Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēka trīscīņa: gulbeniešiem – čempionu tituls 7

Pagājušajā sestdienā Gulbenē pirmo reizi notika Latvijas čempionāts spēka trīscīņā (bez ekipējuma). Sacensības risinājās no rīta līdz pat vēlam vakaram, un kopumā tajās startēja 100 dalībnieki no Gulbenes, Valmieras, Jēkabpils, Madonas, Ludzas, Kuldīgas, Tukuma, Rēzeknes un Rīgas. Sporta klubu "Gulbenes K.S.P." čempionātā pārstāvēja 19 dalībnieki. Arī skatītāji labprāt sekoja sacensību gaitai. Vairāk foto šeit.

Sacensībās sportisti veica trīs vingrinājumus - pietupienus ar svaru stieni uz muguras, svaru stieņa spiešanu guļus un svaru stieņa vilkšanu no zemes. Gulbenes komandai 13 komandu konkurencē izdevās izcīnīt 1.vietu.  

Vairāki Latvijas rekordi

Sieviešu grupā svaru kategorijā līdz 47 kilogramiem Latvijas čempiones titulu izcīnīja Larisa Cīrule ar rezultātu 120 kilogrami, viņa uzstādīja arī Latvijas rekordus pietupienā, vilkmē un summā. Jauniešu grupā svaru kategorijā līdz 59 kilogramiem 3.vietu ieguva Kristaps Fjodorovs ar rezultātu 242,5 kilogrami, svaru kategorijā līdz 74 kilogramiem Latvijas čempiona titulu izcīnīja Uldis Ķiploks ar rezultātu 405 kilogrami. Uldis uzstādīja arī Latvijas rekordu svaru stieņa vilkšanā no zemes. Svaru kategorijā līdz 83 kilogramiem 2.vieta - Dzintaram Lācim ar rezultātu 442,5 kilogrami. Svaru kategorijā līdz 93 kilogramiem Latvijas čempiona titulu izcīnīja Roberts Bašķers ar rezultātu 580 kilogrami, viņam izdevās uzstādīt Latvijas rekordus visos vingrinājumos. 2.vietu šajā pašā svaru kategorijā ieguva Edžus Suntažs ar rezultātu 445 kilogrami. Svaru kategorijā līdz 120 kilogramiem Latvijas čempiona tituls - Oskaram Suntažam ar rezultātu 395 kilogrami. Junioru grupā svaru kategorijā līdz 59 kilogramiem 1.vietu un čempiona titulu izcīnīja Andrejs Šilo ar rezultātu 408 kilogrami, kuram arī izdevās uzstādīt Latvijas rekordus visos vingrinājumos. Svaru kategorijā līdz 74 kilogramiem izcīnīts čempiona tituls un uzstādīti Latvijas rekordi visos vingrinājumos arī Gintam Šķenderam (rezultāts - 556 kilogrami), savukārt 2.vietu ieguva Aivars Brezinskis ar rezultātu 480 kilogrami. Svaru kategorijā līdz 93 kilogramiem, uzstādot Latvijas rekordus svaru stieņa spiešanā guļus un summā, čempiona titulu izcīnīja Uvis Vasiļenko ar rezultātu 705 kilogrami, 3.vietu ieguva Sandis Ķiploks ar rezultātu 605 kilogrami un 4.vietā ierindojās Ādams Kluss ar rezultātu 535 kilogrami. Svaru kategorijā virs 120 kilogramiem 2.vietu izcīnīja Didzis Dzērve ar rezultātu 620 kilogrami, uzstādot arī Latvijas rekordu svaru stieņa vilkšanā no zemes. "Open" grupā svaru kategorijā līdz 74 kilogramiem par Latvijas čempionu kļuva Normunds Aizupietis ar rezultātu 522,5 kilogrami. Svaru kategorijā līdz 93 kilogramiem 2.vietu ieguva Vilnis Iekļavs ar rezultātu 627,5 kilogrami. Svaru kategorijā līdz 105 kilogramiem 5.vietā ierindojās Toms Mezītis ar rezultātu 582,5 kilogrami. Senioru grupā virs 50 gadiem Jānis Vanags ar rezultātu 312,5 kilogrami ieguva 2.vietu un senioru grupā virs 60 gadiem par Latvijas čempionu kļuva Jānis Pērkons ar rezultātu 240 kilogrami.

 

Starp līderkomandām

Komandas pārstāvis Aigars Cīrulis priecājas par komandas veiksmīgo startu - atlēti nostartējuši ļoti augstā līmenī, to apliecina gan uzstādītie Latvijas rekordi, gan arī 17 no 19 komandas atlētiem izcīnītās godalgotās vietas. "Protams, mūsu komandas priekšrocība bija tas, ka Latvijas čempionāts notika Gulbenē - startēt mājas sienās ir kaut kas īpašs, vēl jo vairāk, ja tas ir Latvijas čempionāts. Liels paldies komandas atlētiem par lielisko startu šajās sacensībās!" pateicas A.Cīrulis.

 

"Mūsu komanda ir spērusi lielu soli uz priekšu, jo tagad mēs ne tikai labi startējam Latvijas kausā, bet arī Latvijas čempionātos. Trīs gadu laikā no pastarīšu komandas esam kļuvuši par komandu, ar kuru ir jārēķinās jebkurās sacensībās, protams, tas mums neizdotos bez tik mērķtiecīgiem jauniešiem, vīriem un sievietēm, kas iegulda lielu darbu treniņprocesos, un šis sporta veids kļuvis par viņu dzīvesveidu. Kad 2010.gadā Gulbenē tika izveidota spēka trīscīņas komanda, nevarēju iedomāties, ka trīs gadu laikā izdosies piesaistīt tik daudz cilvēku šim sporta veidam un ka mēs būsim Latvijā viena no līderkomandām!" Komandas pārstāvis gan atzīst, ka priekšā ir vēl smags uzdevums - izcīnīt Latvijas kausu.

 

A.Cīrulis saka lielu paldies Gulbenes sporta centra direktoram, darbiniekiem, kas sniedza lielu atbalstu šo sacensību organizēšanā un arī sacensību norises laikā. Viņš pateicas arī Latvijas Pauerliftinga federācijai un biedrībai „Spēka Pasaule" par sniegto atbalstu sacensību organizēšanā, SIA „Kopa" par sacensību kausiem, veikalam „Gigants LV", sacensību asistentiem un visiem pārējiem cilvēkiem, kas atbalstīja šīs sacensības.

 

Iegulda lielu darbu

Latvijas čempionāta organizāciju Gulbenē atzinīgi novērtēja Latvijas Pauerliftinga federācijas ģenerālsekretārs Rinalds Dimiņš.

 

"Prieks, ka Gulbenē notika Latvijas čempionāts trīscīņā, un par to paldies A.Cīrulim, kurš veiksmīgi attīsta šo sporta veidu Gulbenē. Sacensības tika noorganizētas ļoti labā līmenī," saka R.Dimiņš. "Šis sporta veids ir raksturīgs ar to, ka tas trenē ne tikai miesu, bet arī garu. Spēks ir mūsu galvās. Ļoti bieži mazi un trausli atlēti rāda fenomenālus rezultātus. Tas ir gribas, prāta un ieguldītā darba apvienojums. Viss ir atkarīgs no tā, vai cilvēks spēj ievērot disciplīnu, režīmu un treniņprogrammas, tad arī jebkurš savā svara kategorijā varēs uzrādīt fantastiskus rezultātus. Gulbenes komanda ir ļoti spēcīga. Latvijas kausa ieskaitē viņi veiksmīgi cīnās jau trešo gadu, es domāju, ka viņiem izdosies izcīnīt arī trešo titulu pēc kārtas un tas tomēr ir rādītājs. Tik īsā laikā izveidot tik spēcīgu komandu ir ļoti labs rezultāts, tas tikai pierāda, ka ir ieguldīts ļoti liels darbs."

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Visvaldis

Vienam jau uz rožas AKNE :D (bildē kas ir pie raksta) Liakam no proteīna, un kreatīna:D

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 11:05

K,C,R.S

Kā sauc šo sporta veidu kurā ir trīscīņa?

pirms 7 gadiem, 2012.11.05 16:00

Sports