Spēka trīscīņa: gulbenieši lieliski startē Latvijas čempionātā 10

Pagājušajās brīvdienās – 15. un 16.novembrī – Gulbenē norisinājās 2014.gada Latvijas čempionāts spēka trīscīņā (bez ekipējuma) un Latvijas studentu čempionāts spēka trīscīņā. Sacensībās kopumā startēja 122 dalībnieki no Gulbenes, Valmieras, Jēkabpils, Madonas, Ludzas, Rēzeknes, Rīgas un arī Lietuvas. Sporta klubu “Gulbenes K.S.P.” sacensībās pārstāvēja 19 dalībnieki.

Sieviešu grupā svara kategorijā līdz 47 kg Latvijas čempiones titulu izcīnīja (uzstādīja Latvijas rekordus pietupienā, vilkmē un summā) Larisa Cīrule ar rezultātu 195 kg.

Svara kategorijā līdz 52 kg 2.vietu ar Latvijas rekordu svaru stieņa vilkšanā no zemes ieguva Valērija Ņekrasova ar rezultātu 207,5 kg.

Svara kategorijā līdz 72 kg 3.vietā ierindojās Egija Petrovska ar rezultātu 155 kg, 4.vietu ieguva Māra Petrovska ar rezultātu 152,5 kg.

Komandu vērtējumā „Gulbenes K.S.P.” sieviešu komanda 10 komandu konkurencē izcīnīja 1.vietu.

Jauniešu grupā svara kategorijā līdz 66 kg Latvijas čempiona titulu izcīnīja (uzstādīja Latvijas rekordus pietupienos, vilkmē un summā) Kārlis Eniks ar rezultātu 460 kg. Zaudējot tikai diviem lietuviešiem, absolūtajā vērtējumā jauniešiem Kārlim – 3.vieta. 7.vietu šajā svara kategorijā ieguva Arnis Petručēns ar rezultātu 305 kg.

Junioru grupā svara kategorijā līdz 74 kg 2.vietā - Aļiks Jurcovs ar rezultātu 470 kg.

Svara kategorijā līdz 83 kg Latvijas čempiona titulu izcīnīja (uzstādīja Latvijas rekordus pietupienos un summā) Jānis Kravalis ar rezultātu 585,5 kg.

Svara kategorijā līdz 105 kg Latvijas čempiona tituls pienācās Dzintaram Lācim ar rezultātu 560 kg. 3.vietu ieguva Mārtiņš Ķulis ar rezultātu 500 kg.

Komandu vērtējumā „Gulbenes K.S.P.” junioru komanda 10 komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu.

“Open” grupā svara kategorijā līdz 59 kg Latvijas čempiona titulu izcīnīja (uzstādīja Latvijas rekordu pietupienos) Andrejs Šilo ar rezultātu 528,5 kg.

Svara kategorijā līdz 66 kg Latvijas čempiona tituls - Artūram Kravalim ar rezultātu 450 kg.

Svara kategorijā līdz 83 kg 4.vietu ieguva Normunds Aizupietis ar rezultātu 565 kg.

Svara kategorijā līdz 93 kg 5.vietu ieguva Aigars Upītis ar rezultātu 447,5 kg.

Komandu vērtējumā „Gulbenes K.S.P.” “Open” komanda 7 komandu konkurencē ieguva 2.vietu.

Senioru grupā virs 40 gadiem svara kategorijā līdz 83 kg Latvijas čempiona titulu izcīnīja Sandis Bisenieks ar rezultātu 427,5 kg.

Senioru grupā virs 50 gadiem svara kategorijā līdz 93 kg 3.vietā ierindojās Jānis Vanags ar rezultātu 320 kg.

Senioru grupā virs 60 gadiem svara kategorijā līdz 66 kg Latvijas čempiona tituls - Ērikam Dumārovam ar rezultātu 265 kg.

Svara kategorijā līdz 105 kg 2.vietu ieguva Jānis Pērkons ar rezultātu 337,5 kg.

Komandu vērtējumā sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” komanda 6 komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu.

Sporta kluba “Gulbenes K.S.P” pārstāvis Aigars Cīrulis atzīst, ka ir ļoti apmierināts ar komandas startu sacensībās. “Komandas atlēti startēja ļoti augstā līmenī, ko arī apliecina viņu sasniegtie rezultāti un uzstādītie Latvijas rekordi. 15 no 19 komandas atlēti izcīnīja godalgotās vietas. Protams, mūsu komandas priekšrocība bija tā, ka sacensības šoreiz notika Gulbenē, jo startēt mājas sienās ir kaut kas īpašs un turklāt tas bija Latvijas čempionāts. Liels paldies komandas atlētiem par lielisko startu šajās sacensībās! Mūsu komanda ir spērusi lielu soli uz priekšu, jo tagad mēs ne tikai labi startējam Latvijas kausā, bet arī Latvijas čempionātos. Šis gads mums ir izdevies lieliski - esam izcīnījuši jau ceturto Latvijas kausu spēka trīscīņā un labi komandas rezultāti tika uzrādīti arī Latvijas čempionātā.”

A.Cīrulis piebilst, ka ļoti daudz saņemts labu atsauksmju no citu komandu atlētiem par šo sacensību organizēšanas līmeni. “Mūsu kluba uzdevums bija noorganizēt ļoti augsta līmeņa sacensības, kādas Latvijā vēl nebija organizētas, kas mums arī izdevās. Pēc sacensībām no Lietuvas kluba komandas trenera saņēmām uzaicinājumu startēt Lietuvas sacensībās, par ko nākamgad arī tiks domāts,” saka A.Cīrulis.

“Liels paldies Gulbenes novada domei, Gulbenes sporta centra direktoram, darbiniekiem, kas sniedza ļoti lielu atbalstu šo sacensību organizēšanā un sacensību norises laikā, kā arī paldies veikalam „Gigants LV”, sacensību asistentiem un visiem pārējiem cilvēkiem, kas atbalstīja šīs sacensības.”