Soļošana: noskaidro valsts ziemas čempionus

Nedēļas nogalē Rīgā notika sacensības soļošanā stadionā zem jumta, kur tika noskaidroti valsts ziemas čempioni.

Soļotājs Gunārs Rubenis informē, ka sacensības notika visās vecuma grupās un to programmā bija paredzēti arī veterānu starti, kur vērtēšana notika pēc koeficientu sistēmas. Uzvarētāji starp veterāniem saņēma soļotāja Zigurda Irbes sarūpētos kausus, bet visu godalgoto vietu ieguvēji pirmo reizi tika apbalvoti ar Latvijas vieglatlētikas savienības medaļām un Z.Irbe katram dalībniekam pasniedza personīgo diplomu. Veterāniem piedalījās 14 dalībnieki - visi pašreiz aktīvie un labākie, izņemot gulbenieti Andreju Vācieti, kurš veselības problēmu dēļ nestartēs ilgāku laiku. 3 kilometru soļojumā vicečempiona pozīcijā finišēja G.Rubenis, Harijs Āboliņš izcīnīja bronzas godalgu, savukārt Vitālijs Deksnis ierindojās 4.vietā.

Gulbenes novada vieglatlētikas veterāniem nākamais starts paredzēts 25.februārī Rīgā, kad notiks Latvijas sporta veterānu savienības pašvaldību 49. sporta spēļu sacensības vieglatlētikā telpās.

Sacensībās startēja arī jaunie mūsu novada soļotāji trenera Jura Gjača vadībā un vislabākos rezultātus uzrādīja Edgars Gjačs. Viņš izcīnīja Latvijas junioru čempionātā 1.vietu, savukārt pieaugušo čempionātā - 2.vietu. Edgars šajās sacensībās 5 kilometru soļojumā uzstādīja jaunu personisko rekordu (20:52,55).

Edgars cītīgi gatavojas starptautiskām sacensībām. Galvenās sacensības viņam šogad būs Lugano kauss 18.martā, Pasaules kauss soļošanā 13.maijā un Pasaules junioru čempionāts Barselonā 13.jūlijā.

Sacensībās Rīgā startēja arī Ilma Melne, kura junioriem 5 kilometru soļojumā izcīnīja 4.vietu. Judīte Valkjūna jaunietēm 1 kilometra soļojumā ierindojās 4.vietā, savukārt Artis Vīzners jauniešiem 1 kilometra soļojumā ierindojās 9.vietā.