Spēka cīņa: uzvara trešo gadu pēc kārtas

Ķīpsalā 28.martā norisinājās 3. Latvijas čempionāts spēka cīņā (Jakutijas nacionālajā sporta veidā). Sacensībās startēja arī sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” seši dalībnieki.

Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem uzvaru izcīnīja Artūrs Kravalis, 2.vietu ieguva Andrejs Šilo. Svara kategorijā līdz 90 kilogramiem 1.vietu izcīnīja Roberts Bašķers, 5.vietā ierindojās Alvis Šmidris, 6.vietā - Jānis Kravalis. Svara kategorijā virs 105 kilogramiem 2.vietu ieguva Aivars Rakstiņš. Komandu vērtējumā „Gulbenes K.S.P.” komanda ieguva 1.vietu, tādējādi jau trešo gadu pēc kārtas gulbenieši ir spēcīgākā komanda Latvijā spēka cīņā. Komandas pārstāvis Aigars Cīrulis atklāj, ka sacensības bija spraigas un arī smagas – par uzvarām bija jāpacīnās.


“Komandas puiši startēja ļoti labi, tāpēc arī pelnīta 1.vieta komandu vērtējumā. Akcents tika likts uz šo čempionātu tāpēc Latvijas čempionātā spēka trīscīņā komanda nestartēja, jo trīs dienas pēc kārtas piedalīties sacensībās būtu par grūtu. Uz Latvijas čempionātu devās tikai tie dalībnieki, kas ļoti vēlējās startēt šajās sacensībās,” piebilst A.Cīrulis.


Latvijas atklātajā čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu startēja divi kluba dalībnieki – Uldis Ķiploks un Ēriks Dumārovs. Jauniešu grupā svara kategorijā līdz 83 kilogramiem U.Ķiploks izcīnīja uzvaru ar rezultātu 567,5 kilogrami, absolūtajā vērtējumā viņam – 2.vieta. Senioru (V60) grupā svara kategorijā līdz 66 kilogramiem Ē.Dumārovam - 1.vieta ar rezultātu 280 kilogrami.


“Ļoti labs starts izdevās Uldim, kurš ar ekipējumu startēja pirmo reizi un uzreiz laboja savus personīgos rekordus. Šoreiz gan neizdevās labot Latvijas rekordu pietupienos ar svara stieni uz muguras, bet nekas - tas dos stimulu nākamajiem startiem. Ērikam bija kļūdas tehniskajā izpildījumā, bet viņa vecumam tas bija ļoti labs starts, jo ar ekipējumu ir jāprot startēt, kas nav nemaz tik viegli - ir sava tehnika, kas ir jāizprot,” skaidro A.Cīrulis.


Atlētu vārdā viņš saka paldies Gulbenes novada domei, sporta centram un veikalam „Gigants LV” par sniegto atbalstu.

Pievieno komentāru

Sports