Soļošana: ar panākumiem startē sacensībās Ogrē 5

Pagājušajās brīvdienās Ogrē notika leģendārajam Latvijas soļotājam Jānim Daliņam (1904. - 1978.g.) veltītas starptautiskas piemiņas sacensības. Tajās startēja arī vairāki Gulbenes novada soļotāji.

Dalībnieku sacensībās bija pietiekami daudz, tika sasniegti arī labi rezultāti. Lizumnietis Edgars Gjačs šajās sacensībās, soļojot galvenajā 10 kilometru distancē, uzrādīja personīgo rekordu (43:31,0) un izcīnīja 2.vietu. J.Daliņš savulaik - 1935.gadā - šo distanci bija veicis 44:45,8. Sacensību organizators Georgs Gutpelcs stāsta, ka pēc nelielas treneru un tiesnešu konsultācijas tika nolemts, ka Edgaram bija vislabākā soļošanas tehnika, tādēļ viņš saņēma arī sponsoru specbalvu.

Visjaunākie sacensību dalībnieki (1998. - 2003.gadā dzimušie) soļoja 1 kilometru. Ātrāko rezultātu (5:45,9) zēniem šajā distancē uzrādīja Artis Vīzners no Druvienas. 1 kilometra distancē startēja arī Judīte Valkjuna no Lizuma. Viņa ar rezultātu 5:45,6 ierindojās 4.vietā. Pirmo reizi sacensībās startēja Dāvis Kārkliņš no Gulbenes. Jauniešiem 3 kilometru soļojumā ar rezultātu 18:54,4 viņam - 1.vieta.

Sacensībās startēja arī visi spēcīgākie Latvijas soļošanas veterāni, izņemot Andreju Vācieti. Viņi tika vērtēti pēc koeficientu sistēmas. Gunārs Rubenis, soļojot 3 kilometrus, izcīnīja 3.vietu un bronzas godalgu, 4.vietā ierindojās Harijs Āboliņš, 6.vietā - Guntis Balodis un 11.vietā finišēja Jānis Pērkons.

"Man ir prieks par katru cilvēku, par katru soļotāju, par katru treneri, kas kaut ko dara šī sporta veida labā," saka G.Gutpelcs.

Komentāri 5

nevaig lielities.kartigi sportisti nelielas un ja tu biji cita grupa tad ko klepo.

pirms 8 gadiem, 2011.10.10 10:19

Nu tas čoms jau jauniešiem nevinēja es viņu par diviem apļiem nodzinu , kaut vai pats startēju B grupā!! 14:37!!

pirms 8 gadiem, 2011.10.08 20:50