Soļošana: veterāniem - labi starti

Gulbenes novada soļošanas veterāni aizvadījuši panākumiem bagātu sezonu, ir pārliecināts novada soļošanas entuziasts Gunārs Rubenis.

Lielākajās sezonas noslēguma sacensībās, kas tradicionāli jau septīto reizi notika Gulbenē un kurās piedalās lielākā daļa valsts labāko soļošanas veterānu, gulbenieši no sešiem uzvarētāju kausiem (1. līdz 3.vietas ieguvēji kungiem un dāmām pēc koeficientu sistēmas tika apbalvoti ar kausiem) izcīnīja četrus. Novada soļotāji šogad līdzīgi kā iepriekšējos divos gados pārliecinoši izcīnīja arī vienīgo komandu sacensību kausu valstī – Pētera Zeltiņa ceļojošo balvu. Uzstādīti četri valsts veterānu rekordi soļošanā. Vairākus gadus novada komanda, kura sekmīgi startē valsts veterānu sporta spēlēs, lielāko daļu ieskaišu dod tieši soļotāji, kuri, ja tas ir nepieciešams komandas interesēs, startē arī citās vieglatlētikas disciplīnās.

Soļotāju saimei šogad ir pievienojušies divi perspektīvi soļotāji - Inese Sirmā un Raivis Bērziņš. Soļot atsākuši arī Diāna un Jāzeps Odumiņi. Arī Jānis Klimons pēc daudzu gadu pārtraukuma Gulbenē 3 kilometrus nosoļoja 17:36 minūtēs. Pēc vairāk nekā gada pārtraukuma Juris Gjačs sacensībās Tukumā 6 kilometrus nosoļoja 33:30 minūtēs.

Spānijā, Sansebastjanā, Eiropas čempionātā vieglatlētikā veterāniem stadionā zem jumta, Eiropas meistarsacīkstēs soļošanā veterāniem garajās distancēs Čehijā, Upicē, kur dāmas soļoja 10 un 20 kilometrus, bet kungiem bija jāveic 10 un 30 kilometru distances, un Itālijā, Turīnā, Pasaules veterānu spēlēs Gulbenes novada soļotāji Ņina Jurciņa, Harijs Āboliņš un G.Rubenis kopā izcīnīja deviņas medaļas, kā arī ieguva vienu 4.vietu, vienu 5.vietu un vienu 6.vietu. Ir ar ko lepoties! Daļu šo sacensību izdevumu sedza Gulbenes novada dome. Par šiem panākumiem viens novada soļotājs saņēma novada domes prēmiju.

Šogad Latvijā nodibināta Vieglatlētikas veterānu asociācija, kas, izvērtējot veterānu startus valstī pēc lielākajā sacensībās uzrādītājiem rezultātiem, noteikusi labākos sportistus. Nominācijā “Labākais soļotājs” 2.vietu ieguvis G.Rubenis, 3.vietā ierindojies H.Āboliņš, bet septītais ir Andrejs Vācietis, dāmām 7.vieta – Ņ.Jurciņai.

Soļotājiem pašreiz rit pārejas periods, bet rūpīgi treniņi sāksies decembrī, gatavojoties jaunajai sezonai, kurai kulminācija paredzama augustā Turcijas pilsētā Izmirā, kur notiks Eiropas čempionāts vieglatlētikā veterāniem, bet pirms tam jau martā Ungārijā, Budapeštā, notiks Pasaules čempionāts vieglatlētikā stadionā zem jumta. Soļotāji šeit 3 kilometrus soļos manēžā, bet 10 kilometru distance būs jāveic Budapeštas ielās. Pirmais starts paredzēts vēl šogad – decembra sākumā Igaunijā, Tartu, kur tradicionāli piedalās Somijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas veterāni. Sezonā paredzami vairāk nekā 20 starti.

Pievieno komentāru

Sports