Spēka pietika tikai divām ceturtdaļām 6

Pēc divām izbraukuma spēlēm, Gulbenes Buki savās mājās cīnījās ar Rīdzene/Barons komandu, diemžēl, piedzīvojot zaudējumu arī šajā spēlē, ar rezultātu 70:93.

Komandu sākumsastāvi:

Gulbenes Buki - Vents Veinbergs, Artūrs Lūsis, Pāvels Pastušeņa, Ingars Aizpurs, Normunds Lišiks.

Rīdzene/Barons - Artūrs Dušelis, Sandris Vītols, Kristaps Brigmanis, Jorens Sproģis, Krišjānis Brehmanis.

Spēles sākums abām komandām aizritēja līdzīgā cīņā. Ceturtdaļas ceturtajā minūtē izcēlās Vents Veinbergs, panākot Bukiem 4 punktu pārsvaru ar veiksmīgiem tālmetieniem (10:6), taču rīdzinieki atspēlējās, panākot neizšķirtu (12:12). Ceturtdaļas beigās mājiniekiem vēlreiz izdevās izvirzīties vadībā, šoreiz ar Jakoviča precīzajiem soda metieniem (18:14). Pirmā desmitminūte noslēdzās ar rezultātu 18:16.

Spraiga cīņa laukumā par katru punktu turpinājās arī otrās desmit minūtes. Šoreiz ceturtdaļas vidū pretinieks jau izvirzījās vadībā, veicot izrāvienu 6:0 (30:36). Lielākais viesu pārsvars šajā ceturtdaļā bija 7. minūtē - 32:39, taču Bukiem līdz pirmā puslaika beigām izdevās to samazināt, lielajā pārtraukumā dodoties tikai ar divu punktu deficītu - 39:41.

Otro spēles pusi viesi jau iesāka pārliecinošāk, pirmajā minūtē palielinot pārsvaru līdz +9 (39:48). Līdz trešās ceturtdaļas vidum Ingaram Aizpuram vēl izdevās aizkavēt viesu pārliecinošu izvirzīšanos vadībā - viņam 6 punkti pēc kārtas (49:54). Taču pēc rīdzinieku pieprasītā minūtes pārtraukuma jau atkal Buki zaudēja svarīgus punktus, un pēc pretinieku izrāviena ceturtdaļas 6. minūtē - 8:0, nu jau rezultāts uz tablo bija 51:68 - Rīdzenei par labu.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā komandas atkal aizvadīja līdzīgā cīņā. Ceturtdaļas vidusdaļā gulbeniešiem pat izdevās vēl rezultāta starpību samazināt (64:78), diemžēl arī tikai uz īsu brīdi. Buku iekrātās piezīmes deva pretiniekam iespēju palielināt pārsvaru, kas arī tika izmantots - Haralds Kārlis panāca savai komandai atkal 18 punktu pārsvaru (66:84).

Spēles izskaņā viesiem izdevās vēl viens izrāviens, tādējādi panākot 23 punktu pārsvaru - spēles rezultāts - 70:93, Rīgas komandai - uzvara.

Galvenais treneris Arvis Steckis par spēli: "Spēlē pret Saldu pēc pirmā puslaika bija līdzīga situācija kā šodien, mēs bijām vadībā ar +5. Tikai šodien es atšķirībā no 1. novembra spēles devu konkrētus norādījumus, ko un kā jādara otrajā puslaikā, taču, spēlei atsākoties, tas īsti nelīdzēji. Šobrīd mēs izskatāmies pēc "viena puslaika komandas". Pagaidām es to neuztveru negatīvi. Pagaidām varbūt mēs varam spēlēt vienu puslaiku un mums pietrūkst spēka vai izdomas otram spēles puslaikam. Taču otrajā aplī centīsimies iegūt spēkus spēlēt kvalitatīvi visu spēli, lai sezonas beigās ar šādām komandām varētu cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu. Saldus spēle rādīja - ja mēs jau tagad varam izrādīt pretestību stiprākām komandām, tas ir vērtējams pozitīvi. Jau šobrīd man ir skaidrs, kas jādara, lai uzlabotu arī trešo un ceturto ceturtdaļu. Dažiem spēlētājiem jākļūst arī agresīvākiem laukumā. Šobrīd mums vislielākās galvassāpes sagādā centri - epizodiski viņi var pat ļoti labi nospelēt, bet ne visu laiku. Arī Lišiks. Mana kļūda varbūt bija tā, ka otrajā puslaikā es viņu par ilgu noturēju uz soliņa. Bija doma paātrināt spēles gaitu, spēlēt ar īsāku sastāvu, tomēr rīdzinieki neapjuka un arī savāca daudz bumbas zem groziem, arī zem mūsējā. Auguma pārsvars ne vienmēr dod priekšrocības zem pretinieku groza, ir jācīnās visās pozīcijā. Ir lietas, kas jāprot labāk, taču pie tā visa vēl var strādāt. Spēli pilnveidojam pakāpeniski ar nelieliem papildinājumiem. Domāju, ka būs labi un sezonas gaitā bū vēl labāk."

Gulbenes Buki - Rīdzene/ barons 70:93 (18:16; 21:25; 12:27; 19:25).

Gulbenes Buki: Lūsis 23p.+10 AB, Aizpurs 18p.+5AB, Veinbergs 13p.+5RP, Lišiks 6p., Jakovičs 4p.,Karolis 4p., Pastušeņa 2p..

Rīdzene/Barons: Dušelis 25p.+10 AB, Vītols 25p. +6AB.

Komentāri 6

ej taksh ***.... ja saprati.! lielais liceejs miljona..! seedi biksees un nepuksti..! skaidrs vai arii uzsaac savu biznesu nevis slimi ieej un uzraksti smirrd.... komentaaru!

pirms 9 gadiem, 2009.11.05 18:08

nu ja jau tev ir nauda...kā mums te izklausās, ko tad pats nebliez savu miljonu komandu augšā! Gribētu gan redzēt!

pirms 9 gadiem, 2009.11.05 16:19

tad es saprastu, ja maksaatu 5-30 , jo liimens buutu un buutu arii uz citaam komandaam ko skatiities..! bauda.. bet te tirlinji skraida..!
azi juus!

pirms 9 gadiem, 2009.11.05 09:03

ja tevi tik loti aizskar tas, ka tev jāmaksā vienreiz vai divreiz mēnesī 50 santīmi par basketbolu, tad neviens tevi nespiež to darīt, ej uz futbolu. Neviens neliek tur maksāt 2 Ls kā agrāk...basītim arī krīzes cenas. Ko lai dara...vai tad nelasīji, cik viņiem maz naudas - neviens no tiem taviem 50 sanāriem netiek iebāzts pašu kabatās, viss tak aizies tiesnešiem vai gan jau transportam. Palasi labāk LBL nolikumu, sapratīsi, kāpēc jāmaksā.
Laikam jau tādiem kā tev nekad nevar izdabāt - padomā reāli, ja būtu super truper miljonu komanda vai kaut vai vairāku simtu štuku komanda, tad tev par ieeju būtu jāmaksā 5-30 Ls, jo tad tev tur būtu ko redzēt. Tad tu ar sūdzētos!

pirms 9 gadiem, 2009.11.04 19:54