Šosezon nopietnos mačos nestartēs

Latvijas sieviešu biatlona izlases ilggadējā līdere, mūsu biatloniste Madara Līduma ir nolēmusi šosezon nepiedalīties nopietnās sacensībās, pat informējot arī izlases galveno treneri Intaru Berkuli.

Savu lēmumu Madara pamato ar materiāla rakstura apstākļiem, jo Latvijas Biatlona federācijas piedāvātais atbalsts nav pietiekams, lai spētu progresēt un startēt konkurētspējīgā līmenī. Jau iepriekšējā sezonā, tiekoties ar "Dzirksteli", Madara stāstīja, ka viņai pašai nācies meklēt un piesaistīt finansējumu.  

Intervijā "Sporta Avīzei" Madara stāsta: "Tagad varu droši teikt, ka (iepriekšējā izlases trenera Māra) Čakara vadībā mums bija nodrošināti iespējami profesionālākie apstākļi darbam. Protams, arī tad gāja grūti un bija arī daudz citu problēmu, taču sportiskajā ziņā nekad nebija situāciju, ka kāda sportiste nebūtu aizvadījusi pilnu sagatavošanās ciklu ar visām nepieciešamajām nometnēm vai trūktu kādu nepieciešamāko pamatlietu. Bijām tā pie tā pieradušas, ka nemaz nevarējām iedomāties citādi. Pagājušajā sezonā, kad ar plānošanu un naudas piesaistīšanu lielākoties bija jānodarbojas pašai, pa īstam sapratu, ko tas nozīmē. Bija skarbi..."

 

"Dzirkstelei" Madara atklāj, ka sports ir viņas atkarība, diagnoze un spriedums uz mūžu. "Droši vien no sportiskās aprites es nepazudīšu, bet šogad nebūšu Pasaules kausos. Skolotājs Jānis Ančs jau man esot nodevis sveicienus, ka es esot laipni gaidīta Gulbenes slēpošanas veterānu izlasē," smejot saka Madara.

 

Šobrīd biatloniste sevi visu velta studijām. Viņa iegūst otru augstāko izglītību, studējot Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. "Atlicis vairs pārkāpt pāri tikai astei. Šonedēļ jāpabeidz bakalaura darbs, nākamnedēļ sākas sesija. Pabeigšu studijas, tad domāšu, ko darīt tālāk," saka novadniece.

Pievieno komentāru

Sports