Slēpotājiem – pēdējais čempionāta posms

Aizvadītās nedēļas nogalē Madonas slēpošanas un biatlona bāzē norisinājās Latvijas čempionāta distanču slēpošanā pēdējā 4.posma sacensības. Pirmajā dienā dalībnieki sacentās komandu sprinta slēpojumos, bet otrajā sacensību dienā sportisti sacentās maratondistancēs brīvajā stilā.

estdien sacensības uzsāka V 21 grupas vīrieši. Komandu sprintā startēja divi dalībnieki komandā, katram pārmaiņus bija jāslēpo trīs reizes vienu kilometru garš aplis. Gulbenes duets Edijs Avens un Jānis Paipals izcīnīja pirmo vietu un kļuva par Latvijas čempioniem šajā distancē. Cīņā par uzvaru intriga saglabājās līdz trešajam aplim, atlikušajos apļos gulbenieši diezgan pārliecinoši demonstrēja savu pārākumu. Otro vietu ieguva bijušā gulbenieša Jura Ģērmaņa komanda.

S 21 grupas dāmas arī veica 2 x 3 x 1 km garu distanci. Cīņa par uzvaru izvērtās dramatiska, intriga par čempionu titulu saglabājās līdz pat finišam, tomēr Gulbenes komandai: Dacei Ančai un Viktorijai Savļakai pietrūka nepilnas sekundes līdz uzvarai, viņām šoreiz otrā vieta.

V 16 grupā Gulbenes novada sporta skolu pārstāvēja Ilmārs Šumskis un Andris Beķeris, viņiem finišā ceturtā pozīcija.

Svētdien maratondistancēs uz starta izgāja četri gulbenieši.

V 14 grupas zēniem bija jāveic 10 kilometri gara distance, kārtējo sudraba medaļu Latvijas čempionātā izcīnīja Andris Beķeris, viņam otrā vieta.

V 40 grupā vīriešiem 30 kilometros ļoti atzīstami startēja Antis Zunda, kurš arī izcīnīja otro vietu, no uzvaras viņu šķīra tikai 21 sekunde. V 50 grupā Vitālijam Deksnim ceturtā vieta.

V 16 grupā jauniešiem Ilmārs Šumskis veica 15 kilometrus un ierindojās sestajā vietā.

Trešdien, 17.martā, Gulbenes slēpošanas trasē notiks distanču slēpošanas sacensību seriāla „Baltās trases"papildkārta. Starts no pulksten 15.00-17.00. Slēpošanas stils - brīvais.