Spēka cīņa: Andrejam Šilo bronzas medaļa Pasaules čempionātā Jakutijā 1

Nedēļas nogalē, 29. un 30.novembrī, Sibīrijas ziemeļaustrumos Jakutijā norisinājās Pasaules čempionāts spēka cīņā. Latvijas komandas sportists Andrejs Šilo mājās pārveda bronzas medaļu. Par to informē biedrības "Spēka pasaule" sabierdrisko attiecību speciāliste Baiba Norberte.

Latviju šajā čempionātā pārstāvēja Nauris Agrums, Andris Semjonovs, Andrejs Šilo un Artūrs Kravalis.

"Andrejs Šilo Pasaules čempionātā sacentās ar citu valstu sportistiem svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. Pēc vairākām sīvām cīņām koka nūja palika Andreja Šilo rokās, un tika izcīnīta godpilnā 3.vieta. Andrejs Šilo dzīvo Balvos, bet ikdienā treniņus pavada sporta klubā „Gulbenes K.S.P.”," stāsta B.Norberte.

Andreja Šilo treniņu biedrs Artūrs Kravalis no Līgo pagasta nelielās konkurences dēļ uzreiz nokļuva ceturtdaļfinālā. Zaudējot pirmajā cīņā Kirgizstānas sportistam, Artūrs Kravalis palika 5.-8.vietā svara kategorijā līdz 70 kilogramiem.

Pasaules čempionāts spēka cīņā Jakutijā norisinājās pirmo gadu. Sportisti no visas pasaules sacentās astoņās svara kategorijās. Sacensību līderi bija sportisti no Krievijas.

Spēka cīņa tiek uzskatīta par Jakutijas nacionālo sporta veidu, kas tikai nesen ir kļuvis atpazīstams arī Latvijā. Cīņas pamatuzdevums ir, sēžot vienam pret otru, atbalstot pēdas pret vidū esošo dēli un satverot nelielu nūju, to pārvilkt savā pusē. Šī sacensība nebūt nav tik vienkārša kā var šķist. Tā ietver komplicētu izpildes tehniku, satverot nūju, atspiežot pēdas un uzklausot tiesnešu komandas.

Biedrība „Spēka Pasaule” ir šī sporta veida oficiālais pārstāvis Latvijā.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

a.s.

Malacis, Andrej!
Noskatījos gan cīņas, gan apbalvošanu.
Šajā video http://modun.ru/en/line-st-world-mas-wrestling-championship-finals-1-st-day/
Andreja apbalvošana no 2:22:57-2:27:50

pirms 5 gadiem, 2014.12.07 14:05

Sports