Soļošana: startē Eiropas kausā soļošanā

Portugāles pilsētā Oļaunā sestdien jau devīto reizi notika Eiropas kausu izcīņa soļošanā. Sacensībās šoreiz piedalījās 222 soļotāji no 26 valstīm. Latviju šajā kausu izcīņā pārstāvēja astoņi soļotāji - trīs vīri un trīs dāmas, kā arī divi juniori, starp kuriem viens bija lizumnietis Edgars Gjačs.

Vīrieši sacentās 20 un 50 kilometru distancēs, sievietes - 20 kilometros, savukārt juniori un juniores - 10 kilometru soļojumā.  

Junioru grupā distancē devās 35 dalībnieki. Uzvarētājs Igors Ļjačenko (Ukraina) finišēja pēc 41:26, mūsu Edgars Gjačs finišēja pēc 46:55 un ierindojās 24.vietā. Jāpiebilst, ka Edgaram no Latvijas soļotājiem izdevās sasniegt vislabāko rezultātu.

 

"Startu ietekmēja arī laika apstākļi - sacensības notika okeāna malā, pūta vējš, gaisa temperatūra bija diezgan augsta, pat plus 24 grādi, un arī gaisa mitrums diezgan liels. Kā iznāca, tā iznāca, bet no Latvijas sportistiem man bija visaugstākā vieta," saka Edgars. Viņš piebilst, ka nebija licis uzsvaru uz šīm sacensībām, svarīgākais starts būs vasaras vidū - viņš vairāk gatavojas Eiropas Junioru čempionātam Igaunijā.

 

"Daudz ko nosaka arī tas, ka šajā laikā vēl ir jāpabeidz mācības skolā, tādēļ arī tik labi īsti nevarēju sagatavoties šīm sacensībām, bet nekas - nākamajās sacensībās rezultāti būs labāki," ir pārliecināts soļotājs. Nākamās sacensības, kurās viņš piedalīsies, būs Rīgas kausi un Prezidenta balvas izcīņas sacensības Valmierā.

Pievieno komentāru

Sports