Soļotājiem labi rezultāti

6.jūnijā Igaunijas pierobežas pilsētā Valgā notika starptautiskas sacensības - visu laiku labākā Igaunijas soļotāja Bruno Junka 14. memoriāls. Sacensībās startēja vairāk nekā 70 soļotāji no Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, tostarp arī 6 soļotāji no mūsu rajona, informē sacensību dalībnieks, soļotājs Gunārs Rubenis.

10 kilometru soļojumā jauniešiem ar lielisku personīgo rekordu (47.13,9 minūtes) 1.vietu izcīnīja Edgars Gjačs. 1.vietu ieguva arī Irita Bačka 3 kilometru soļojumā veterānēm (17.29,0 minūtes). Ilma Melne izcīnīja 2.vietu 5 kilometru soļojumā jaunietēm (30.07,6 minūtes).

G.Rubenis norāda, ka viskuplākais dalībnieku skaits - 14 sportisti - piedalījās 5 kilometru soļojumā veterāniem, turklāt 8 no viņiem bija sportisti, kas izcīnījuši visaugstākā kaluma medaļas Pasaules un Eiropas veterānu čempionātos soļošanā. Sacensības veterāniem notika pēc koeficientu sistēmas.

G.Rubenis ar savu veterānu startos uzrādīto vislabāko rezultātu (20.18,1 minūtes) izcīnīja 2.vietu. Guntis Balodis ierindojās 6.vietā ( 22.50,2 minūtes), 8.vietu ieguva Juris Gjačs (23.14,0 minūtes) un tikai 4,5 sekundes no viņa atpalika Harijs Āboliņš, iegūstot 9.vietu. Arī viņam šis rezultāts (23.18,5 minūtes) ir jauns personīgais rekords.

Nākamais starts veterāniem paredzēts 21.jūnijā Valmierā, kur notiks Valmieras atklātais čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Pēc tam veterāni dosies uz Preiļiem, kur notiks pirmās valsts meistarsacīkstes soļošanā veterāniem pēc koeficientu sistēmas (distance - 5 kilometru).