau devās uz Oslo (Norvēģiju), kur šonedēļ sāksies Pasaules čempionāts distanču slēpošanā. Jāpiebilst, ka mūsu Jānis Paipals arī pirmdien izlidoja uz šīm sacensībām. Šoreiz uz sacensībām bija ieradušies arī tikai daži kaimiņvalsts - Lietuvas pārstāvji.


Sestdien sprintā vispirms sportisti sacentās kvalifikācijas braucienā, tad norisinājās pusfināli, bet dienas beigās sadalīja medaļu komplektus finālbraucienos.


V 21 grupas pārstāvji veica 1,3 kilometru garu distanci. Jānis Paipals taktiski pieļautas kļūdas dēļ šoreiz ierindojās otrajā vietā.


S 21 grupa veica 0,9 kilometrus garu distanci, kur uzvarēja Dace Anča.


Tikpat garu distanci veica V 16 grupas jaunieši, un trešo vietu izcīnīja Andris Beķeris.


Svētdien sacensības bija ar masu startu. Pirmie distancē devās vīrieši, kuri cīnījās 15 kilometru brīvā stila slēpojumā. Par absolūto uzvarētāju kļuva Jānis Paipals, kurš jau distances sākumdaļā izvirzījās līderpozīcijās un distances laikā starpību ievērojami palielināja. Antis Zunda, savukārt, diezgan pārliecinoši uzvarēja V 50 grupā.


Nākamie uz starta stājās 10 kilometru veicēji. Sievietēm S 21 grupā uzvarēja Dace Anča, juniorēm S 20 grupā trešo vietu ieguva Vita Duļbinska. Savukārt V 16 grupā ļoti spēcīgajā un masveidīgajā konkurencē Andrim Beķerim - ceturtā vieta.


Vēlāk tika dots starts 7,5 kilometru slēpotājiem. S 16 grupā Rasma Rudzīte Latvijas čempionātā pārliecinoši svinēja uzvaru, tomēr viņai beidzot bija konkurente - meitene no Lietuvas. Un tikai Rasmas neveiksmīgs kritiens pēdējā aplī liedza abām cīnīties līdz pat finiša līnijai.

Pievieno komentāru

Sports