Soļošana: otro reizi izcīna ceļojošo kausu

Jēkabpilī 4.maijā 25.reizi notika soļotāja Pētera Zeltiņa piemiņai veltītas sacensības soļošanā. Šīs ir vienīgās sacensības soļošanā valstī, kurās sportisti cīnās gan par individuālajām balvām, gan arī par ceļojošo kausu komandu vērtējumā.

Sacensības notika jauniešu, pieaugušo un veterānu konkurencē. Pavisam sportisti bija sadalīti septiņās vecuma grupās. Sacensībās ļoti sekmīgi startēja arī Gulbenes novada soļotāji. Otro gadu pēc kārtas gulbeniešiem izdevās izcīnīt ceļojošo kausu, sasniedzot maksimāli iespējamo punktu summu.

Jaunietes, sievietes un veterānes soļoja 3 kilometrus, bet jaunieši, vīri un veterāni spēkojās 5 kilometru distancē. Meiteņu konkurencē 3 kilometros uzvarēja Gulbenes novada soļotāja Judīte Valkjuna. Šajā pašā distancē dāmām 3.vietā ierindojās Ilma Melne, bet veterānēm savās vecuma grupās uzvarēja Ņina Jurciņa un Zaiga Baltā, turklāt Ņ.Jurciņa, kurai šis bija tikai otrais starts soļošanas sacensībās, vairāk nekā par minūti laboja personīgo rekordu.

Vīriešu grupā 5 kilometru distancē 1.vietu izcīnīja Edgars Gjačs, savās veterānu grupās uzvaras izcīnīja arī Vitālijs Deksnis un Harijs Āboliņš. Otrais savā vecuma grupā finišēja Gunārs Rubenis, trešais - Guntis Balodis, bet Jānis Pērkons savā vecuma grupā ierindojās 6.vietā.

Soļotāji arī pirms nedēļas startēja starptautiskās sacensībās Murjāņos. Veterāni tur sacentās pēc koeficientu sistēmas. 3 kilometru soļojumā 4.vietu ieguva G.Rubenis, 6.vietu - H.Āboliņš, 11.vietu - J.Pērkons.

Nākamās sacensības soļotājiem paredzētas Igaunijā, Valgā, kur notiks Bruno Junka piemiņai veltīts soļošanas pasākums. Uz sacensībām gatavojas doties arī grupa Gulbenes novada sportistu. Šīs sacensības ievērojamas ar to, ka tās ir iekļautas Eiropas sacensību kalendārā.