Spēcīgākie izrādās lietuvieši

Baltijas spēkavīru komandu čempionātā intriga līdz pēdējām sekundēm
Jau ierasts, ka Pilsētas svētku laikā gulbenieši un pilsētas viesi ik gadu var vērot arī Latvijas spēcīgāko vīru sniegumu. Šoreiz gan Gulbenē nenotika Latvijas čempionāta posms, bet gan Baltijas spēkavīru komandu čempionāts. Vairāk foto šeit.

Piecas komandas un pieci vingrinājumi Sacensībās Gulbenē startēja piecas komandas. Ieradušās bija divas komandas no kaimiņzemēm - gan no Igaunijas (Mēlis Pungits/ Gerts Goršanovs/ Marko Manniks), gan Lietuvas (Vids Blekaitis/ Marjus Lals/ Vilmants Bluijus), savukārt Latviju sacensībās pārstāvēja trīs komandas. Vislielāko vietējo skatītāju atbalstu, protams, izpelnījās komanda, kurā startēja Andris Leišavnieks kopā ar Oskaru Brugemani un Mareku Leiti, taču uzmundrināti tika arī pārējie spēkavīri. Skatītāji ar skaļām ovācijām novērtēja arī Arta Plivdas/ Agra Kazeļņika/ Inga Kaktenieka un Māra Rozentāla/ Didža Zariņa/ Ildara Sviķa sniegumu. Intrigu šajās sacensībās varēja baudīt līdz pat pēdējam vingrinājumam, kad izšķīrās uzvarētāju liktenis.

Spēkavīriem sacensībās bija jāveic pieci komandu vingrinājumi - automašīnas turēšana trijatā, stafete (380 kilogramus smagu nēšu + 175 kilogramus smaga vairoga + 380 kilogramus smagu nēšu nešana), kombinācija (135 kilogramus smaga baļķa + 130 kilogramus smagas Apolona ass + 80 kilogramus smagas hanteles celšana), stafete (800 kilogramus smagas ķerras stumšana + 340 kilogramus smaga groda nešana + divu 145 kilogramus smagu svaru nešana jeb fermera pastaiga), kā arī kombinācija (140 kilogramus smaga akmens celšana pāri šķērslim + 24 kilogramus smagas mucas mešana augstumā + 160 kilogramus smaga akmens celšana pāri šķērslim).

 

Skatītāji vēro sīvas un interesantas cīņas

Pirmais vingrinājums pārsteidza daudzus atlētus, jo organizatori automašīnas novietoja pārāk augstu uz slīpajām rampām - gravitācijas spēks darīja savu un komandas trijatā ilgi nevarēja noturēt. Labāko rezultātu uzrādīja Lietuvas atlēti. Otrajā vingrinājumā visātrākie izrādījās A.Kazeļņiks, A.Plivda un I.Kaktenieks. Ātrāki atkal būtu bijuši lietuvieši, taču M.Lala nestais vairogs nogāzās no postamenta, un viņiem šo distances posmu neieskaitīja. Trešajā vingrinājumā katram atlētam savs rīks bija jāpaceļ pēc kārtas un kopā pēc iespējas vairāk reižu. Fenomenālu sasniegumu uzrādīja lietuvieši, katrs paceļot desmit reizes savu rīku.

 

Latvijas rekords 80 kilogramus smagas hanteles celšanā ir tikai 5 reizes. To šoreiz spēja atkārtot gan I.Sviķis, gan A.Leišavnieks, gan A.Kazeļņiks. Arī 135 kilogramus smago baļķi 10 reizes pacelt nav joka lieta, nemaz nerunājot par 130 kilogramus smago Apolona asi, kur uz resna stieņa ir svari - šoreiz auto diski. Ceturtajā vingrinājumā atkal dominēja leiši, kopvērtējumā pēc četriem vingrinājumiem panākot A.Kazeļņiku, A.Plivdu un I.Kaktenieku punktu izteiksmē. Vingrinājums bija ļoti interesants - atlēti pēc savas stafetes daļas veikšanas traucās atpakaļ pie kolēģiem, lai nodotu stafeti, - skrienošus spēkavīrus bieži nevar vērot.

 

Pēdējam vingrinājumam bija jāizšķir uzvarētājs. Te svarīgākā bija taktika un savu spēku novērtējums. Viens ceļ akmeni, pēc tam nākamais met mucu, bet pēdējais atlēts ceļ otru akmeni un tā pēc iespējas vairāk reižu divu minūšu laikā. Visi atlēti cīnījās, cik vien spēdami, taču uzvaru kopvērtējumā izcīnīja lietuvieši. 2.vietā ierindojās A.Plivda/ A.Kazeļņiks/ I.Kaktenieks, savukārt 3.vietā - A.Leišavnieks/ O.Brugemanis/ M.Leitis.

 

Dinamisks un skatāms šovs

Kā atzīst Latvijas spēka atlētu federācijas vadītājs Māris Liepiņš, komandu sacīkstes nebija rīkotas jau sen, taču šīs sacensības ir dinamisks un skatāms šovs.

 

"Lietuvieši tradicionāli ir ļoti stipri, taču mūsējie lieliski turēja līdz. Plānosim arī nākamgad līdzīgus komandu mačus. Kā vienmēr fantastiska bija Gulbenes publika, vienmēr patīkami startēt šādā atmosfērā," saka M.Liepiņš.

 

Mūsu spēkavīrs A.Leišavnieks atzīst, ka sacensības izdevās. Viņš priecājas, ka skatītājiem tās bija iespēja vērot par velti un skatītāju bija ļoti daudz, bija jūtams arī milzīgs atbalsts.

 

"Spēkavīru komandu sacensības, manuprāt, ir visskatāmākais sacensību formāts. Šīs sacensības ir daudz azartiskākas un skatītājiem ir daudz interesantāk," saka Andris.

 

Viņš saka paldies par atbalstu saviem atbalstītājiem - Gulbenes sporta centram, Gulbenes kultūras centram, novada domei, "Lorrynet", SIA "RCI Gulbene", AS "Rankas piens", kā arī reklāmas darbnīcai "Kopa".

 

Nākamajā nedēļas nogalē spēkavīriem būs jāsacenšas Latvijas galvenajā spēkavīru pasākumā - Latvijas spēkavīru čempionāta finālā, kas notiks divas dienas - sestdien Ventspilī un svētdien Limbažos.

Pievieno komentāru

Sports